Artroza stawu biodrowego

Edytor: | 14. lutego 2020

Odczuwasz ból bioder?
Czy ból promieniuje do odcinka lędźwiowego kręgosłupa, pachwiny lub stawu kolanowego? Prawdopodobnie cierpisz na artrozę stawu biodrowego. Objawy mogą się nasilić do tego stopnia, że ​​ból pojawia się już przy dotyku, a nawet w spoczynku.

Artróza kyčelních kloubů - popis artrózy kyčle
Zdjęcie: Artroza stawu biodrowego

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Artroza stawu biodrowego – opis i przyczyny powstawania

Choroba zwyrodnieniowa stawów biodrowych (artroza stawów biodrowych) – jest chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego wynikającą ze zużycia chrząstki stawowej.

Tkanka kostna tworzy narośla, powodujące ból. Ból jest silny i narasta wraz z rozwojem choroby. Zwykle na początku pojawia się podczas wysiłku, w późniejszych stadiach choroby jest obecny nawet w spoczynku.

Choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego powoduje poważne ograniczenie ruchomości, które może uniemożliwić codzienne funkcjonowanie.

Artroza dotyka ogółem 90% populacji osób powyżej 70. roku życia.

Jakie są przyczyny powstawania artrozy?

 • zaawansowany wiek,
 • nadwaga,
 • powtarzające się urazy,
 • stany zapalne,
 • przeciążanie stawów.

Rozróżniamy kilka stopni artrozy. Stopnie są określane na podstawie wyników badań rentgenowskich stawu i służą do szybkiej oceny postępu choroby.

Stopień 1 – zwężenie szczeliny stawowej z powodu przerzedzenia chrząstki.
Stopień 2 – wyraźniejsze zwężenie przestrzeni stawowej, niewielka nierówność powierzchni stawowych, pierwsze zmiany w strukturze sąsiednich kości.
Stopień 3 – dalsze zwężenie szczeliny stawowej, tworzenie się brzeżnych narośli kostnych, przerzedzanie się kości, pierwsze wnęki (torbiele) w kościach.
Stopień 4 – całkowite zniknięcie przestrzeni stawowej, zniekształcenie zakończeń stawowych kości, koalescencja torbieli i obumieranie sąsiednich kości, znaczna deformacja całego stawu.

Leczenie artrozy bioder – pozbądź się bólu

Celem leczenia jest złagodzenie bólu i spowolnienie rozwoju choroby.

W lżejszych stopniach artrozy stawu biodrowego wystarcza podawanie leków i rehabilitacja.

W celu łagodzenia bólu podaje się zwykle niesteroidowe leki przeciwzapalne. Środki zwiotczające mięśnie są podawane w celu leczenia skurczów mięśni.
Stan chrząstki stawowej jest utrzymywany przez suplementy diety zawierające glukozaminę, siarczan chondroityny lub kwas hialuronowy.

Rozwinięte stadia zwyrodnieniowe stawu biodrowego wymagają interwencji chirurgicznej. Rozwiązanie chirurgiczne umożliwia całkowite lub częściowe zastąpienie stawu biodrowego sztucznym stawem.

Rehabilitacja w postaci terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag odgrywa ważną rolę w spowalnianiu rozwoju artrozy stawu kolanowego, łagodzeniu objawów, opóźnianiu lub zapobieganiu operacji.

Terapia pulsacyjna 3D marki Biomag pomaga łagodzić objawy artrozy stawu biodrowego.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Koksartroza – artroza/ choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego.
 • Niesteroidowy lek przeciwreumatyczny – niesteroidowy środek przeciw bólowi, zapaleniu i gorączce.
 • Leki zwiotczające – leki powodujące rozluźnienie mięśni poprzecznie prążkowanych.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia w przypadku artrozy stawów.

 • Pomaga łagodzić ból związany z artrozą.
 • Działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.
 • Zwiększa ruchliwość stawu.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pulsacyjnej (PEMF) na leczenie artrozy stawów został już wielokrotnie potwierdzony badaniami. Jednym z nich jest badanie przeprowadzone przez Alberta Gobbiego w roku 2014, które wykazało wyraźne złagodzenie bólu stawów oraz poprawę ogólnej kondycji pacjenta po aplikacjach terapii pola pulsującego (PEMF). Fakt ten potwierdza, że terapia pulsacyjna 3D marki Biomag może pomóc w łagodzeniu dolegliwości związanych z artrozą stawów biodrowych. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Już od 8 lat z urządzenia korzysta nasza 84 letnia babcia i muszę powiedzieć, że jak na swoje lata jest bardzo sprawna. Bóle nie pojawiają się tak często i nie są tak intensywne jak przed laty.

Miroslav Kulka, Vřesina

Z urządzenia Biomag korzystam codziennie lecząc artrozę kolan i niedokrwienie kończyn. Mam 86 lat i bez magnetoterapii już bym dawno nie chodził.

Ladislav Voda, Lažánky

Cierpiałam na intensywny ból kolan, mam artrozę. Po intensywnym leczeniu "Biomagem" ból zaczął się zmniejszać, a następnie zniknął. Urządzenie pomogło też na katar, przeziębienie i ból zębów.

Paní Pavlíková, Havířov

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych