Astma

Edytor: | 27. listopada 2020

Cierpisz na kaszel, zwłaszcza w nocy lub rano? Masz duszności, świszczący oddech i ucisk w klatce piersiowej? Prawdopodobnie cierpisz na astmę i konieczna jest wizyta u specjalisty. Późno rozpoczęte leczenie zmniejsza szanse pacjenta na życie bez ograniczeń.

Astma - popis diagnózy
Zdjęcie: Astma

Szukasz pomocy w astmie?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Astma – opis i przyczyny

Astma, pełna nazwa astma oskrzelowa, to przewlekła choroba zapalna dróg oddechowych. Należy do najczęstszych chorób przewlekłych a liczba osób, cierpiąca na nią, ciągle rośnie.

Charakteryzują ją napady duszności, świszczący oddech, kaszel czy ucisk w klatce piersiowej, zwłaszcza w nocy lub nad ranem. Przyczyną jest zwężenie dróg oddechowych.

Za mechanizm zwężenia odpowiada skurcz mięśni gładkich oskrzeli, przekrwienie i obrzęk śluzówki oraz zwiększone wydzielania lepkiego śluzu.

Ich przyczyną jest przesadna reakcja oskrzeli na szereg bodźców.

Za astmą stoi wiele czynników, ale największą rolę odgrywa wrodzona predyspozycja (dziedziczność).

Do jej rozwoju przyczynia się również alergia (na przykład na pyłki, pleśnie, zwierzęta lub roztocza). Ryzyko astmy u dzieci z atopowymi wysypkami i alergiami jest wyraźnie wyższe.

Innymi czynnikami są zanieczyszczenie powietrza, częste infekcje górnych dróg oddechowych, wysiłek, stres lub palenie tytoniu.

Leczenie astmy – pozbądź się dolegliwości

Bardzo ważna jest wczesna diagnoza i rozpoczęcie leczenia.

Stosuje się krótko działające leki łagodzące (np. beta mimetyki). Powinny łagodzić stany ostre, zwiększyć objętość oskrzeli i zlikwidować duszności.

W leczeniu podtrzymującym stosuje się leki profilaktyczne, które kontrolują astmę i maksymalnie wydłużają okres pomiędzy atakami. Do tej grupy leków należą kortykosterydy.

Lekarstwa mają zazwyczaj formę inhalatorów dawkujących odpowiednią ilość środka aktywnego.

Częścią kompleksowego leczenia jest rehabilitacja, sport, hartowanie, pobyty w uzdrowiskach i inne.

Chorując na astmę nie należy unikać sportu, ponieważ takie aktywności jak turystyka czy pływanie pomagają nie tylko kontrolować schorzenie, ale uczą też właściwego oddychania.

W leczeniu można również wykorzystać terapię 3D Biomag, która może zwiększyć przepustowość dróg oddechowych podczas ataków oraz poprzez profilaktyczne aplikacje przeciwdziałać ich powstawaniu.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Obstrukcja – przeszkoda w przejściu pustego narządu rurowego.
 • Spirometria – metoda, służąca do badania funkcji płuc.
 • Oskrzela – rurkowaty narząd wchodzący w skład układu oddechowego, służący do przewodzenia powietrza z i do płuc.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Wpływ terapii na astmę

 • Zwiększenie przepustowości dróg oddechowych.
 • Poprawa mikrokrążenia w płucach, utlenowania krwi oraz zmniejszenie obrzęków.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Z klinicznego punktu widzenia najważniejsze efekty terapii pulsacyjnej 3D Biomag spoczywają w działaniu przeciwskurczowym, rozszerzającym naczynia krwionośne i przeciwobrzękowym.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Pomaga mi bardzo na astmę, stawy i dnę. Prawie codziennie aplikuję na ból kręgosłupa.

Bohuslav Broučková, Dubenec

Moja żona korzysta z urządzeń Biomag ze względu na cukrzycę i częste bóle nóg. Córka z kolei przy dolegliwościach związanych z astmą i migrenami. Korzystamy z nich codziennie.

Dušan Bača, Levice

Mam problemy ze stawami, choruję na astmę, niedostateczne dotlenienie mięśnia sercowego, drżenie rąk. Magnetoterapię aplikujemy 4 miesiące. Oboje czujemy się lepiej, tyle te ręce się ciągle trzęsą.

Państwo Kučov, Rokytnice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych