Relaksacja

Relaksacja za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "relaksacja": program aplikujemy osobom, które potrzebują intensywnej relaksacji. U osób po zwiększonym obciążeniu fizycznym i psychicznym oraz w stanach napięcia psychicznego.

 

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji jest osiągnięcie uspokojenia i pełnej relaksacji układu krążenia i układu nerwowego.

Opis i znaczenie relaksacji

Relaksacja to stan, w którym ciało rozluźnia mięśniowe i psychiczne napięcie. Relaksując się robimy to, co lubimy, co jest dla nas przyjemne i pozbawia nas stresu i zmęczenia. U osób pracujących fizycznie może to być np. czytanie a dla ludzi pracujących mentalnie, prace w ogrodzie. Oprócz takich aktywności istnieje cały szereg specjalnych metod relaksacyjnych. Do najbardziej popularnych należy trening autogenny, trening Jacobsona i ćwiczenia oddechowe. Relaksacja jest podstawą lub koniecznym warunkiem i uzupełnieniem terapii wielu chorób psychicznych, od neuroz po schorzenia psychotyczne i uzależnienia. 

Wykorzystanie magnetoterapii

W relaksacji możemy wykorzystać efekt miorelaksacyjny i uspakajający magnetoterapii pulsacyjnej marki Biomag jako część i wzmocnienie całego procesu relaksacyjnego. Magnetoterapia harmonizuje funkcje układu współczulnego i przywspółczulnego i pomaga usuwać objawy dysharmonii wegetatywnej. 

Aplikacje magnetoterapii

W procesie relaksacji aplikujemy przy pomocy aplikatora płaskiego na kręgosłup a w stanach silnego stresu również na głowę frekwencje przeciwbólowe i spazmolityczne.

Magnetoterapia w relaksacji. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w relaksacji? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.