Ból po amputacji

Edytor: | 27. listopada 2020

Odczuwasz silny ból po amputacji kończyny? Czy pochodzi z kikuta, czy czujesz ból w części, która została amputowana? Istnieje wiele metod, aby złagodzić te problemy i nie cierpieć.

Bolesti po amputaci - popis diagnózy
Zdjęcie: Ból po amputacji

Szukasz pomocy w bólu po amputacji?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Ból po amputacji – opis i przyczyny

Bóle poamputacyjne to bolesne doznania w kikucie po amputacji oraz doznania fantomowe w części ciała, która została amputowana.

Przyczyny amputacji mogą być różne, jednak zawsze oznaczają znaczącą ingerencję w organizm człowieka.

Najczęstszym powodem amputacji jest upośledzenie przepływu krwi w kończynach dolnych. Amputacja ma na celu złagodzenie lub wyeliminowanie bólu lub zapobieżenie rozprzestrzenianiu się infekcji (gangrena) oraz przerzutom.

Ból poamputacyjny występuje nawet u jednej trzeciej osób po amputacjach i jest trudny do leczenia.

Ból kikuta może być spowodowany słabym dopływem krwi, podrażnieniem nerwów i tym podobnymi. Do ustalenia ich przyczyny niezbędne jest profesjonalne badanie neurologiczne.

Bóle fantomowe o bolesne odczucia w tej części ciała, która została amputowana. Dokładna przyczyna ich istnienia nie jest obecnie całkowicie jasna.

Leczenie bólu po amputacji – pozbądź się dolegliwości

Leczenie bólu po amputacji jest podporządkowane zidentyfikowanej przyczynie.

Ból kikuta leczy się środkami przeciwbólowymi w zależności od stanu pacjenta. Jeśli ból utrzymuje się lub się pogarsza, zwykle przyczyną leży w samym kikucie (na przykład infekcja, krwawienie). Konieczne jest dokładne badanie, które wskaże odpowiednie leczenie.

Przyczyna bólu fantomowego nie jest dokładnie znana, dlatego by go leczyć sięga się po różne procedury (leki, fizjoterapię i inne).

W pomyślnym powrocie do zdrowia po amputacji i jak najszybszej integracji z życiem codziennym ważną rolę odgrywa rehabilitacja i opieka psychologiczna.

Ważnym elementem rehabilitacji są aplikacje terapii pulsacyjnej 3D Biomag. Mogę pomóc w złagodzenie bólu fantomowego, poprawie mikrokrążenia oraz wspomóc proces gojenia. W przypadku bólu kikuta celem leczenia jest przeciwdziałanie bólowi i wykorzystanie jego działania rozszerzającego naczynia krwionośne.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Amputacja – usunięcie peryferyjnej części ciała w wyniku urazu lub operacji.
 • Egzartykulacja – amputacja w linii stawu.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści przynosi magnetoterapia w przypadku bólu po amputacji? 

 • Pomaga łagodzić ból.
 • Działa rozszerzająco na naczynia krwionośne.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pulsacyjnej (PEMF) na dolegliwości bólowe po amputacji jest poparty wieloma studiami. Przykładem może być badanie kliniczne przeprowadzone przez zespół badawczy I. Bókkon z Budapesztu na 15 pacjentach, które zaleca aplikacje terapii pulsacyjnej w celu złagodzenia bólu poamputacyjnego. Z opublikowanego tekstu wynika, że terapia pulsacyjna 3D marki Biomag może przyczynić się do poprawy zdrowia w przypadku chorób prostaty. Więcej na temat badania naukowego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzeń Biomag korzystam już 10 lat na bóle karku i lędźwi. Z urządzenia korzysta też żona po amputacji nogi. Biomag polecam wszystkim znajomym.

Vincet Gula, Tábor

Jestem po amputacji obu nóg. Bóle fantomowe miewałem dość często, zwłaszcza na zmianę pogody. Biomag mi pomógł.

Tibor Rábek, Zahor

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych