Reumatyzm pozastawowy

Reumatyzm i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "reumatyzm pozastawowy":  pozastawowe problemy reumatyczne to stany zapalne tkanek miękkich, torebek stawowych i innych tkanek w narządach ruchu, gdzie możemy aplikować magnetoterapię pulsacyjną.

 

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem leczenia jest uśmierzać ból, poprawiać ruchomość, zapobiegać uszkodzeniom stawów i przywracać normalne warunki fizjologiczne działania organizmu. .

Wykorzystanie magnetoterapii

Reumatyzm pozastawowy obejmuje cały szereg bolesnych dolegliwości, np. upośledzenie ścięgien – tendomiopatia, pochewek ścięgna – tendovaginitis, przyczepu ścięgien i więzadeł, następnie upośledzenie kaletki ścięgna – bursitis, upośledzenie mięśnia, zapalenie tkanki łącznej włóknistej itp. 
Najczęstszą przyczyną tych dolegliwości są mikrourazy powstałe w wyniku długotrwałych przeciążeń (długotrwałe przeciążanie jednostronne), podczas których pojawia się zapalenie z przerostem tkanki łącznej podczas gojenia, zaburzenie bywa też często częścią niektórych infekcyjnych i autoimmunologicznych chorób systemowych. Ogólny reumatyzm pozastawowy objawia się rozlanym bólem układu mięśniowo-szkieletowego, zdrętwieniem, wrażliwość na ucisk, bólami karku i bioder.
Często pojawia się też zwiększenie wrażliwości na odczuwanie bólu. Ważną przyczyną schorzenia jest stres. Pacjenci skarżą się na wrażliwość na zmiany pogody, kłopoty ze snem, depresje, chroniczne zmęczenie itp. Miesjcowe bóle z nasileniem przy ruchu mogą prowadzić do niedowracalnych zmian zanikowych z ograniczeniem funkcjonalności kończyn.

Leczenie reumatyzmu pozastawowego obejmuje aktywność ruchową, spokojny tryb życia oraz odpowiednio wczesną rehabilitację, między innymi magnetoterapię, ultradźwięk, terapię ciepłem, psychoterpię i odpowiednie leki (antydepresanty, przeciwbólowe).

We wszystkich syndromach reumatyzmu pozastawowego swoje zastosowanie znajdzie magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag z działaniem przeciwbólowym, miorelaksacyjnym, przeciwzapalnym i wazodylatacyjnym.

Aplikacje magnetoterapii

Za pomocą programu aplikujemy miejscowo przeciwbólowe i spazmolityczne niskie częstotliwości oraz łączymy z frekwencjami wazodylatacyjnymi i gojącymi w celu doleczenia i profilaktyki.

Magnetoterapia w reumatyzmie pozastawowym. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na reumatyzm pozastawowy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.