Bóle nerwu trójdzielnego - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Bolesti trojklanného nervu - popis diagnózy
Zdjęcie: Bóle nerwu trójdzielnego

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka bólów nerwu trójdzielnego: nerw trójdzielny to nerw o charakterze mieszanym czuciowo-ruchowym, z dominacją włókien czuciowych. Posiada 3 gałęzie: nerw oczny, nerw szczękowy i nerw żuchwowy. Patologie mogą dotyczyć całego przebiegu nerwu – od niewielkich gałęzi w rejonie zębów, szczęk i zatok przynosowych, przez zatokę jamistą i przestrzeń podpajęczynówkową aż do pnia mózgu. Przyczynę może stanowić ucisk przez guz, uraz, niedokrwienie nerwu, zapalenie nerwu i okolicznych tkanek, zakażenie (herpes zoster), choroby autoimmunologiczne i metaboliczne, wpływy toksyn itp.

Nerwoból tego nerwu powstaje poprzez upośledzenie elementu czuciowego. Rozróżnia się neuralgię pierwotną i wtórną. Leczenie neuralgii pierwotnej opiera się na farmakoterapii i zabiegach chirurgicznych, leczenie wtórnej neuralgii w zależności od procesu pierwotnego jest objawowe.

Stosowanie magnetoterapii

W leczeniu uzupełniającym i objawowym warto wykorzystać wyjątkowe cechy magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości. Łagodzi ból zarówno poprzez bezpośrednie działanie na rozprzestrzenianie się impulsów nerwowych, jak i efekt przeciwzapalny. Aplikacja jest prosta i szeroko wykorzystywana (poza uciskiem przez nowotwór). Zawczasu rozpoczęte i codzienne powtarzane ekspozycje mogą zapobiec przekształceniu w stan przewlekły i pogorszeniu się stanu ogólnego.

Aplikacje magnetoterapii

Codziennie powtarzać programy w zakresie 4-6 Hz w celu stłumienia ostrych bólów, a w fazie rekonwalescencji można na zmianę aplikować programy w zakresie 50-81 Hz. Odpowiedni aplikator to solenoid oraz mały, dyskowy.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Mąż długo korzystał z urządzenia na nerwu trójdzielnego, do którego doszło podczas zabiegi stomatologicznego. Ja z powodzeniem korzystałam z niego po operacji rzepki. Już 14 dni po operacji chodziłam bez kul.

Pani Hermanová, Karviná

Z urządzenia Biomag skorzystałem po raz pierwszy przy okazji bólu głowy z podejrzeniem uszkodzenia nerwu trójdzielnego, efekt - ból ustąpił.

David Jaroslav, Nový Jičín

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych