Regeneracja chrząstek stawowych

Regeneracja chrząstek stawowych za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "regeneracja chrząstek stawowych": chrząstka to tkanka, która pokrywa stawowe zakończenia kości. Jest elastyczna i umożliwia znaczne zmniejszenie tarcia powierzchni styku. Chrząstka jest nieustannie przebudowywana i w ten sposób dochodzi do odnowy jej uszkodzeń. Zwiększone obciążenie i nadmierne uszkadzanie może przekroczyć zdolność do regeneracji, co prowadzić do zmniejszanie jej objętości. Kość pod chrząstką reaguje zwiększoną bolesnością. Podrażnienie wyściółki stawowej prowadzi do zwiększenia ilości płynu w stawie, ograniczenia ruchomości lub do blokad.

Zmiany zwyrodnieniowe na chrząstce to pierwsze poddające się leczeniu objawy choroby zwyrodnieniowej aparatu ruchu. Jeśli nie zahamujemy uszkodzenia chrząstki, wdrażając leczenie w odpowiednim czasie lub nie wdrożymy leczenia profilaktycznego, uszkodzenie stawu stanie się z czasem nieodwracalne. 

Leczenie uszkodzeń chrząstki jest skojarzone – zabiegi chirurgiczne (w tym autologiczna implantacja chondrocytów), farmakoterapia, zwiększona podaż substancji chondroprotekcyjnych (tzw. żywienie stawów) ustalone ćwiczenia, elektroterapia i magnetoterapia. 

Wykorzystanie magnetoterapii

W regeneracji chrząstki magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag ma zastosowanie zarówno w przypadku zapobiegania uszkodzeniom chrząstek (u sportowców i osób wykonujących ciężką pracę fizyczną), jak i jako część składowa kompleksowej terapii. Zaletę stanowi również możliwość długofalowych aplikacji w domu. Wykorzystuje się działanie gojące, regeneracyjne, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Dochodzi do poprawy regeneracji chrząstek i miękkich tkanek stawu. Przynosi korzyści również jako terapia uzupełniająca po leczeniu chirurgicznym.

Aplikacje magnetoterapii

W celu regeneracji chrząstki przy obrzęku i bólu rozpoczynamy od niskich częstotliwości 4-6 Hz, a po stłumieniu bólu stymulujemy częstotliwościami regeneracyjnymi 50-81 Hz. W prewencji stosuje się również częstotliwości stymulacyjne i aplikuje się najczęściej przy użyciu solenoidu.

Magnetoterapia w regeneracji uszkodzonej chrząstki stawowej. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w regeneracji chrząstki stawowej? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.