Złamania

Złamania i leczenie za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "złamania": program aplikuje się w przypadku złamań i uszkodzeń kości oraz chrząstek jak najszybciej po powstaniu uszkodzenia i po zaopatrzeniu chirurgicznym.

 

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

Pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości wpływa nie tylko na tkanki miękkie, ale także na tkankę kostną i chrząstkę oraz wyraźnie wspomaga i przyspiesza gojenie, powstawanie nowych tkanek i odnowę uszkodzonych.

Wykorzystanie magnetoterapii

Aplikacje magnetoterapii wspierają przemianę materii i mikrokrążenie utlenowanej krwi, co prowadzi do szybszego usuwania metabolitów i stymulacji procesów gojenia. Przyspieszenie gojenia i regeneracji kości i tkanek po stosowaniu magnetoterapii zostało potwierdzone i jest łączone z niespecyficznym podrażnianiem błony cytoplazmatycznej. Następuje wtedy aktywacja łańcucha metabolicznego, którego kluczowym punktem jest zmiana w liczbie cyklicznych nukleotydów. W wypadku gojenia się kości dochodzi do aktywacji osteoklastów. 

Magnetoterapia wyraźnie przyspiesza proces gojenia, aktywuje tworzenie nowych tkanek, budowę kości, mineralizację, podnosi czułość na parathormon. Dlatego wykorzystuje się ją do przyspieszania gojenie się złamania, gojenia się stawów rzekomych oraz wzmacnienia rozluźnionych i bolesnych endoprotez. Pod wpływem magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości rośnie poziom proteoglikanów. Chrząstka, wg Chvojky, podnosi swoją aktywność nawet o 22 %,  co naturalnie wpływa pozytywnie na gojenie i regenerację złamań, o których mówi się, że trudno poddają się leczeniu. Przyspieszenie procesów gojenia złamań zostało udowodnione nie tylko dla kości, ale też dla tkanek miękkich.

Aplikacje magnetoterapii

Magnetoterapię stosujemy miejscowo na tę część ciała, w której chcemy przyspieszyć procesy; korzystamy z niej przez wiele godzin w długim okresie czasu.

Magnetoterapia w złamaniach - Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na złamania? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.