Bóle kręgosłupa szyjnego

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka bólów kręgosłupa szyjnego: w stanach ostrych jest to najczęściej blokada kręgosłupa szyjnego z rotacją, przechyłem głowy i silnym bólem, który pogłębia się wraz z ruchem. W przewlekłych dolegliwościach bólowych kręgosłupa szyjnego są to tępe, trwałe bóle z promieniowaniem do barków i potylicy, z wadą postawy i skurczami mięśni szyi.

Bóle kręgosłupa szyjnego występują często na tle zmian zwyrodnieniowych. Znane są przypadki zespołu szyjno-czaszkowego z bólami głowy, zespołu szyjno-potylicznego z zawrotami głowy, zespołu szyjno-ramiennego z projekcją bólu do barku i ramion.

Stosowanie magnetoterapii

Działanie przeciwbólowe jest podstawowym efektem, dla którego u większości osób stosuje się magnetoterapię. Poprzez działanie przeciwbólowe, spazmolityczne i przeciwobrzękowe pozwala rozluźnić mięśnie i złagodzić ból. Aplikacje magnetoterapii mogą poprzedzać ćwiczenia rehabilitacyjne i inne zabiegi fizjoterapeutyczne.

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenia Biomag korzystamy na ból odcinka szyjnego kręgosłupa, pleców oraz niedokrwienie kończyn. Jesteśmy zadowoleni, bo aplikacje przynoszą ulgę.

Rudolf Pekárek, Žandov

Za pomocą urządzenia Biomag leczę przewlekłe problemy z kręgosłupem szyjnym. Zrezygnowałem z leków przeciwbólowych. Bóle zniknęły, przestały promieniować do głowy i powodować migreny.

JUDr. Alois Šimonů, Brumov-Bylnice

Przed zastosowaniem magnetoterapii miałem silne bóle stawów biodrowych, szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz stawu ramiennego. Muszę powiedzieć, że pod wpływem aplikacji problemy ustąpiły. Ból nie jest już tak intensywny i częsty.

Jaroslav Soldán, Břidličná

Aplikacja magnetoterapii

W fazie ostrej powtarzanie ekspozycji przy użyciu małego aplikatora lub solenoidu w zakresie 4-40 Hz na kręgosłup szyjny i ewentualnie piersiowy, a po ustąpieniu ostrych zaburzeń stosować zamiennie z programami o częstotliwości 10-50 Hz.

Możesz leczyć te choroby

  • Szumy uszne
  • Bóle nerwu trójdzielnego
  • Bóle głowy
  • Dziecięce porażenie mózgowe
  • Paradontoza
  • Angina, chrypka, zapalenie górnych dróg oddechowych

Magnetoterapia a bóle kręgosłupa szyjnego. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na bóle kręgosłupa szyjnego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na dolegliwości szyjnego odcinak kręgosłupa.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych