Astma - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Astma - popis diagnózy
Zdjęcie: Astma

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka astmy: astma oskrzelowa charakteryzuje się atakami duszności. Powstają one w skutek obturacji funkcjonalnej (zwężenie, zamknięcie) dróg oddechowych. Za główne mechanizmy obturacji uważa się skurcz mięśni gładkich oskrzeli wszystkich wielkości, przekrwienie i obrzęk błony śluzowej oraz zwiększone wydzielanie lepkiego śluzu.

Przyczyną astmy jets nadmierną reakcją oskrzeli na wiele różnych bodźców. Chodzi o proces na tle immunologicznym i pozaimmunologicznym, często chodzi o proces kombinowany. W skład leczenia skojarzonego wchodzi rehabilitacja, aktywność sportowa, hartowanie organismu, leczenie uzdrowiskowe o chrakterze klimatoterapii.

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku astmy pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości dzięki działaniu spasmolitycznemu i przeciwobrzękowemu poprawia drożność dróg oddechowych, a poprzez wyraźny efekt wazodylatacyjny na naczynia włosowate i przedwłosowate poprawia mikrokrążenie utlenowanej krwi w tkance płucnej, saturację krwi w tlen i działa przeciwobrzękowo.

Aplikacje magnetoterapii

Na początku aplikujemy niższe i średnie częstotliwości (2-25 Hz), a w okresie zapobiegania powtórnym napadom możemy stosować aplikacje naprzemiennie z programami regeneracyjnymi (nr 28).

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Mam problemy ze stawami, choruję na astmę, niedostateczne dotlenienie mięśnia sercowego, drżenie rąk. Magnetoterapię aplikujemy 4 miesiące. Oboje czujemy się lepiej, tyle te ręce się ciągle trzęsą.

Państwo Kučov, Rokytnice

Moja żona korzysta z urządzeń Biomag ze względu na cukrzycę i częste bóle nóg. Córka z kolei przy dolegliwościach związanych z astmą i migrenami. Korzystamy z nich codziennie.

Dušan Bača, Levice

Pomaga mi bardzo na astmę, stawy i dnę. Prawie codziennie aplikuję na ból kręgosłupa.

Bohuslav Broučková, Dubenec

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych