Bóle fantomowe

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka bólów fantomowych: bóle fantomowe to dolegliwości bólowe w tej części ciała, która została amputowana. Występują nawet u jednej trzeciej osób po amputacji i są trudne w leczeniu. Zaleca się stosować magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag w częstotliwościach przeciwbólowych 2-3x dziennie w obszarach odpowiednich segmentów kręgosłupa i ewentualnie również na głowę.

Wykorzystanie magnetoterapii

Bóle w kikucie nie zawsze są bólami fantomowymi, a ich przyczyną może być złe ukrwienie, podrażnienie nerwów itp. Konieczne jest specjalistyczne badanie internistyczne i neurologiczne oraz leczenie zgodnie ze stwierdzoną przyczyną. Na bóle w kikucie znów aplikujemy częstotliwości przeciwbólowe 2-10 Hz, a później na zmianę z wazodylatacyjnymi.

Doświadczenie pacjenta

Jestem po amputacji obu nóg. Bóle fantomowe miewałem dość często, zwłaszcza na zmianę pogody. Biomag mi pomógł.

Tibor Rábek, Zahor

Z urządzeń Biomag korzystam już 10 lat na bóle karku i lędźwi. Z urządzenia korzysta też żona po amputacji nogi. Biomag polecam wszystkim znajomym.

Vincet Gula, Tábor

Aplikacje magnetoterapii

Na faktyczne bóle fantomowe aplikujemy pulsacyjną magnetoterapię o niskiej częstotliwości marki Biomag w częstotliwościach przeciwbólowych 2-10 Hz i długofalowo w celu ustąpienia bólu 2-25 Hz. Aplikujemy dziennie w obszarze występowania bólu oraz w odpowiednich obszarach kręgosłupa przy użyciu solenoidu i  aplikatora płaskiego.

Możesz leczyć te choroby

  • Ból podbicia i kostek, obrzęki kostek, stany po urazach
  • Artroza stawów kolanowych
  • Choroba niedokrwienna kończyn dolnych (niedokrwistość)
  • Operacja stawu biodrowego (także endoproteza), sztuczny staw
  • Owrzodzenie podudzi (wrzody bercowe) – proces gojenia
  • Endoprotezy

Magnetoterapia a bóle fantomowe. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na bóle fantomowe? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych