Ból stawu skroniowo-żuchwowego

Edytor: | 19. lutego 2020

Odczuwasz ból szczęki w miejscu stawu?
Czy promieniuje na zęby, szyję lub głowę?  Czy podczas poruszania szczęką czujesz łupanie a kiedy otwierasz usta czujesz opór? Przyczyną mogą być niektóre choroby stawów szczękowych.

Bolesti čelistního kloubu - popis diagnóz
Zdjęcie: Ból stawu skroniowo-żuchwowego

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Ból stawu skroniowo-żuchwowego – opis i przyczyny powstawania

Staw skroniowo-żuchwowy jest jednym z najbardziej złożonych i najbardziej ruchliwych w ludzkim ciele.

Możesz odczuwać ból stawu podczas poruszania szczękami, ale także w spoczynku.
Ból może pojawić się bezpośrednio w stawie i promieniować do szyi, zębów, głowy lub ucha. Czasem może pojawić się chrupanie i problemy z otwieraniem ust.

Przyczyny powstania choroby i związany z nimi ból stawu szczękowego mogą być różne.

Problemy mogą wynikać z urazu, artrozy lub zapalenia stawów.
Częste zaciskanie zębów pod wpływem stresu może prowadzić do bólu stawów szczękowych. Zmiany w zgryzie, na przykład po wyrwaniu zęba lub niewłaściwym wypełnieniu zęba również mogą powodować problemy.

Aby zidentyfikować prawdziwą przyczynę bólu i podjąć leczenie, często konieczna jest współpraca z ekspertami z różnych dziedzin zdrowia (stomatologia, laryngologia, fizjoterapia lub psychologia).

Leczenie bólu stawu skroniowo-żuchwowego – pozbądź się bólu

Leczenie może być długotrwałe i wymaga cierpliwości pacjenta.

Leczenie zachowawcze polega na łagodzeniu stanów ostrych.
Zaleca się dużo odpoczynku, niesteroidowe leki przeciwzapalne w celu złagodzenia bólu, a także ograniczenie otwierania ust i przyjmowanie miękkiego pokarmu.

Jeśli ból stawu szczękowego jest spowodowany przyczynami strukturalnymi (takimi jak artroza), objawy choroby można łagodzić.

Fizjoterapia może wyleczyć przyczynę problemów w zaburzeniach czynnościowych (na przykład uczucie „wyskoczenia” główki stawu lub ból wynikający z przeciążenia mięśni).

Leczenie bólu stawów szczękowych polega na terapii manualnej tkanek miękkich wokół stawu, głowy i kręgosłupa szyjnego, mobilizacji stawu szczękowego, a zwłaszcza na specjalnych ćwiczeniach.

Czasami stosuje się również pomoce, takie jak szyna zgryzowa.
W bardziej skomplikowanych przypadkach stosuje się ostrzykiwanie, a w najtrudniejszych konieczna jest interwencja chirurgiczna.

W ramach opieki rehabilitacyjnej terapia pulsacyjna 3D marki Biomag znacząco pomaga w bólu stawu skroniowo-żuchwowego, zarówno w ostrym stadium choroby, jak i po jej zakończeniu.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Szyna zgryzowa – wyjmowane urządzenie dentystyczne z tworzywa sztucznego, stosowane najczęściej w leczeniu nocnego zgrzytania zębami lub leczenia niektórych chorób stawów szczękowych.
 • Bruksizm – nocne zgrzytanie zębami.
 • NLPZ – niesteroidowe leki przeciwzapalne, niesteroidowe leki przeciwreumatyczne (aspiryna, ibuprofen itp.).

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści niesie terapia w przypadku bólu stawu skroniowo-żuchwowego?

 • Pomaga uśmierzać ból.
 • Ma działanie spazmolityczne.
 • Działa przeciwzapalnie.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywny wpływ terapii pulsacyjnej (PEMF) w leczeniu bólu stawów został już potwierdzony licznymi badaniami.  Jednym z nich jest badanie kliniczne przeprowadzone w 2014 roku przez zespół A. Fouda z Uniwersytetu w Kairze, które wykazało wyraźne złagodzenie bólu stawu szczękowego po zastosowaniu terapii pola pulsującego (PEMF) w porównaniu z 3 innymi metodami leczenia. Fakt ten potwierdza, że terapia pola pulsującego 3D Biomag może pomóc w łagodzeniu dolegliwości bólowych i zmniejszać obrzęki. Więcej na temat badania klinicznego.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Urządzenia nawet nie chowamy, jest ciągle w pogotowiu na fotelu, żeby podczas oglądania telewizji można go było użyć. Wiemy, że przyniesie ulgę w bólu a przy dłuższym używaniu pomoże.

František Holásek, Traplice

Z urządzenia korzystamy 10 lat. Leczy się cała rodzina. Problem bólu znika w ciągu 2-3 dni. Korzystamy też z magnetyzacji wody. aj magnetizáciu vody.

Daniela Bábiková, Nitra

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych