Bóle nerwu trójdzielnego

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka bólów nerwu trójdzielnego: nerw trójdzielny to nerw o charakterze mieszanym czuciowo-ruchowym, z dominacją włókien czuciowych. Posiada 3 gałęzie: nerw oczny, nerw szczękowy i nerw żuchwowy. Patologie mogą dotyczyć całego przebiegu nerwu – od niewielkich gałęzi w rejonie zębów, szczęk i zatok przynosowych, przez zatokę jamistą i przestrzeń podpajęczynówkową aż do pnia mózgu. Przyczynę może stanowić ucisk przez guz, uraz, niedokrwienie nerwu, zapalenie nerwu i okolicznych tkanek, zakażenie (herpes zoster), choroby autoimmunologiczne i metaboliczne, wpływy toksyn itp.

Nerwoból tego nerwu powstaje poprzez upośledzenie elementu czuciowego. Rozróżnia się neuralgię pierwotną i wtórną. Leczenie neuralgii pierwotnej opiera się na farmakoterapii i zabiegach chirurgicznych, leczenie wtórnej neuralgii w zależności od procesu pierwotnego jest objawowe.

Stosowanie magnetoterapii

W leczeniu uzupełniającym i objawowym warto wykorzystać wyjątkowe cechy magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości. Łagodzi ból zarówno poprzez bezpośrednie działanie na rozprzestrzenianie się impulsów nerwowych, jak i efekt przeciwzapalny. Aplikacja jest prosta i szeroko wykorzystywana (poza uciskiem przez nowotwór). Zawczasu rozpoczęte i codzienne powtarzane ekspozycje mogą zapobiec przekształceniu w stan przewlekły i pogorszeniu się stanu ogólnego.

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenia Biomag skorzystałem po raz pierwszy przy okazji bólu głowy z podejrzeniem uszkodzenia nerwu trójdzielnego, efekt - ból ustąpił.

David Jaroslav, Nový Jičín

Mąż długo korzystał z urządzenia na nerwu trójdzielnego, do którego doszło podczas zabiegi stomatologicznego. Ja z powodzeniem korzystałam z niego po operacji rzepki. Już 14 dni po operacji chodziłam bez kul.

Pani Hermanová, Karviná

Aplikacje magnetoterapii

Codziennie powtarzać programy w zakresie 4-6 Hz w celu stłumienia ostrych bólów, a w fazie rekonwalescencji można na zmianę aplikować programy w zakresie 50-81 Hz. Odpowiedni aplikator to solenoid oraz mały, dyskowy.

Możesz leczyć te choroby

  • Bóle kręgosłupa szyjnego
  • Zapalenie ucha środkowego
  • Dysfunkcja mózgu
  • Dziecięce porażenie mózgowe
  • Zanik nerwu wzrokowego, ślepota zmierzchowa
  • Neurodegeneracyjna choroba mózgu, rdzenia kręgowego

Magnetoterapia a bóle nerwu trójdzielnego. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na bóle nerwu trójdzielnego? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na bóle nerwu trójdzielnego.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych