Regeneracja

Regeneracja i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "regeneracja": program służy do przyspieszenie regeneracji po pracy fizycznej i sporcie i przygotowania do kolejnego wysiłku. W ten sposób przeciwdziała powstawaniu urazów i kolenych uszkodzeń.

 

 



Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji jest poprzez poprawę dopływu utlenowanej krwi, substancji odżywczych i usunięcie kwaśnych metabolitów przyspieszenie proces regeneracji i odnowy zasobów energetycznych w mięśniu. W ten sposób stworzamy optymalne warunki do dalszej aktywności fizycznej.

Znaczenie regeneracji

Urazy są problemem zarówno w sporcie wyczynowym, jak rekreacyjnym. Podczas wysiłku pojawia się stan, w którym aktualne możliwości wysiłkowe organizmu nie odpowiadają obciążeniu. W wyniku tego tkanki odmawiają dalszej pracy. Jeśli uszkodzenie jest duże, powstaje uraz, jeśli przeciążenie jest mniejsze i miejscowe, dochodzi do mikrourazu. Ciągłe przeciążenia bez możliwości regeneracji spowodują wewnętrzną mikrourazowość tkanek. Pod wpływem przeciążeń powstają w mięśniach, więzadłach i kościach mikrourazy, zmiany dystroficzne z upośledzeniem ukrwienia, krwiaki, obrzęki, jałowe martwice oraz degeneracyjne zmiany tkanek w układzie ruchu, które mogą prowadzić do deformacji stawów, zerwania ścięgien itp. Objawami urazów jest ból, obrzęk, miejscowe zaburzenie funkcji. Ogólną zasadą przeciwdziałania mikrourazom jest duża dbałość o leczenie i doleczanie wszystkich nieprawidłowości (nawet tych najmniejszych) i włączenie regeneracji do procesu treningowego i kalendarza zawodów (Kučera).

Regeneracja po urazie jest tak samo ważna dla zdrowia jak sama interwencja lekarska. Do najczęstszych urazów sportowych należą oprócz złamań skręcenia, zwichnięcia i stłuczenia. Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag łagodzi ból, przyspiesza gojenie uszkodzonych więzadeł i mięśni, wchłanianie się krwiaków, przybliża moment powrotu do pełnej sprawności.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia jest optymalną metodą rehabilitacyjną, prowadzącą do wazodylatacji - poprawy dostarczania tlenu i substancji odżywczych do eksponowanych mięśni oraz do usprawnienia w usuwaniu metabolitów. Łagodzi ból, działa przeciwobrzękowo i rozluźnia przykurcze i skurcze, przyspiesza leczenie urazów i mikrourazów oraz przeciwdziała kolenym uszkodzeniom. Urządzenia do magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag są dzisiaj częścią standardowego wyposażenia większości klubów sportowych i samych sportowców. Ich zaletą jest możliwość kontynuowania rehabilitacji i rekonwalescencji również w warunkach domowych. 

Aplikacje magnetoterapii

W celu regeneracji aplikujemy częstotliwości wazodylatacyjne i stymulujące przy pomocy składanego aplikatora płaskiego lub solenoidu i uzupełniamy, pijąc namagnetyzowaną wodę.

Magnetoterapia w regeneracji. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapiiw regneracji? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.