Polineuropatia

Polineuropatia i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "polineuropatia": polineuropatia obejmuje rozmaitą grupę zaburzeń nerwów obwodowych, które powstają w efekcie działania różnych wpływów wewnętrznych i zewnętrznych (zapalne, metaboliczne, immunopatologiczne, toksyczne, niedobory witaminowe i odżywiania, zwyrodnieniowe itp.). Program korzysta ze spektrum frekwencji od przeciwbólowych do stymulujących.

 

Cel aplikacji magnetoterapii

W przypadku polineuropatii celem aplikacji jest wpłynąć na system odpornościowy, działać przeciwzapalnie, łagodzić ból, poprawiać mikrokrążenie i metabolizm w tkankach. Wszystko to prowadzi do poprawy utlenowania komórek i szybszej regeneracji nerwów peryferyjnych.

Opis polineuropatii

Polineuropatia obejmuje swym zasięgiem rozmaite procesy chorobowe nerwów peryferyjnych. Są to zazwyczaj rozbudowane upośledzenia systemowe, powstające w wyniku różnych wewnętrznych i zewnętrznych czynników – stany zapalne, metabolizm, zmiany immunosupresyjne, immunologiczne, toksyczne, braki witaminowe i odżywcze itp. 
Podstawowymi objawami są mrowienie, pieczenie, obniżenie czucia, niepewność kroku, słabość mięśni, ból, skurcze mięśni oraz szereg innych.

Najczęściej występuje:

  • ostre i chroniczne zapalne polineuropatie demielizacyjne, podczas których stosujemy leczenie immunoglobulinami i kortykoidami,
  • polineuropatie przy reumatoidalnej artrozie,
  • neuropatia cukrzycowa (u cukrzyków z zaburzeniami naczyniowymi),
  • polineutopatia alkoholowa (spowodowana zatruciem toksycznym i brakiem tiaminy i witaminy B12),
  • polneuropatie, powstające w wyniku infekcji przy boleriozie, które upośledzają przede wszystkim zdolność ruchu,
  • polineuropatia toksyczne – np. po zatruciu benzenem, dwusiarczkiem węgla, rtęcią, ołowiem,
  • polineuropatie polekowe (Nidrazid, niektore cytostatyki), i inne.

We wszystkich przypadkach polineuropatii stosujemy leczenie objawów i leczenie wspierające. Ma ono za zadanie wpłynąć na poszczególne objawy schorzenia, przede wszystkim tłumić ból, stany zapalne, wprowadzać efekt wazodylatacyjny, przeciwdziałać tworzeniu się zakrzepów itp.

Wykorzystanie magnetoterapii

Z powyższego wynika, że zmiany w tkankach powstające przy neuropatii są identyczne z tymi, na które możemy oddziaływać magnetoterapią pulsacyjną. Oznacza to, że magnetoterapia jest optymalną metodą leczenia wspomagającego we wszystkich typach polineuropatii. Modyfikuje system i reakcje immunologiczne, łagodzi ból, poprawia ukrwienie, metabolizm w uszkodzonych tkankach, dostarczanie tlenu i wspomaga regenerację uszkodzonych nerwów i tkanek. 

Aplikacje magnetoterapii

Zalecamy aplikacje dwa do trzech razy dziennie nie tylko na upośledzone rejony (ręce, nogi), ale również na cały obszar kręgosłupa.

Magnetoterapia w polineurpatii. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w polineuropatii? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.