Rekonwalescencja

Rekonwalescencja za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "rekonwalescencja". Rekonwalescencja lub inaczej powrót do zdrowia to okres między zaniknięciem głównych objawów choroby i pełnym wyzdrowieniem. W trakcie rekonwalescencji dochodzi do poprawy funkcji organizmu uszkodzonych przez chorobę. Może to dotyczyć zarówno odnowy, jak i naprawy uszkodzonych tkanek, np. odnowienia zasobów energetycznych z tłuszczu lub tworzenia ostatecznych blizn po urazach bądź adaptacji organizmu do utraconej funkcji (np. po utracie kończyny). Długość okresu rekonwalescencji jest różna w zależności od typu uszkodzenia i w tym okresie organizm jest jeszcze nadal osłabiony i nadmiernie wrażliwy na inne szkodliwe czynniki. Okres rekonwalescencji warto skrócić do niezbędnego minimum, wspomagając gojenie i nie dopuścić w ten sposób do nawrotu choroby oraz przyspieszyć powrót do pełnego funkcjonowania.

Wykorzystanie magnetoterapie

W rekonwalescencji poprawa przemiany materii i mikrokrążenia w tkankach to podstawowy warunek do stymulacji procesów gojenia. Udowodniono przyspieszenie gojenia i regeneracji po aplikacjach magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości w przypadku kości i tkanek miękkich. Wyjaśnia się to przez niespecyficzne podrażnienie błony cytoplazmatycznej, gdzie dochodzi do aktywacji łańcucha metabolicznego, którego kluczowym punktem jest zmiana proporcji cAMP/cGMP, a ponadto zwiększenie aktywacji osteoklasów w przypadku gojenia kości. Aparaty serii Biomag® mają korzystny wpływ na zapalenia jałowe(choroby reumatyczne) oraz zapalenia wywołane przez drobnoustroje, a także ich gojenie. Działanie gojące i regeneracyjne stanowi sumę innych efektów częściowych i wspiera naturalną zdolność organizmu do gojenia i regeneracji. 

Aplikacje magnetoterapii

W czasie rekonwalescencji aplikujemy programy w zakresie częstotliwości 2-25 Hz, gdzie zadziała zarówno efekt łagodzący ból, jak i wazodylatacyjny oraz gojący, a następnie można stosować na zmianę z wyższymi częstotliwościami stymulacyjnymi 36-44 Hz. Aplikujemy miejscowo na zajęte części ciała i według potrzeby łączymy z programami dedykowanymi do poszczególnych rozpoznań.

Magnetoterapia a rekonwalescencja. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w okresie rekonwalescencji? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.