Artretyzm i osteoartretyzm

Edytor: | 2. lipca 2019
Osteoartritida - popis diagnózy
Zdjęcie: Artretyzm i osteoartretyzm

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka programu „artretyzm i osteoartretyzm”: osteoartretyzm jest spowodowany zużyciem stawów w wynikiem nadmiernego obciążania. W jego powstawaniu bierze udział wiek, predyzpozycje genetyczne, płeć, nadwaga i nadmierne obciążanie, zwłaszcza u sportowców. Osteoartretyzm jest najczęstszą formą artretyzmu dotykającą wszystkie swobodne stawy – nadgarstki, ręki, nogi, boder, kolan. Dotyka jednego stawu lub kilku jednocześnie. Artretyzm objawia się bólem stawów lub bólem po wysiłku. Zapaleniu stawów może towarzyszyć zesztywnienie a nawet unieruchomienie stawu, zapalenie ścięgien i torebek stawowych, osłabienie i zanik mięśni.

Zapalenie stawów dzielimy na zakaźne i niezakaźne. Do niezakaźnych należy dna moczanowa, łuszczycowe zapalenie stawów i erozyjne zapalenie stawów przy podwyższonej aktywności przytarczyc. Częstą nieinfekcyjną podstawą zapalenia stawów są procesy autoimmunologiczne. Tak dzieje się w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów,kiedy to nie znamy dokładnej przyczyny. Fakt ten odróżnia je od bakteryjnego zapalenia stawów, które powstaje w efekcie infekcji bakteryjnej paciorkowcem b-hemolitycznym grupy A. Infekcyjne artrozy to choroby pochodzenia wirusowego (streptokoki, berella) lub bakteryjnego (wirus EB, herpeswirus, wirus żółtaczki typu B, arbowirus). Infekcja przenika do stawu podczas otwartego urazu, podczas zabiegu lub poprzez krew z innego ośrodka infekcji w organizmie.

Wykorzystanie magnetoterapii

Osteoartretyzm lub artretyzm jest dla magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości jednym z podstawowych wskazań. Przynosi pacjentom efekt przeciwbólowy, przeciwobrzękowy, przeciwzapalny i stymuluje proces gojenia. Magnetoterapia pomaga poprawiać ruchomość i spowalniać kolejne zmiany w stawach.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku osteoartretyzmu początkowo przede wszystkim łagodzimy ból niskimi częstotliowściami 4-6 Hz a następnie łączymy z programami regeneracyjnymi 25 -50 Hz. Odpowiedni aplikator wybieramy adekwatnie do miejsca.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Żona miała problemy z prawym biodrem i lewym ramieniem. Ból całkowicie ustąpił lub w znacznej mierze złagodniał.

Jan Klouda, Červený Kříž

W zimie 2002 pojawiło się u mnie zapalenie nerwu ramiennego, nie mogłam ruszyć ręką. Urządzenie Biomag pożyczyłam od siostry i zaczęłam korzystać z podstawowych aplikacji 2 razy dziennie. Po 3 tygodniach dolegliwości minęły.

Broňa Poláková, Nemyčeves

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych