Zwyrodnienie stawu kolanowego

Edytor: | 6. października 2020

Odczuwasz ból kolan? Masz problem z chodzeniem, ciężko ci wstawać i odczuwasz ból przy każdym ruchu?
Czy często doświadczasz ograniczonego ruchu kolana i sztywności stawów? Prawdopodobnie cierpisz na zwyrodnienie stawu kolanowego (artrozę stawu kolanowego).

Artróza kolene - popis artrózy kolenních kloubů
Zdjęcie: Zwyrodnienie stawu kolanowego

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Zwyrodnienie stawu kolanowego – opis i przyczyny powstawania

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest niezapalną chorobą zwyrodnieniową chrząstki stawowej, która prowadzi do ograniczenia ruchliwości i uszkodzeń stawów kolanowych.
Jest to bolesna, ograniczająca ruch choroba, której leczenie często wymaga interwencji chirurgicznej.

Zwyrodnienie stawu kolanowego dotyka około 12% dorosłej populacji, w sumie 90% populacji powyżej 70. roku życia. Wiąże się z silnym bólem i ograniczeniem ruchów, które utrudniają wykonywanie codziennych czynności. Pojawia się tylko w dużych stawach.

Zdrowa biała chrząstka stawu kolanowego staje się żółtawa z powodu zwyrodnienia stawu kolanowego i traci swój typowy wygląd.
Uszkodzona w ten sposób chrząstka stopniowo staje się cieńsza i zaczyna się deformować. Powstaje się upośledzenie chrząstki, odsłaniając kość i powodując narastanie tkanki kostnej wokół stawu. Narośl tkanki kostnej powoduje ból, który nasila się wraz z rozwojem choroby.

Jakie są przyczyny powstawania zwyrodnienia stawu kolanowego?

 • urazy stawów kolanowych,
 • niewłaściwa dieta bez witamin, wiele modyfikowanych chemicznie artykułów spożywczych,
 • nadwaga i otyłość zwiększająca obciążenie stawów,
 • schorzenia reumatyczne i siedzący tryb życia,
 • uderzeniowe nadmierne obciążenie,
 • złe nawyki ruchowe, np. podczas uprawiania sportu.

Leczenie zwyrodnienia stawu kolanowego – pozbądź się bólu

Leczenie polega na spowolnieniu rozwoju choroby i eliminacji objawów.
W pierwszej fazie ból jest często regulowany przez leki (przeciwreumatyczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe i dodatkowo chondroprotekcyjne)

Poważne i rozwinięte schorzenia wymagają interwencji chirurgicznej, przeszczepu chrząstki lub tak zwanej endoprotezy całkowitej (zastąpienie całego stawu sztucznym stawem). Leczenie operacyjne jest przeznaczone wyłącznie dla artrozy kolana 3. stopnia.

Rehabilitacja w postaci terapii pola pulsującego 3D Biomag odgrywa ważną rolę w spowalnianiu rozwoju zwyrodnienia stawu kolanowego, łagodzeniu objawów, opóźnianiu lub zapobieganiu operacji.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Chrząstka – tkanka łączna, która jest częścią niektórych narządów (nosa, płatka ucha, krtani, tchawicy) i tworzy powierzchnię stawów kości.
 • Leki przeciwreumatyczne – leki przeciw chorobom reumatycznym.
 • Analgetyki – leki przeciwbólowe.
 • Środki chondroprotekcyjne – leki stosowane w leczeniu artrozy.
 • Elektromiografia – metoda elektrodiagnostyczna, stosowana przede wszystkim w diagnostyce zaburzeń nerwowo-mięśniowych.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia w przypadku zwyrodnienia stawu kolanowego.

 • Pomaga łagodzić ból związany z artrozą.
 • Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
 • Zwiększa ruchliwość stawu.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Efekty terapii pulsacyjnej (PEMF) badano w grupie 34 pacjentów z objawowym zapaleniem stawu kolanowego.
Intensywna terapia pola pulsującego u tych pacjentów zmniejszyła trudności przy wykonywaniu codziennych czynności i poprawiła funkcję kolana. Więcej o badaniach klinicznych.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Cierpiałam na intensywny ból kolan, mam artrozę. Po intensywnym leczeniu "Biomagem" ból zaczął się zmniejszać, a następnie zniknął. Urządzenie pomogło też na katar, przeziębienie i ból zębów.

Paní Pavlíková, Havířov

Z urządzenia Biomag korzystam codziennie lecząc artrozę kolan i niedokrwienie kończyn. Mam 86 lat i bez magnetoterapii już bym dawno nie chodził.

Ladislav Voda, Lažánky

Już od 8 lat z urządzenia korzysta nasza 84 letnia babcia i muszę powiedzieć, że jak na swoje lata jest bardzo sprawna. Bóle nie pojawiają się tak często i nie są tak intensywne jak przed laty.

Miroslav Kulka, Vřesina

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych