Astma

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka astmy: astma oskrzelowa charakteryzuje się atakami duszności. Powstają one w skutek obturacji funkcjonalnej (zwężenie, zamknięcie) dróg oddechowych. Za główne mechanizmy obturacji uważa się skurcz mięśni gładkich oskrzeli wszystkich wielkości, przekrwienie i obrzęk błony śluzowej oraz zwiększone wydzielanie lepkiego śluzu.

Przyczyną astmy jets nadmierną reakcją oskrzeli na wiele różnych bodźców. Chodzi o proces na tle immunologicznym i pozaimmunologicznym, często chodzi o proces kombinowany. W skład leczenia skojarzonego wchodzi rehabilitacja, aktywność sportowa, hartowanie organismu, leczenie uzdrowiskowe o chrakterze klimatoterapii.

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku astmy pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości dzięki działaniu spasmolitycznemu i przeciwobrzękowemu poprawia drożność dróg oddechowych, a poprzez wyraźny efekt wazodylatacyjny na naczynia włosowate i przedwłosowate poprawia mikrokrążenie utlenowanej krwi w tkance płucnej, saturację krwi w tlen i działa przeciwobrzękowo.

Doświadczenie pacjenta

Moja żona korzysta z urządzeń Biomag ze względu na cukrzycę i częste bóle nóg. Córka z kolei przy dolegliwościach związanych z astmą i migrenami. Korzystamy z nich codziennie.

Dušan Bača, Levice

Pomaga mi bardzo na astmę, stawy i dnę. Prawie codziennie aplikuję na ból kręgosłupa.

Bohuslav Broučková, Dubenec

Mam problemy ze stawami, choruję na astmę, niedostateczne dotlenienie mięśnia sercowego, drżenie rąk. Magnetoterapię aplikujemy 4 miesiące. Oboje czujemy się lepiej, tyle te ręce się ciągle trzęsą.

Państwo Kučov, Rokytnice

Aplikacje magnetoterapii

Na początku aplikujemy niższe i średnie częstotliwości (2-25 Hz), a w okresie zapobiegania powtórnym napadom możemy stosować aplikacje naprzemiennie z programami regeneracyjnymi (nr 28).

Możesz leczyć te choroby

  • Zapalenie oskrzeli
  • Wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie)
  • Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)
  • Astma
  • Ból promieniujący od kręgosłupa piersiowego

Magnetoterapia a astma. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w przypadku astmy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych