Ból – działanie przeciwbólowe – efekt analgetyczny

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „ból – działanie przeciwbólowe – efekt analgetyczny”: pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości dzięki indukcji warunkuje powstawanie prądu we włóknach nerwowych, co hamuje przepływ wrażeń bólowych z miejsca bólu przez rdzeń kręgowy do ośrodków mózgowych, a w następstwie tego i niektórych innych mechanizmów (zwiększonego wytwarzania endorfin, stłumienia zapalenia, obrzęku i rozluźnienia mięśni) dochodzi do złagodzenia bólu.

Zwiększona produkcja endorfin i regulacja przejścia jonów wapnia przez błonę komórkową przyczynia się również do wazodylatacji, działania przeciwbólowego i uspokojenia. Po aplikacji pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości wykazano zwiększoną aktywność dehydrogenazy mleczanowej w eksponowanych mięśniach (sprawia, że następuje rozkład kwasu mlekowego, który drażni receptory komórek nerwowych wywołując ból). Szczególnie korzystne działanie przeciwbólowe wykazały aparaty Biomag® w zespołach bólowych korzeniowych radikularnych i pseudokorzeniowych jak rwa kulszowa i ucisk nerwów z różnych przyczyn.

Wykorzystanie magnetoterapii

Działanie przeciwbólowe jest podstawowym efektem, dla którego u większości osób stosuje się magnetoterapię. Jest ona szeroko stosowana w wielu chorobach zwyrodnieniowych aparatu ruchu, w stanach pourazowych i pooperacyjnych

Aplikacja niskich częstotliwości przeciwbólowych przez godzinę, którą w razie potrzeby można powtórzyć, stosuje się w tych przypadkach, gdzie ostry ból ogranicza ruchomość, stanowi przeszkodę aplikacji dalszego leczenia (np. ćwiczeń odbudowujących) i u pacjentów z licznymi chorobami, u których program przeciwbólowy zastosowany na początku terapii minimalizuje powstanie ostrzejszej reakcji adaptacyjnej. W ten sposób po złagodzeniu ostrych dolegliwości bólowych można przejść do kolejnego programu z większym udziałem częstotliwości gojących i regeneracyjnych. Osiągnięcie efektu przeciwbólowego wymaga dłuższych aplikacji i dlatego wszystkie programy, gdzie istotne jest łagodzenie bólu, będą stosowane dłużej. Można je aplikować również przez wiele godzin bez przerw.

Stosuje się w dolegliwościach bólowych, w których jest znana przyczyna bólu. Nie aplikować w stanach ostrych bólów brzucha niewiadomego pochodzenia i ostrych bólach w przypadku podejrzenia zawału mięśnia sercowego, aby nie doszło do stłumienia objawów klinicznych i uniemożliwienia postawienia w odpowiednim czasie diagnozy ostrego schorzenia.

Doświadczenie pacjenta

Urządzenia nawet nie chowamy, jest ciągle w pogotowiu na fotelu, żeby podczas oglądania telewizji można go było użyć. Wiemy, że przyniesie ulgę w bólu a przy dłuższym używaniu pomoże.

František Holásek, Traplice

Z urządzenia korzystamy 10 lat. Leczy się cała rodzina. Problem bólu znika w ciągu 2-3 dni. Korzystamy też z magnetyzacji wody.

Daniela Bábiková, Nitra

Urządzenie mamy od 03/2014. Od początku żona używała go jako skuteczne uzupełnienie leczenia przede wszystkim stanów bólowych.

Ladislav a Marie Kubovi, Praha

Aplikacje magnetoterapii

W stanach bólowych aplikujemy  miejscowo na bolące miejsce, częstotliwości tłumiące w zakresie 2-6 Hz, codzienne aplikacje co najmniej przez 45-60 minut a następnie również spazmolityczne – rozluźniające mięśnie 8-14 Hz przez 30-45 minut.

Możesz leczyć te choroby

  • Osteoporoza i osteochondroza
  • Bóle stawów
  • Choroba Alzheimera (tzw. Alzheimer)
  • Medical program
  • Reumatyzm pozastawowy
  • Zmęczenie mięśni

Magnetoterapia w stanach bólowych

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w stanach bólowych? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych