Nerwoból nerwu trójdzielnego - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020

Zimny napój, zimny podmuch wiatru lub mycie zębów wywołuje u ciebie ostry ból? Czy ból jest jak rażenie prądem w okolicy twarzy? Prawdopodobnie jest to nerwoból nerwu trójdzielnego, który należy do najintensywniejszych bóli.

Bolesti krční páteře - popis diagnózy
Zdjęcie: Nerwoból nerwu trójdzielnego

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Objawy nerwobólu nerwu trójdzielnego i przyczyny powstania

Neuralgia trójdzielna to choroba przewlekła nerwu trójdzielnego (nervus trigeminus).

Charakterystycznym objawem jest nagły, palący ból, obejmujący połowę twarzy. Objawy mogą chorego całkowicie sparaliżować.

Ataki bólu pojawiają się nieregularnie. Przeważnie można zaobserwować sytuacje, w których dochodzi do ataku. Nerwoból może pojawić się podczas żucia jedzenia, mycia zębów, ale również przy całkowicie niepozornych ruchach, jak dotknięcie twarzy opuszkami palców lub w przeciągu.

Przyczyny neuralgii trójdzielnej są różnorakie.

Postać podstawowa choroby nie ma wyjaśnionej przyczyny. Dotyka ludzi w średnim i starszym wieku. Nerwoból pojawia się nagle, zazwyczaj jednostronne w okolicy twarzy, oka lub dolnej szczęki.

Postać nietypowa jest wywoływana przez podrażnienie nerwu różnymi procesami chorobowymi i pojawia się w różnych miejscach przebiegu nerwu, niezależnie od wieku pacjenta. Przyczyną mogą być stany zapalne, urazy, ale też nowotwory. Wyjątkowo gwałtowne są bóle towarzyszące półpaścowi.

Leczenie neuralgii trójdzielnej – pozbądź się bólu

Jeszcze do niedawna leczenie konwencjonalne polegało jedynie na podawaniu leków.

Farmakoterapia odnosi skutek tylko u określonej liczby pacjentów i wiąże się z szeregiem skutków ubocznych. Zazwyczaj są przepisywane preparaty przeciwdrgawkowe, których skuteczność działania na ten ból została dowiedziona (np. karbamazepina). Jeśli nie można znaleźć przyczyny występowania bólu, wysiłki koncentrują się na uśmierzaniu bólu.

W określonych przypadkach konieczna jest operacja. Jednak zabieg chirurgiczny jest odpowiedzią tylko na niektóre przyczyny dolegliwości.

Mimo intensywnego badania problemu i jego rozwiązań, wciąż istnieje znaczny odsetek pacjentów, którzy nie reagują na powyższe metody leczenia.

Terapia polem pulsującym 3D należy do znaczących terapii uzupełniających i objawowego leczenia nerwobólu nerwu trójdzielnego.  Odpowiednio wcześnie rozpoczęte i powtarzane codziennie zabiegi mogą również zapobiec przejściu schorzenia w stan choroby przewlekłej i pogorszeniu się stanu ogólnego.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Nervus trigeminus – nerw trójdzielny.
 • Karbamazepina – substancja z grupy pochodnych iminostilbenu. Stosowana jest w leczeniu epilepsji lub neuralgii trójdzielnej.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie są zalety terapii w przypadku nerwobólu nerwu trójdzielnego?

 • Pomaga uśmierzać ból.
 • Działa przeciwzapalnie.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Z klinicznego punktu widzenia efekty terapii polem pulsującym 3D Biomag polegają zwłaszcza na łagodzeniu i likwidacji bólu.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Za pomocą urządzenia Biomag leczę przewlekłe problemy z kręgosłupem szyjnym. Zrezygnowałem z leków przeciwbólowych. Bóle zniknęły, przestały promieniować do głowy i powodować migreny.

JUDr. Alois Šimonů, Brumov-Bylnice

Przed zastosowaniem magnetoterapii miałem silne bóle stawów biodrowych, szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz stawu ramiennego. Muszę powiedzieć, że pod wpływem aplikacji problemy ustąpiły. Ból nie jest już tak intensywny i częsty.

Jaroslav Soldán, Břidličná

Z urządzenia Biomag korzystamy na ból odcinka szyjnego kręgosłupa, pleców oraz niedokrwienie kończyn. Jesteśmy zadowoleni, bo aplikacje przynoszą ulgę.

Rudolf Pekárek, Žandov

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych