Zmęczenie mięśni

Zmęczenie mięśni i regeneracja za pomocą magnetoterapii Biomag

Charakterystyka programu "zmęczenie mięśni": zmęczenie mięśni po treningu, ciężkiej, fizycznej pracy oraz przy stanach wyczerpania ogranicza aktywność fizyczną a w przypadku niewystarczającej regeneracji prowadzi do mikrourazów i przewlekłych schorzeń.

 

 

 

Cel aplikacji magnetoterapii

Celem aplikacji przy zmęczonych mięśniach jest złagodzenie bólu i stworzenie warunków metabolicznych do przyspieszonej regeneracji.

Opis dolegliwości

Pracujący mięsień potrzebuje tlenu i posiada ograniczone zapasy energii w postaci glukozy. W razie długotrwałego obciążenia przechodzi na pozaaerobowe sposoby zyskiwania energii. Rozpoczyna się nadprodukcja kwasu mlekowego i kwasica metaboliczna. Kwasica pogarsza przesyłanie impulsów nerwowych i kurczliwość mięśni, prowadząc do fizjologicznego zmęczenia mięśni. Czynnikiem ograniczającym jest spadek rezerw glikogenu, co powoduje hipoglekemię przede wszystkim w centralnym układzie nerwowym. Efektem jest spowolnienie glikolizy z obniżeniem produkcji ATP i CP. Acidoza pogarsza warunki do powstawania potencjału mięśniowego, pogarsza kurczliwość mięśni. Dochodzi do fizjologicznego zmęczenia, które czujemy jako ból, zesztywnienie, spadek siły w mięśniach, skurcze, problemy z koordynacją ruchową. Kontynuując wysiłek bez odpowiednich przerw, możemy doprowadzić do ostrego zmęczenia patologicznego (Máček, Vávra), które może zakończyć się kolapsem układu krążenia i śmiercią a w stanach przewlekłych zmniejszeniem i atrofią włókien mięśniowych, zastępowanych tkanką łączną.

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku zmęczenia mięśni magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości Biomag jest optymalną metodą rehabilitacyjną, prowadząca do natychmiastowej wazodylatacji i wzmożonego dostarczania tlenu i substancji odżywczych do obciążanych mięśni. Przyspiesza wypłukiwanie kwaśnych metabolitów, łagodzi ból i rozluźnia skurcze. Aplikujemy miejscowo frekwencje wazodylatacyjne i stymulujące w celu wsparcia regeneracji przy pomocy płaskiego aplikatora. Cały proces uzupełniamy dużą ilością namagnetyzowanej wody.

Magnetoterapia w zmęczeniu mięśni. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zmęczenie mięśni? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Pola oznaczone * są obowiązkowe.