Bóle głowy

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka bólów głowy: bóle głowy to częsty objaw najróżniejszych schorzeń. Mogą nimi być choroby w obszarze głowie i poza nią, choroby o charakterze uogólnionym, schorzenia różnych narządów odległych oraz mogą stanowić następstwo napięcia psychicznego. Niemniej zawsze wymagają kompleksowego badania.

Przy bólach głowy często występuje skojarzenie czynników kręgowych (przede wszystkim rejon kręgosłupa szyjnego) z chwiejnością wazomotoryczną. Ważne jest rozróżnienie pierwotnych bólów głowy od zagrażających życiu bólów wtórnych (postępujący proces wewnątrzczaszkowy, wodogłowie, zapalenie opon mózgowych, krwotok podpajęczynówkowy, uraz itp.), w których przypadku nie stosujemy pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości.

Stosowanie magnetoterapii

W ostrej fazie małym aplikatorem lub solenoidem w zakresie 4-10 Hz na głowę i ewentualnie na kręgosłup szyjny. Po usunięciu zaburzeń ostrych 10-50 Hz.

Magnetoterapia a bóle głowy. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na bóle głowy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na bóle głowy.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych