Ból podbicia i kostek, obrzęki kostek, stany po urazach

Edytor: | 27. listopada 2020

Czy cierpisz na ból w kostce lub w podbiciu? Czy stopa jest opuchnięta? Ból może być wynikiem wcześniejszego urazu, ale może też mieć wiele innych przyczyn. Z tego powodu zaleca się wizytę u lekarza, który po zidentyfikowaniu przyczyny ustali skuteczne leczenie. Tylko w ten sposób można uniknąć przyszłych komplikacji.

Bolesti nártů a kotníků, otoky kotníků - popis
Zdjęcie: Ból podbicia i kostek, obrzęki kostek, stany po urazach

Szukasz pomocy?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Ból podbicia i kostek, obrzęk kostek – opis i przyczyny

W większości przypadków chodzi o silny ból ograniczający ruchomość i możliwe obciążenie stawu. Najczęściej ból dotyczy jednego podbicia, ale zdarza się również ból w obu stopach.

Ból jest kłujący lub ostry, często towarzyszy mu obrzęk. Pojawia się często u sportowców, po przeciążeniu stopy. Jest częsty też podczas ciąży, kiedy ze względu na zwiększenie ciężaru kobiety, może dać znać o sobie podbicie lub podeszwa stopy.

Ból kostki jest często spowodowany skręceniem, do którego dochodzi w wyniku przeciążenia, skręcenia lub zerwania więzadeł. Powoduje to obrzęk kostki, która następnie bardzo boli podczas chodzenia.

Inne przyczyny bólu to:

Leczenie bólu podbicia i kostki – pozbądź się problemów

Leczenie jest zawsze ukierunkowane zgodnie z przyczyną bólu. Podstawą jest odpoczynek i przykładanie zimnych okładów na bolące miejsce.

Częścią leczenia jest zawsze obniżenie aktywności i przyjmowanie leków przeciwbólowych (aspiryna, ibuprofen, paracetamol).

Po ustąpieniu ostrego bólu należy stopniowo obciążać kończynę. W początkowej fazie ćwiczeń zaleca się ściągnięcie kończyny bandażem.

Dzięki dobrym ćwiczeniom lub rehabilitacji możliwe jest stopniowe rozciągnięcia mięśni nóg, a tym samym przywrócenie pełnej ruchomości.

W ramach fizjoterapii ważną role odgrywa Terapia pulsacyjna 3D Biomag. Jej zastosowanie może skutecznie przeciwdziałać bólom na podbiciach i kostkach. Ponadto ma za zadanie przeciwdziałać obrzękom i wspomagać szybszą regenerację.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Zniekształcenie – skręcenie, spowodowane siłą pośrednią lub bezpośrednią, w przypadku przekroczenia fizjologicznego zakresu ruchu w stawie.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie są korzyści z terapii w przypadku bólu podbicia i kostki? 

 • Pomaga w walce z bólem i obrzękiem.
 • Działa rozszerzająco i regenerująco na naczynia.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Z klinicznego punktu widzenia najważniejsze efekty terapii pulsacyjnej 3D Biomag spoczywają w działaniu przeciwbólowym, rozszerzającym naczynia krwionośne i przeciwobrzękowym.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Zrobiła mi się narośl nad kostką. Była dość bolesna, doszło do operacji. Na początku korzystania z magnezu noga bolała mnie jeszcze bardziej, ale po 3 tygodniach ból ustąpił.

Leona Reková, Ronov nad Doubravou

Pożyczyliśmy magnezy dla naszej rodziny na obrzęki nóg, rąk i bóle karku. Byliśmy bardzo zadowoleni.

Małżeństwo Novotnych, Žďár nad Sázavou

Po złamaniu goleni i zdjęciu gipsu oraz po kilkumiesięcznej rehabilitacji zostałem ze zesztywniałą, obrzmiałą i bolącą kostką. Po kupnie urządzenia do magnetoterapii ból ustąpił. Urządzenie pomaga całej rodzinie.

Hana Hobzová, Sázava

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych