Bóle stawu skroniowo-żuchwowego

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka bólów stawu skroniowo-żuchwowego: przyczyną powstawania choroby i bólów stawu skroniowo-żuchwowego może być uraz, artroza, stres lub jakakolwiek zmiana zgryzu, np. po ekstrakcji zęba, jednostronnym przeciążaniu stawu podczas żucia, po błędnie wypełnionym zębie itp.

Jeśli zaburzenia tego stawu są wywołane przez przyczyny strukturalne, można łagodzić objawy choroby. W przypadku zaburzeń funkcjonalnych (uczucie, że wyskoczyła główka stawu lub ból z przeciążenia mięśni) fizjoterapia umożliwia leczenie przyczyn dysfunkcji. Terapia przy bólach stawu skroniowo-żuchwowego składa się z zabiegu palpacyjnego tkanek miękkich w okolicy stawu skroniowo-żuchwowego, głowy i kręgosłupa szyjnego, mobilizacji stawu a przede wszystkim ze specjalnych ćwiczeń.

Stosowanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości dzięki działaniu przeciwbólowemu i spazmolitycznemu wspomaga rozluźnienie skurczy i łagodzi bóle mięśni żwaczy a korzyści może też przynieść działanie przeciwzapalne zarówno w stanach ostrych, jak i w okresie rekonwalescencji.

Doświadczenie pacjenta

Urządzenia nawet nie chowamy, jest ciągle w pogotowiu na fotelu, żeby podczas oglądania telewizji można go było użyć. Wiemy, że przyniesie ulgę w bólu a przy dłuższym używaniu pomoże.

František Holásek, Traplice

Z urządzenia korzystamy 10 lat. Leczy się cała rodzina. Problem bólu znika w ciągu 2-3 dni. Korzystamy też z magnetyzacji wody. aj magnetizáciu vody.

Daniela Bábiková, Nitra

Aplikacja magnetoterapii

Miejscowo na bolesne miejsce małym aplikatorem lub solenoidem, w pierwszej kolejności częstotliwości tłumiące w zakresie 2-6 Hz i rozluźniające mięśnie 8-14 Hz. Odpowiednie są powtórne aplikacje do czasu ustąpienia bólu. Następnie aplikujemy programy regeneracyjne.

Możesz leczyć te choroby

  • Bóle nerwu trójdzielnego
  • Angina, chrypka, zapalenie górnych dróg oddechowych
  • Stany po udarze mózgu
  • Bóle zębów
  • Łysienie (wypadanie włosów)
  • Zespół i choroba Menière’a

Magnetoterapia a bóle stawu skroniowo-żuchwowego. Zadaj pytanie!

Zainteresowały Cię pozytywne efekty magnetoterapii w leczeniu lub profilaktyce bólów stawu skroniowo-żuchwowego? Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w tego rodzaju dolegliwościach? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na bóle stawu szczękowego.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych