Przerwanie nerwu po urazie – uszkodzenia nerwów peryferyjnych

Przerwanie nerwu po urazie i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "Przerwanie nerwu po urazie". Najczęstszą przyczyną jest zranienie cięte ostrym przedmiotem, wówczas może dojść do częściowego bądź pełnego przerwania nerwu. Inne uszkodzenie nerwu może mieć miejsce na skutek stłuczenia bądź ucisku kości albo skrzepliny przy urazie. Leczenie koncentruje się na odnowie funkcji uszkodzonego nerwu obwodowego. Decydujące znaczenie ma w odpowiednim czasie przeprowadzony zabieg chirurgiczny (zszycie przerwanych części nerwu bądź jego rozciągnięcie) i następnie długotrwała rehabilitacja. Przywrócenie funkcji nerwu po zabiegu wynosi kilka miesięcy. 

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag to odpowiednia metoda do długotrwałej rehabilitacji. Dużą zaleta metody jest możliwość aplikacji w warunkach domowych – nie dochodzi wtedy do przerwania koniecznej, intensywnej rehabilitacji. Magnetoterapia znacznie przyspiesza proces gojenia uszkodzonego nerwu i przywrócenia pełnego funkcjonowania. Aplikujemy miejscowo na uszkodzony nerw i okolice, długotrwale i najlepiej kilkakrotnie w ciągu dnia. Działanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości eksperymentalnie potwierdzono już wielokrotnie – sztucznie przerwane nerwy w kończynach zwierząt doświadczalnych ulegały szybszej regeneracji w przypadku aplikowania magnetoterapii. Pod względem histologicznym wykryto wyraźną różnicę między nerwem poddanym promieniowaniu a kontrolnym. W napromienionym znaleziono po zabarwieniu aż 20-krotny wzrost włókien nerwowych w miejscu przecięcia. Nie zaobserwowano również w ogóle oznak zwyrodnienia w przypadku napromienionego nerwu obwodowego. (doktor Chvojka)

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku przerwania nerwu aplikujemy programy w zakresie 10-50 Hz z przewagą działania wazodylatacyjnego i gojącego. Odpowiedni aplikator wybieramy w zależności od miejsca uszkodzenia.

Magnetoterapia a przerwanie nerwu. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w przypadku przerwania nerwu? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.