Artrozy stawów biodrowych

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka artrozy stawów biodrowych: koksartroza to nazwa choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego, powstającej w następstwie zużycia chrząstki stawowej. Istotnym czynnikiem predysponującym do tych zmian jest podeszły wiek, nadwaga, powtórne urazy, zapalenia i przeciążenia stawu. Chrząstka jest nierówna i uszkodzona, staw bolesny, obrzęknięty i w patologicznym ułożeniu. Leczenie to często zabieg chirurgiczny (osteotomia) lub całkowita endoproteza stawu biodrowego. Łagodniejsze stadia artrozy można opanować przy użyciu leków i rehabilitacji.

Wykorzystanie magnetoterapii

W rehabilitacji artrozy stawów biodrowych odpowiednie jest codzienne stosowanie pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości. Zastosowanie przynosi głównie efekt przeciwbólowy, przeciwobrzękowy i przeciwzapalny.

Doświadczenie pacjenta

Już od 8 lat z urządzenia korzysta nasza 84 letnia babcia i muszę powiedzieć, że jak na swoje lata jest bardzo sprawna. Bóle nie pojawiają się tak często i nie są tak intensywne jak przed laty.

Miroslav Kulka, Vřesina

Z urządzenia Biomag korzystam codziennie lecząc artrozę kolan i niedokrwienie kończyn. Mam 86 lat i bez magnetoterapii już bym dawno nie chodził.

Ladislav Voda, Lažánky

Cierpiałam na intensywny ból kolan, mam artrozę. Po intensywnym leczeniu "Biomagem" ból zaczął się zmniejszać, a następnie zniknął. Urządzenie pomogło też na katar, przeziębienie i ból zębów.

Paní Pavlíková, Havířov

Aplikacje magnetoterapii

W pierwszej kolejności łagodzimy ból niskimi częstotliwościami 4-6 Hz, aplikujemy codziennie i po złagodzeniu bólu kombinujemy z programami regeneracyjnymi w skojarzeniu z częstotliwościami tłumiącymi 10-50 Hz. Odpowiedni aplikator – duży solenoid, płaski aplikator składany.

Możesz leczyć te choroby

  • Owrzodzenie podudzi (wrzody bercowe) – proces gojenia
  • Stopa cukrzycowa
  • Choroba niedokrwienna kończyn
  • Endoprotezy
  • Ból podbicia i kostek, obrzęki kostek, stany po urazach
  • Bolesne ostrogi piętowe

Magnetoterapia a artroza stawów biodrowych – Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w artroza stawów biodrowych? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych