Artroza stawów kolanowych

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka artrozy stawów kolanowych: najczęstszą lokalizacją osteoartrozy jest uszkodzenie stawów kolanowych. Spośród 70-latków na osteoartrozę cierpi do 90% osób. Leczenie opiera się na farmakoterapii (leki przeciwreumatyczne, przeciwzapalne, przeciwbólowe i uzupełniająco chondroprotekcyjne) i zabiegach chirurgicznych (korekta ustawienia stawu, protezy stawów). Stosuje się również rehabilitację (fizjoterapia i ergoterapia, jak również magnetoterapia, elektroterapia, ultradźwięki, krioterapia itp.) oraz ćwiczenia stawów, ćwiczenia rozciągające w celu zwiększenia zakresu ruchów, rozluźnienie i rozciąganie skróconych mięśni itp.

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku artrozy stawów kolanowy w ramach rehabilitacji zastosowanie znajduje pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości, która nie posiada działań niepożądanych, nie obciąża pacjenta i można ją aplikować również w warunkach domowych, co ma duże znaczenie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi. Wykorzystuje głównie efekt przeciwbólowy, przeciwobrzękowy i przeciwzapalny.

Doświadczenie pacjenta

Cierpiałam na intensywny ból kolan, mam artrozę. Po intensywnym leczeniu "Biomagem" ból zaczął się zmniejszać, a następnie zniknął. Urządzenie pomogło też na katar, przeziębienie i ból zębów.

Paní Pavlíková, Havířov

Z urządzenia Biomag korzystam codziennie lecząc artrozę kolan i niedokrwienie kończyn. Mam 86 lat i bez magnetoterapii już bym dawno nie chodził.

Ladislav Voda, Lažánky

Już od 8 lat z urządzenia korzysta nasza 84 letnia babcia i muszę powiedzieć, że jak na swoje lata jest bardzo sprawna. Bóle nie pojawiają się tak często i nie są tak intensywne jak przed laty.

Miroslav Kulka, Vřesina

Aplikacje magnetoterapii

W pierwszej kolejności łagodzimy ból niskimi częstotliwościami (4-6 Hz), aplikacje codziennie i po złagodzeniu bólu rozpoczyna się programy regeneracyjne (25-50 Hz). Odpowiedni aplikator to solenoid.

Możesz leczyć te choroby

  • Operacja stawu biodrowego (także endoproteza), sztuczny staw
  • Artrozy stawów biodrowych
  • Bolesne ostrogi piętowe
  • Bóle fantomowe
  • Żylaki
  • Endoprotezy

Magnetoterapia a artroza stawów kolanowych – Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w artrozach stawów kolanowych? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych