Zapalenie stawów

Zapalenie stawów i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka zapalenia stawów: program został przygotowany do aplikacji na stany zapalne stawów. Dzięki połączeniu częstotliwości przeciwbólowych i wazodylatacyjnych powoduje usprawnienie dostarczania utlenowanej krwi i substancji odżywczych do stawów oraz odprowadzania metabolitów z ich tkanek. W ten sposób tworzy lepsze warunki dla procesów gojenia, regeneracji i łagodzenia bólu.

 

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji jest łagodzenie stanów zapalnych, obrzęków, bólu i poprawa ruchomości zajętych stawów.

Opis zapalenia stawów

Zapalenie stawów to stany zapalne różnego pochodzenia, z wyraźnym czynnikiem immunologicznym (reumatoidalne zapalenie) lub towarzyszące innym schorzeniom jak dna moczanowa, łuszczyca itp.

Do najczęstszych chorób reumatycznych zajmujących stawy należy reumatoidalne zapalenie stawów, choroba Bechterewa i łuszczycowe zapalenie stawów. Dokładna przyczyna choroby nie jest znana, ale głównym szkodliwym mechanizmem jest przewlekłe, niezakaźne zapalenie wewnątrzstawowe, proces autoimmunologiczny, w którym układ odpornościowy atakuje i niszczy własne tkanki. Jego objawem jest obrzęk, uczucie gorąca, wrażliwość w dotyku, bolesność i zmniejszona funkcjonalność. Po pewnym czasie zapalenie przechodzi w destrukcję i zniekształcenie stawu. 

Reumatoidalne zapalenie stawów to ogólnoukładowa przewlekła zapalna choroba tkanki łącznej, która charakteryzuje się zapaleniem struktur stawowych, powstaniem tkanki ziarninowej, niszczeniem chrząstki, poluźnieniem więzadeł lub bliznowaceniem. W cięższych przypadkach mogą powstać zmiany patologiczne również na innych narządach. Choroba dotyka częściej kobiety w średnim wieku. 

Choroba manifestuje się bolesnością, uczuciem sztywności porannej, obrzękiem drobnych stawów rąk lub innych stawów. Najczęściej zapalenie dotyczy małych stawów ręki, nadgarstka i kostki, ale również biodra i kolana.

Z punktu widzenia terapii ważna jest zmiana środowiska życia i trybu życia, rehabilitacja, leczenie sanatoryjne oraz leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym. Leczenie spowalnia procesy chorobowe.

Wykorzystanie magnetoterapii

Jest to jedno z podstawowych wskazań do zastosowania magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag. Zaletą jest jej działanie analgetyczne, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i gojące. W zaburzeniach przewlekłych magnetoterapia wspomaga poprawę ruchomości i hamuje dalsze uszkodzenie stawów oraz przynosi ogólną ulgę od bólu.

Aplikacje magnetoterapii

W wypadku zapalenia stawów aplikujmy 2-3x dziennie, korzystając z solenoidu i składanego, płaskiego aplikatora na duże stawy oraz małego, dyskowego aplikatora na małe stawy.

Magnetoterapia w zapaleniu stawów. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zapalenie stawów? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.