Angina, chrypka, zapalenie górnych dróg oddechowych

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka: przeziębienie, katar i inne niepowikłane zapalenia górnych dróg oddechowych stanowią wszędzie na świecie główną przyczynę chorób zakaźnych. Katar, zapalenie spojówek i inne nieżyty, zwłaszcza te, których przyczyną są ludzkie rinowirusy, stwarzają ryzyko poważnych powikłań. U dzieci są to najczęściej zapalenia ucha środkowego, zapalenia zatok, zaostrzenie spastycznego zapalenia oskrzeli, astma i mukowiscydoza z zajęciem dolnych dróg oddechowych. Zakażenia wywołane przez rinowirusy są poważne przede wszystkim u osób w podeszłym wieku, po przeszczepach, u noworodków i małych dzieci. Liczne nowe metody lecznicze zakażeń rinowirusowych nie przynosiły w praktyce pożądanych efektów na zakażenia HRV (w przeciwieństwie do efektów testów laboratoryjnych).

Stosowanie magnetoterapii

Aplikacje pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości marki Biomag mogą korzystnie wpłynąć na wiele objawów choroby – przede wszystkim na obrzęki śluzówek. Ponadto przyspieszają odnowę rzęsek nabłonka migawkowego, rozszerzają drogi oddechowe i łagodzą stan zapalny.

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenia regularnie korzystam w przypadku zmęczenia, podczas uprawiania sportu, na bóle głowy, szyjnego odcinka kręgosłupa oraz na przeziębienie.

Jiří Šidlo, Děpoltovice

Z urządzenia korzystam codziennie. Moja mam też, która leczy się na osteoporozę i astmę oskrzelową. Czasem stosujemy aplikacje na przeziębienie, oskrzela i bóle głowy.

Jana Machalová, Bučovice

Cierpiałam na intensywny ból kolan, mam artrozę. Po intensywnym leczeniu "Biomagem" ból zaczął się zmniejszać, a następnie zniknął. Urządzenie pomogło też na katar, przeziębienie i ból zębów.

Paní Pavlíková, Havířov

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku kataru, anginy i chrypki w pierwszej kolejności aplikujemy 2-25 Hz na obszar szyi i głowy, odpowiedni aplikator to solenoid.

Możesz leczyć te choroby

  • Zespół i choroba Menière’a
  • Dysfunkcja mózgu
  • Bóle stawu skroniowo-żuchwowego
  • Zapalenie ucha środkowego
  • Paradontoza
  • Angina, chrypka, zapalenie górnych dróg oddechowych

Magnetoterapia a zapalenie górnych dróg oddechowych. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na zapalenie górnych dróg oddechowych (chrypka, katar, przeziębienie)? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych