Artretyzm i osteoartretyzm

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „artretyzm i osteoartretyzm”: osteoartretyzm jest spowodowany zużyciem stawów w wynikiem nadmiernego obciążania. W jego powstawaniu bierze udział wiek, predyzpozycje genetyczne, płeć, nadwaga i nadmierne obciążanie, zwłaszcza u sportowców. Osteoartretyzm jest najczęstszą formą artretyzmu dotykającą wszystkie swobodne stawy – nadgarstki, ręki, nogi, boder, kolan. Dotyka jednego stawu lub kilku jednocześnie. Artretyzm objawia się bólem stawów lub bólem po wysiłku. Zapaleniu stawów może towarzyszyć zesztywnienie a nawet unieruchomienie stawu, zapalenie ścięgien i torebek stawowych, osłabienie i zanik mięśni.

Zapalenie stawów dzielimy na zakaźne i niezakaźne. Do niezakaźnych należy dna moczanowa, łuszczycowe zapalenie stawów i erozyjne zapalenie stawów przy podwyższonej aktywności przytarczyc. Częstą nieinfekcyjną podstawą zapalenia stawów są procesy autoimmunologiczne. Tak dzieje się w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów,kiedy to nie znamy dokładnej przyczyny. Fakt ten odróżnia je od bakteryjnego zapalenia stawów, które powstaje w efekcie infekcji bakteryjnej paciorkowcem b-hemolitycznym grupy A. Infekcyjne artrozy to choroby pochodzenia wirusowego (streptokoki, berella) lub bakteryjnego (wirus EB, herpeswirus, wirus żółtaczki typu B, arbowirus). Infekcja przenika do stawu podczas otwartego urazu, podczas zabiegu lub poprzez krew z innego ośrodka infekcji w organizmie.

Wykorzystanie magnetoterapii

Osteoartretyzm lub artretyzm jest dla magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości jednym z podstawowych wskazań. Przynosi pacjentom efekt przeciwbólowy, przeciwobrzękowy, przeciwzapalny i stymuluje proces gojenia. Magnetoterapia pomaga poprawiać ruchomość i spowalniać kolejne zmiany w stawach.

Doświadczenie pacjenta

Żona miała problemy z prawym biodrem i lewym ramieniem. Ból całkowicie ustąpił lub w znacznej mierze złagodniał.

Jan Klouda, Červený Kříž

W zimie 2002 pojawiło się u mnie zapalenie nerwu ramiennego, nie mogłam ruszyć ręką. Urządzenie Biomag pożyczyłam od siostry i zaczęłam korzystać z podstawowych aplikacji 2 razy dziennie. Po 3 tygodniach dolegliwości minęły.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku osteoartretyzmu początkowo przede wszystkim łagodzimy ból niskimi częstotliowściami 4-6 Hz a następnie łączymy z programami regeneracyjnymi 25 -50 Hz. Odpowiedni aplikator wybieramy adekwatnie do miejsca.

Możesz leczyć te choroby

  • Stany bólowe
  • Łuszczyca
  • Cukrzyca
  • Cellulit
  • Złamania
  • Regeneracja

Magnetoterapia w osteoartretyzmie i artretyzmie. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w osteoartretyzmie? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych