Sport wyczynowy - zmęczenie i mikrourazy

Sport wyczynowy - zmęczenie, mikrourazy i szybka regeneracja za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "Sport wyczynowy - zmęczenie i mikrourazy". Urazy są problemem zarówno w sporcie wyczynowym, jak rekreacyjnym. Podczas wysiłku pojawia się stan, w którym aktualne możliwości wysiłkowe organizmu nie odpowiadają obciążeniu. W wyniku tego tkanki odmawiają dalszej pracy. Jeśli uszkodzenie jest duże, powstaje uraz, jeśli przeciążenie jest mniejsze i miejscowe, dochodzi do mikrourazu. Ciągłe przeciążenia bez możliwości regeneracjispowodują wewnętrzną mikrourazowość tkanek.  

 Pod wpływem przeciążeń powstają w mięśniach, więzadłach i kościach mikrourazy, zmiany dystroficzne z upośledzeniem ukrwienia, krwiaki, obrzęki, jałowe martwice oraz degeneracyjne zmiany tkanek w układzie ruchu, które mogą prowadzić do deformacji stawów, zerwania ścięgien itp. Objawami urazów jest ból, obrzęk, miejscowe zaburzenie funkcji. Później pojawiają się poważniejsze objawy takie jak zniekształcenia stawów, pęknięcia ścięgien itp. 

Ogólną zasadą przeciwdziałania mikrourazom jest duża dbałość o leczenie i doleczanie wszystkich nieprawidłowości (nawet tych najmniejszych) i włączenie regeneracji do procesu treningowego i kalendarza zawodów (Kučera).

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna marki Biomag to optymalna metoda rehabilitacyjna, która prowadzi do natychmiastowej wazodylatacji, zwiększonej podaży tlenu i substancji odżywczych do eksponowanych mięśni, przyspiesza wypłukiwanie kwaśnych metabolitów i jednocześnie łagodzi ból, działa przeciwzapalnie i rozluźnia przykurcze i skurcze, przyspiesza leczenie i doleczenie urazów oraz mikrourazów oraz zapobiega dalszemu uszkodzeniu. Dzisiaj stanowi powszechne wyposażenie większości klubów sportowych i sportowców. Zaletą jest możliwość regeneracji w warunkach domowych.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku zmęczenia i mikrourazów  aplikujemy na dany obszar częstotliwości stymulacyjne 50-81 Hz w celu regeneracji, płaskim aplikatorem lub solenoidem i uzupełniamy kuracją pitną namagnetyzowaną wodą.

Magnetoterapia a zmęczenie i mikrourazy w sporcie wyczynowym. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zmęczenie i mikrourazy w sporcie? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.