Bóle głowy

Edytor: | 1. grudnia 2020

Chcesz pozbyć się dolegliwości? Przyczyna może być czasem bardzo prosta. Może to być na przykład przepracowanie lub odwodnienie. Jednak każdy ból głowy, który często powraca lub utrzymuje się przez długi czas, powinien być powodem do skonsultowania się z lekarzem.

Bolesti hlavy - popis diagnózy
Zdjęcie: Bóle głowy

Szukasz pomocy z powodu bólu głowy?

Czy chcą Państwo pozbyć się dolegliwości?

Opis bólu głowy i przyczyny powstawania

Bóle głowy (inaczej jako cefalagia lub cefalea) mogą mieć różny charakter, intensywność i czas trwania. Mogą mieć też różne przyczyny. Są częstym przejawem najróżniejszych chorób, które mogą nie być poważne, ale mogą również zagrażać życiu. Za każdym razem konieczne jest kompleksowe badanie.

W zależności od przyczyny powstania rozróżniamy pierwotne i wtórne bóle głowy.

Pierwotnym nie towarzyszą inne schorzenia.

Są to na przykład migreny, czyli ataki uporczywego bólu, któremu często towarzyszą nudności, wymioty, światłowstręt i dźwiękowstręt.

Pojawiają się również bóle głowy związane z napięciem, które mogą być spowodowane stresem, długotrwałą pracą przy komputerze, zmęczeniem oczu. Są to bóle głowy powstałe na skutek problemów z szyjnym, piersiowym lub lędźwiowym odcinkiem kręgosłupa.

Do tej grupy należy również tzw. klasterowy ból głowy. Jest to jednostronny ból głowy o dużym nasileniu, pojawiający się nagle, którego przyczyna nie została jeszcze wyjaśniona.

W przypadku wtórnych bólów głowy winne są inne choroby, takie jak grypa lub zapalenie zatok przynosowych albo poważne lub zagrażające życiu inne choroby i stany. Na przykład guz mózgu, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych.

Leczenie bólu głowy – pozbądź się dolegliwości

W przypadku bólu wtórnego leczenie jest nastawione na przyczynę choroby, której przejawem jest ból głowy.

Leczenie migreny polega na zapobieganiu atakom migrenowym, poprzez wykluczenie wszystkich możliwych przyczyn ataku. Ponadto stosuje się środki przeciwbólowe, niesteroidowe leki przeciwzapalne, określone leki przeciwmigrenowe, zapobiegawczo stosowane są beta-blokery i inne leki.

Skuteczne w przypadku migreny i bólu związanego z napięciemmetody psychologiczne i relaksacyjne. Ogólnie zalecana jest zmiana stylu życia i aktywność antystresowa.

Ważną role odgrywają ćwiczenia i rehabilitacja.

Zalecana jest terapia pulsacyjna 3D, która pomaga w zwalczaniu dolegliwości związanych z bólem głowy.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Cluster headache ( klasterowy ból głowy) – jednostronny ból głowy o dużym nasileniu.

 

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia w przypadku bólu głowy.

 • Pomaga uśmierzać ból.
 • Ma zastosowanie efekt rozkurczowy, następnie wspomagający gojenie i regenerację.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

 

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe


Efekty terapii pulsacyjnej (PEMF) na ból głowy są potwierdzone wieloma badaniami. Na przykład badanie kliniczne przeprowadzone przez niemiecki zespół z Uniwersytetu w Monachium w roku 2001 potwierdza, że leczenie za pomocą terapii pulsacyjnej (PEMF) zmniejszają intensywność, skraca czas trwania i ograniczają bóle głowy oraz poprawiają ogólną koncentrację. Z opublikowanego artykułu wynika, że terapia pulsacyjna 3D Biomag może być pomocna w leczeniu dolegliwości związanych z bólem głowy. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Około rok temu kupiliśmy wasze urządzenie i mogę stwierdzić, że i mnie i żonie pomaga w problemach zdrowotnych. Chodzi przede wszystkim o bóle kręgosłupa i żylaki, które mają charakter trwały, i kwestie przejściowe jak np. ból głowy czy nadgarstka.

Karel Kratochvíl, Humpolec

Z urządzenia regularnie korzystam w przypadku zmęczenia, podczas uprawiania sportu, na bóle głowy, szyjnego odcinka kręgosłupa oraz na przeziębienie.

Jiří Šidlo, Děpoltovice

Cierpiałam na szereg dolegliwości, np. syndrom cieśni nadgarstka, migreny, wysokie ciśnienie, nadczynność tarczycy. Po leczeniu magnetoterapią stan zdrowia uległ poprawie.

Marie Miková, Znojmo

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych