Stany bólowe

Ból i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "stany bólowe": program wykorzystuje niskie częstotliwości, które mają ogólny wpływ na wszystkie dolegliwości bólowe - w stanach zwyrodnieniowych, zapalnych i pourazowych. Nie aplikować w ostrych bólach brzucha i ostrych bólach w przypadku podejrzenia zawału mięśnia sercowego - aby nie doszło do wyciszenia objawów klinicznych i utrudnienia wczesnej diagnostyki ostrej choroby.

 

Cel aplikacji magnetoterapii

W stanach bólowych celem aplikacji jest łagodzenie bólu, rozluźnianie przykurczy mięśniowych, wspieranie gojenia i regeneracji.

Wykorzystanie magnetoterapii

Program nadaje się do aplikacji w większości stanów bólowych, gdzie najważniejsze jest obniżenie odczuwanego bólu. Stosuje się go w dolegliwościach bólowych, w których jest znana przyczyna bólu - w stanach degeneracyjnych, zapalnych i pourazowych. HAplikacja niskich częstotliwości przeciwbólowych przez godzinę, którą w razie potrzeby można powtórzyć, stosuje się w tych przypadkach, gdzie ostry ból ogranicza ruchomość, stanowi przeszkodę aplikacji dalszego leczenia (np. ćwiczeń odbudowujących) i u pacjentów z licznymi chorobami, u których program przeciwbólowy zastosowany na początku terapii minimalizuje powstanie ostrzejszej reakcji adaptacyjnej. W ten sposób po złagodzeniu ostrych dolegliwości bólowych można przejść do kolejnego programu z większym udziałem częstotliwości gojących i regeneracyjnych. Osiągnięcie efektu przeciwbólowego wymaga dłuższych aplikacji i dlatego wszystkie programy, gdzie istotne jest łagodzenie bólu, będą stosowane dłużej. Można aplikować również przez wiele godzin bez przerw.  

Mechanizm działania przeciwbólowego magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości jest wielopoziomowy. Hamuje przepływ wrażeń bólowych z miejsca bólu przez rdzeń kręgowy do ośrodków mózgowych, mobilizuje produkcje endorfin oraz działa spazmolitycznie, przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przyspiesza usuwanie kwaśnych metabolitów z tkanek.

Aplikacje magnetoterapii

Nie aplikować w stanach ostrych bólów brzucha niewiadomego pochodzenia i ostrych bólach w przypadku podejrzenia zawału mięśnia sercowego, aby nie doszło do stłumienia objawów klinicznych i uniemożliwienia postawienia w odpowiednim czasie diagnozy ostrego schorzenia.

Magnetoterapia w stanach bólowych. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na stany bólowe? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.