Stany pooperacyjne

Stany pooperacyjne i regeneracja za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "stany pooperacyjne": program jest przeznaczony do stanów pooperacyjnych, które wymagają intensywnej rekonwalescencji. Działanie miorelaksacyjne i wazodylatacyjne doprowadza do zwiększonego obrotu metabolicznego w uszkodzonych tkankach a proces gojenia przebiegał szybko i bez zaburzeń.

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

Pulsacyjne pole magnetyczne niskiej częstotliwości poprzez poszerzenie toku żylnego doprowadza więcej utlenowanej krwi, a tym samym tlenu i substancji odżywczych niezbędnych w procesie gojenia. Jednocześnie wypłukuje metabolity i zbędne produkty, które hamują proces gojenia.

Wykorzystanie magnetoterapii

Rehabilitacja pourazowa i pooperacyjna ma na celu szereg efektów: łagodzenie bólu, zwiększenie zakresu ruchu, aktywację mięśni, przyspieszenie gojenia, przeciwdziałanie chorobie zakrzepowo-zatorowej. W sposób naturalny leczy skutki urazów aparatu ruchu (złamań, uszkodzeń stawów i mięśni) oraz doprowadza do regeneracji po operacjach neurologicznych i ortopedycznych. Konieczne jest zaangażowanie pacjenta w regularne ćwiczenie lub aplikację innych metod rehabilitacyjnych. Rehabilitacja obejmuje cały szereg metod, które bądź są łączone się lub wymieniane zależnie od stanu pacjenta. Częścią fizjoterapii są również metody elektroterapeutyczne - elektroterapia i magnetoterapia.

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag już od dziesięcioleci jest wykorzystywana w gabinetach rehabiltacyjnych i domach naszych klientów. Minimalna liczba przeciwwskazań oraz intuicyjny sposób obsługi (dostępny też dla starszych użytkowników) sprawia, że może być wykorzystywana w kontynuacji działań rehabilitacyjnych, profilaktycznych i utrzymujących dobry stan zdrowia. W stanach pooperacyjnych aplikujemy przede wszystkim frekwencje miorelaksacyjne i wazodylatacyjne bezpośrednio na uszkodzony obszar.

Magnetoterapia w stanach pooperacyjnych. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii  w stanach pooperacyjnych? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.