Ból w neuropatii cukrzycowej u 225 pacjentów

Edytor: | 2. stycznia 2019

Ból w neuropatii cukrzycowej u 225 pacjentów był przedmiotem randomizowanego, podwójnie ślepego, kontrolowanego techniką placebo i równoległego eksperymentu przeprowadzonego przez zespół Weintrauba (2009). Badanie przeprowadzono w 16 ośrodkach akademickich i klinicznych w 13 krajach.

Badanie, opisane w oficjalnym periodyku amerykańskiego kongresu medycyny rehabilitacyjnej, przebiegało z udziałem 225 pacjentów cierpiących na symptomatyczną neuropatię cukrzycową.

Międzynarodowy zespół naukowców pracował nad hipotezą, czy powtarzające się i intensywne aplikacje magnetoterapii pulsacyjnej o częstotliwości od 8 do 25 Hz na chore stopy złagodzą ból, wpłyną na jakość snu i zapewnią regenerację nerwów.

Eksperyment dał interesujące i pozytywne wyniki. Za pomocą biopsji skóry, wykonanej w 3 standardowych rejonach kończyny dolnej stwierdzono znaczny wzrost zagęszczenia włókien nerwowych w skórze również mimo tego, że przy danych parametrach aplikacji nie doszło do natychmiastowego stłumienia bólu.

Z tego względu zespół badawczy zaproponował kolejne testy magnetoterapii pulsacyjnej, jednak tym razem o wyższej intensywności i dłuższym czasie aplikacji. Przesłanką do takiej decyzji był między innymi fakt, że pacjenci odczuli ogólną poprawę i zmniejszenie swędzenia w okolicy stóp.

Źródło: Weintraub, M. I. et al. (2009) Pulsed Electromagnetic Fields to Reduce Diabetic Neuropathic Pain and Stimulate Neuronal Repair: A Randomized Controlled Trial. Archives of Physical Medicine & Rehabilitation. 90 (7), 1102–1109.

Pulsujące pole elektromagnetyczne łagodzi ból w neuropatii cukrzycowej i wspiera odnowę nerwów / Pulsed electromagnetic fields to reduce diabetic neuropathic pain and stimulate neuronal repair

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19577022

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Stopa cukrzycowa

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)