Bóle odcinka szyjnego kręgosłupa

Edytor: | 30. listopada 2020

Masz z rana trudności z poruszaniem głową? Przeszkadza w tym gwałtowny ból karku? Prawdopodobnie cierpisz na blokadę odcinak szyjnego kręgosłupa. W przypadku tępych bólów o charakterze stałym z promieniowaniem do ramion i pleców, mamy do czynienia ze stanem przewlekłym, który należy skutecznie leczyć!

Bolesti krční páteře - popis diagnózy
Zdjęcie: Bóle odcinka szyjnego kręgosłupa

Szukasz pomocy w bólu kręgosłupa?

Czy chcą Państwo pozbyć się dolegliwości?

Opis bólu kręgosłupa szyjnego i przyczyny jego powstawania.


W stanach ostrych dochodzi do zablokowania kręgosłupa szyjnego z rotacją, przechylenia głowy i silnego bólu, który nasila się z każdym ruchem.

W stanach przewlekłych występuje tępy, uporczywy ból promenujący do ramion i pleców, z nieprawidłową postawą i skurczami mięśni szyi.

Trudnościom mogą towarzyszyć objawy neurologiczne, takie jak bóle głowy, zaburzenia czucia lub mrowienie w dłoniach.

Schorzenie może mieć szereg poważnych przyczyn, i dlatego zalecana jest konsultacja z lekarzem. Jeśli występują również objawy neurologiczne, konieczna jest konsultacja z neurologiem lub spondylochirurgiem.

Częstą przyczyną są zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Powstają w wyniku nadmiernego długotrwałego i powtarzalnego obciążania określonych części odcinka szyjnego kręgosłupa lub stawów. Pojawiają się już u młodzieży, a liczba przypadków rośnie wraz z wiekiem.

Stopień zmian kręgosłupa szyjnego może być cięższy niż nasilenie dyskomfortu, który doświadczasz. Często wszystkie zmiany chorobowe rozwijają się jednocześnie, ale objawy wcale nie musza występować w tym samym czasie.

Do zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnegomożna zaliczyć:

 • zespół szyjno-twarzowy (z bólami głowy),
 • zespół szyjno-żuchwowy (z zawrotami głowy),
 • zespół szyjno-ramienny (z promieniowaniem bólu do barku i ramion).

Choroby metaboliczne, przewlekły alkoholizm (zespól uzależnienia od alkoholu) i palenie również przyczyniają się do rozwoju niektórych chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego.

W celu określenia dokładnej przyczyny bólu odcinka szyjnego kręgosłupa i rozpoczęcia leczenia stosuje się prześwietlenie rentgenowskie (RTG), tak zwaną tomografię komputerową (TC) lub rezonans magnetyczny (MR).

Leczenie bólu odcinak szyjnego kręgosłupa – pozbądź się bólu


Leczenie lżejszych postacirozpoczyna się zazwyczaj metodą tradycyjną. Wiele osób cierpi na różnego charakteru bóle kręgosłupa szyjnego, ale w większości przypadków operacja nie jest konieczna.

Na ból najczyściej podaje się niesteroidowe leki przeciwzapalne oraz leki zwiotczające mięśnie.

Rozwój stanu zapalnego i nasilenie bólu można złagodzić za pomocą rehabilitacji i fizykoterapii w formie pulsacyjnej terapii 3D

Istotna jest zmiana nawyków ruchowych, zaleca się wykonywanie ćwiczeń na odcinek szyjny kręgosłupa, które zaleci lekarz-rehabilitant lub fizjoterapeuta.

Terapia pulsacyjna 3D Biomag pomaga w leczeniu bólu odcinka szyjnego kręgosłupa. Zazwyczaj jest łączona z ćwiczeniami rehabilitacyjnymi.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Etylizm – alkoholizm
 • Rezonans magnetyczny (MR) – metoda obrazowa wykorzystująca pole magnetyczne.
 • Leki zwiotczające – leki powodujące rozluźnienie mięśni poprzecznie prążkowanych.
 • Niesteroidowy lek przeciwreumatyczny – niesteroidowy środek przeciw bólowi, zapaleniu i gorączce.
 • Tomografia komputerowa (CT) – metoda obrazowa wykorzystująca promienie elektromagnetyczne.
 • Spondylochirurchia – specjalistyczny kierunek zajmujący się chirurgią kręgosłupa.

 

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie leczenie w przypadku bólu odcinka szyjnego kręgosłupa?

 • Pomaga rozluźniać skurcze i łagodzi ból.
 • Działa przeciwobrzękowo.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

 

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii polem pulsującym (PEMF) w leczeniu bólu kręgosłupa został już potwierdzony wieloma badaniami. Jednym z nich jest badanie kliniczne przeprowadzone w 2007 roku przez naukowców działających w Centrum Badania Bólu w Chicago, które wykazało wyraźne złagodzenie bólu pleców po aplikacjach terapii pola pulsującego (PEMF). Fakt ten potwierdza, że terapia polem pulsującym 3D Biomag może pomóc w łagodzeniu dolegliwości bólowych. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia Biomag korzystamy na ból odcinka szyjnego kręgosłupa, pleców oraz niedokrwienie kończyn. Jesteśmy zadowoleni, bo aplikacje przynoszą ulgę.

Rudolf Pekárek, Žandov

Przed zastosowaniem magnetoterapii miałem silne bóle stawów biodrowych, szyjnego i lędźwiowego odcinka kręgosłupa oraz stawu ramiennego. Muszę powiedzieć, że pod wpływem aplikacji problemy ustąpiły. Ból nie jest już tak intensywny i częsty.

Jaroslav Soldán, Břidličná

Za pomocą urządzenia Biomag leczę przewlekłe problemy z kręgosłupem szyjnym. Zrezygnowałem z leków przeciwbólowych. Bóle zniknęły, przestały promieniować do głowy i powodować migreny.

JUDr. Alois Šimonů, Brumov-Bylnice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych