Bóle stawu skroniowo-żuchwowego

Edytor: | 2. lipca 2019
Bolesti čelistního kloubu - popis diagnóz
Zdjęcie: Bóle stawu skroniowo-żuchwowego

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka bólów stawu skroniowo-żuchwowego: przyczyną powstawania choroby i bólów stawu skroniowo-żuchwowego może być uraz, artroza, stres lub jakakolwiek zmiana zgryzu, np. po ekstrakcji zęba, jednostronnym przeciążaniu stawu podczas żucia, po błędnie wypełnionym zębie itp.

Jeśli zaburzenia tego stawu są wywołane przez przyczyny strukturalne, można łagodzić objawy choroby. W przypadku zaburzeń funkcjonalnych (uczucie, że wyskoczyła główka stawu lub ból z przeciążenia mięśni) fizjoterapia umożliwia leczenie przyczyn dysfunkcji. Terapia przy bólach stawu skroniowo-żuchwowego składa się z zabiegu palpacyjnego tkanek miękkich w okolicy stawu skroniowo-żuchwowego, głowy i kręgosłupa szyjnego, mobilizacji stawu a przede wszystkim ze specjalnych ćwiczeń.

Stosowanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości dzięki działaniu przeciwbólowemu i spazmolitycznemu wspomaga rozluźnienie skurczy i łagodzi bóle mięśni żwaczy a korzyści może też przynieść działanie przeciwzapalne zarówno w stanach ostrych, jak i w okresie rekonwalescencji.

Aplikacja magnetoterapii

Miejscowo na bolesne miejsce małym aplikatorem lub solenoidem, w pierwszej kolejności częstotliwości tłumiące w zakresie 2-6 Hz i rozluźniające mięśnie 8-14 Hz. Odpowiednie są powtórne aplikacje do czasu ustąpienia bólu. Następnie aplikujemy programy regeneracyjne.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Urządzenia nawet nie chowamy, jest ciągle w pogotowiu na fotelu, żeby podczas oglądania telewizji można go było użyć. Wiemy, że przyniesie ulgę w bólu a przy dłuższym używaniu pomoże.

František Holásek, Traplice

Z urządzenia korzystamy 10 lat. Leczy się cała rodzina. Problem bólu znika w ciągu 2-3 dni. Korzystamy też z magnetyzacji wody. aj magnetizáciu vody.

Daniela Bábiková, Nitra

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych