Bóle kręgosłupa szyjnego

Edytor: | 2. lipca 2019
Bolesti krční páteře - popis diagnózy
Zdjęcie: Bóle kręgosłupa szyjnego

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka bólów kręgosłupa szyjnego: w stanach ostrych jest to najczęściej blokada kręgosłupa szyjnego z rotacją, przechyłem głowy i silnym bólem, który pogłębia się wraz z ruchem. W przewlekłych dolegliwościach bólowych kręgosłupa szyjnego są to tępe, trwałe bóle z promieniowaniem do barków i potylicy, z wadą postawy i skurczami mięśni szyi.

Bóle kręgosłupa szyjnego występują często na tle zmian zwyrodnieniowych. Znane są przypadki zespołu szyjno-czaszkowego z bólami głowy, zespołu szyjno-potylicznego z zawrotami głowy, zespołu szyjno-ramiennego z projekcją bólu do barku i ramion.

Stosowanie magnetoterapii

Działanie przeciwbólowe jest podstawowym efektem, dla którego u większości osób stosuje się magnetoterapię. Poprzez działanie przeciwbólowe, spazmolityczne i przeciwobrzękowe pozwala rozluźnić mięśnie i złagodzić ból. Aplikacje magnetoterapii mogą poprzedzać ćwiczenia rehabilitacyjne i inne zabiegi fizjoterapeutyczne.

Aplikacja magnetoterapii

W fazie ostrej powtarzanie ekspozycji przy użyciu małego aplikatora lub solenoidu w zakresie 4-40 Hz na kręgosłup szyjny i ewentualnie piersiowy, a po ustąpieniu ostrych zaburzeń stosować zamiennie z programami o częstotliwości 10-50 Hz.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Za pomocą urządzenia Biomag leczę przewlekłe problemy z kręgosłupem szyjnym. Zrezygnowałem z leków przeciwbólowych. Bóle zniknęły, przestały promieniować do głowy i powodować migreny.

JUDr. Alois Šimonů, Brumov-Bylnice

Przed zastosowaniem magnetoterapii miałem silne bóle stawów biodrowych, szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz stawu ramiennego. Muszę powiedzieć, że pod wpływem aplikacji problemy ustąpiły. Ból nie jest już tak intensywny i częsty.

Jaroslav Soldán, Břidličná

Z urządzenia Biomag korzystamy na ból odcinka szyjnego kręgosłupa, pleców oraz niedokrwienie kończyn. Jesteśmy zadowoleni, bo aplikacje przynoszą ulgę.

Rudolf Pekárek, Žandov

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych