Ból promieniujący z piersiowego odcinka kręgosłupa

Edytor: | 27. listopada 2020

Odczuwasz ból między łopatkami, w piersiowym odcinku kręgosłupa? Pojawia się podczas oddychania? W szczególności nie lekceważ długotrwałego bólu i zgłoś się do lekarza, który wykluczy problemy z narządami wewnętrznymi.

Bolesti hrudní páteře - popis diagnózy
Zdjęcie: Ból promieniujący z piersiowego odcinka kręgosłupa

Szukasz rozwiązań na ból piersiowego odcinka kręgosłupa?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Ból promieniujący z piersiowego odcinka kręgosłupa – przyczyny

Jest to ból odczuwany w okolicy piersiowej kręgosłupa, lub częściej promieniujący w okolice mostka. Czasem może być mylony z bólem serca lub objawem zawału.

Najczęściej mamy jednak do czynienia z nerwobólem międzyżebrowym, promieniującym wzdłuż żeber i spowodowanym blokadami stawów. Blokady mogą pojawiać się po długotrwałym przeciążaniu, np. w sporcie lub podczas ciąży.

Ból może występować też tylko po jednej stronie i promieniować do ramienia i klatki piersiowej. Przyczyną pojawienia się może być nagły, nieoczekiwany ruch.

Bóle w klatce piersiowej mogę jednak oznaczać również poważne schorzenia organów wewnętrznych, takie jak choroba wieńcowa, choroby płuc, żołądka i inne.

Z tego względu należy udać się do lekarza i poznać przyczynę pojawienia się bólu!

Leczenie bólów piersiowego odcinka kręgosłupa – pozbądź się dolegliwości

Pierwszą pomoc stanowią  leki lub żele do masażu. Zalecane są leki przeciwbólowe, przeciwzapalne i zwiotczające mięśnie.

Jeśli ból nie ustępuje należy udać się do fizjoterapeuty, który zaleci elektroterapię, USG, ćwiczenia odblokowujące lub inne.

Profilaktyka spoczywa w prawidłowej postawie ciała, unikanie przeciągów, regularnych ćwiczeniach i wyważonej diecie.

W rehabilitacji bardzo pomaga terapia 3D Biomag. Jej celem jest uwolnienie przykurczów i blokad kręgosłupa, a tym samym uśmierzenie bólu i umożliwienie ewentualnego dalszego leczenia.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Neuralgia międzyżebrowa – choroba charakteryzująca się bólem wzdłuż nerwów międzyżebrowych.
 • Nerwoból – ból pochodzenia nerwowego, napadowy ból, odczuwany wzdłuż nerwu.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści przynosi magnetoterapia? 

 • Pomaga w walce z bólem i obrzękiem.
 • Działa spazmolitycznie.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Z klinicznego punktu widzenia najważniejsze efekty terapii pulsacyjnej 3D Biomag spoczywają w działaniu przeciwbólowym, przeciwobrzękowym i spazmolitycznym.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzeń Biomag korzystam z powodu problemów z kręgosłupem - w odcinku szyjnym, piersiowym, krzyżowym i lędźwiowym. Operacja w odcinku lędźwiowym - rana pooperacyjna zdaniem lekarza prowadzącego szybko i dobrze zagojona.

Ladislav Melich, Velký Osek

Z urządzenia Biomag korzystałam na dolegliwości w lędźwiowym i piersiowym odcinku kręgosłupa z bardzo dobrym wynikiem. Przyniósł ulgę w bólu.

Krystýna Seibothová, Mikulášovice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych