Ból podbicia i kostek, obrzęki kostek, stany po urazach - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků - popis
Zdjęcie: Ból podbicia i kostek, obrzęki kostek, stany po urazach

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka bólu i obrzęków podbicia i kostek: w większości są to silne bóle ograniczające pełne obciążenie i ruchomość kończyny. Najczęściej boli tylko jeden stęp, ale czasem mogą boleć obydwa stępy. Bóle są odczuwane jako kłucie lub uderzenie. Przeważnie dotyczy to sportowców w przypadku przeciążenia stępu. Do innych przyczyn należy neuropatia cukrzycowa, choroba niedokrwienna kończyn dolnych, zapalenia ścięgien, płaskostopie, niewygodne obuwie itp

Wykorzystanie magnetoterapii

Leczenie jest celowane zgodnie z przyczyną, ale w jego skład wchodzi zawsze ograniczenie obciążenia i łagodzenie bólu. Pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości znajduje zastosowanie poprzez działanie przeciwbólowe, wazodylatacyjne, przeciwobrzękowe i regeneracyjne.

Aplikacje magnetoterapii

W pierwszej kolejności złagodzić ból poprzez aplikacje niskich częstotliwości 2-10 Hz. W okresie rekonwalescencji stymuluje się gojenie poprzez wyższe częstotliwości 65-79 Hz. W przypadku przyczyn niedokrwiennych jako pierwszą należy stosować częstotliwość 36-44 Hz.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Zrobiła mi się narośl nad kostką. Była dość bolesna, doszło do operacji. Na początku korzystania z magnezu noga bolała mnie jeszcze bardziej, ale po 3 tygodniach ból ustąpił.

Leona Reková, Ronov nad Doubravou

Po złamaniu goleni i zdjęciu gipsu oraz po kilkumiesięcznej rehabilitacji zostałem ze zesztywniałą, obrzmiałą i bolącą kostką. Po kupnie urządzenia do magnetoterapii ból ustąpił. Urządzenie pomaga całej rodzinie.

Hana Hobzová, Sázava

Pożyczyliśmy magnezy dla naszej rodziny na obrzęki nóg, rąk i bóle karku. Byliśmy bardzo zadowoleni.

Małżeństwo Novotnych, Žďár nad Sázavou

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych