Angina, chrypka, nieżyt górnych dróg oddechowych (katar)

Edytor: | 1. grudnia 2020

Boli cię gardło, masz chrypkę, katar, powiększone węzły chłonne i gorączkę? Może to być angina lub nieżyt górnych dróg oddechowych.  Jeśli podejrzewasz anginę, zaleca się wizytę u lekarza, aby uniknąć możliwych powikłań.

Angína, nachlazení, rýma, KHCD - popis diagnóz
Zdjęcie: Angina, chrypka, nieżyt górnych dróg oddechowych (katar)

Cierpisz na anginę i chrypkę i szukasz pomocy?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Angina, chrypka, nieżyt górnych dróg oddechowych (katar) – opis i przyczyny

Angina  to stan zapalny migdałków. Objawami są   silny ból podczas połykania, chrypka, nudności, obrzęk węzłów chłonnych.  Przyczyną są bakterie (najczęściej z rodzaju Streptococcus), wirusy czy drożdże.

Jest to choroba zakaźna przenoszona drogą kropelkowa.  Nie należy jej lekceważyć, ponieważ może powodować poważne powikłania, takie jak ropień, niewydolność nerek, gorączka reumatyczna.

Przeziębienia, katar i inne niepowikłane nieżyty górnych dróg oddechowych  są główną przyczyną chorób zakaźnych na całym świecie.

Objawiają się kaszlem, bólem gardła, katarem i gorączką. Mogą również występować bóle mięśni, zmęczenie, bóle głowy i utrata apetytu.

Przeważnie objawy te, wywoływane przez ludzkie rinowirusy, mogą prowadzić do poważnych powikłań wtórnych.

U dzieci są to najczęściej zapalenie ucha środkowego,  zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli ,  astma i mukowiscydoza z zajęciem dolnych dróg oddechowych.

Zakażenia rinowirusem (HRV) są szczególnie poważne u osób starszych, biorców przeszczepów, noworodków i małych dzieci.

Angina, chrypka, nieżyt górnych dróg oddechowych (katar) – leczenie

W przypadku anginy, wywoływanej przez bakterie, zaleca się antybiotykoterapię celowaną. Przy częstych nawrotach w niektórych przypadkach lekarz może zalecić chirurgiczne usunięcie migdałków.

Na ból gardła zaleca się opatrunek Priessnitza.

Obecnie nie są znane leki, skracające czas trwania zakażenia wywołanego przez ludzkie rinowirusy.

Leczenie ma na celu stłumienie objawów. W tym celu stosuje się leki przeciwbólowe  i przeciwgorączkowe (takie jak ibuprofen).  Ponadto ważny jest odpoczynek i odpowiednia podaż płynów.

Zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D Biomag może pozytywnie wpływać na wiele objawów, szczególnie obrzęk błon śluzowych, przyspieszyć naprawę rzęskowego nabłonka, poszerzyć drogi oddechowe, zmniejszyć stan zapalny.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Nabłonek rzęskowy – wypukłości komórkowe na komórkach nabłonka, które usuwają śluz i zanieczyszczenia na zewnątrz.
 • Laryngitis – zapalenie krtani (górne drogi oddechowe).
 • Ropień – jest to wgłębienie w tkance spowodowana stanem zapalnym i wypełniona ropą.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Co dają aplikację terapii pulsacyjnej w przypadku bólu gardła, chrypki, kataru?

 • Działają przeciwobrzękowo, przyspieszą gojenie się błon śluzowych.
 • Łagodzą niektóre objawy i przyspieszają powrót do zdrowia.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Najbardziej znaczącym klinicznie efektem terapii pulsacyjnej Biomag 3D u pacjentów z anginą, chrypką i nieżytem górnych dróg oddechowych jest działanie przeciwobrzękowe oraz działanie regeneracyjne na chore błony śluzowe.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Cierpiałam na intensywny ból kolan, mam artrozę. Po intensywnym leczeniu "Biomagem" ból zaczął się zmniejszać, a następnie zniknął. Urządzenie pomogło też na katar, przeziębienie i ból zębów.

Paní Pavlíková, Havířov

Z urządzenia regularnie korzystam w przypadku zmęczenia, podczas uprawiania sportu, na bóle głowy, szyjnego odcinka kręgosłupa oraz na przeziębienie.

Jiří Šidlo, Děpoltovice

Z urządzenia korzystam codziennie. Moja mam też, która leczy się na osteoporozę i astmę oskrzelową. Czasem stosujemy aplikacje na przeziębienie, oskrzela i bóle głowy.

Jana Machalová, Bučovice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych