Ból zębów - przedstawia zalecane leczenie

Edytor: | 14. lutego 2020

Każdy doświadczył lub doświadczy bólu zębów. Bez względu na przyczynę bólu zęba, zawsze chodzi o bardzo nieprzyjemne chwile, w których wizyta u stomatologa jest nieuchronna.

Bolesti zubů - popis diagnózy
Zdjęcie: Ból zębów

Hledáte řešení zdravotních problémů?

Zeptejte se nás

Opis bólu zębów i przyczyny powstawania

Ból zębów należy do najczęstszych i bardzo nieprzyjemnych problemów zdrowotnych u dzieci i dorosłych.

Ból może być lekki, silny lub nie do zniesienia. Może promieniować z miejsca uszkodzenia do innych części głowy. Zazwyczaj pojawia się w najmniej odpowiednim momencie.

Do najczęstszych przyczyn bólu zębów należą:

 • uszkodzenie zęba (próchnica, odłamanie kawałka zęba),
 • uszkodzenia szkliwa,
 • problemy związane z zapaleniem nerwu,
 • uszkodzenie tkanek miękkich wokół zębów (zapalenie dziąseł, paradontoza, …),
 • kamień nazębny.

Leczenie bólu stawu skroniowo-żuchwowego – pozbądź się bólu

Profilaktyką podstawową bólu zębów jest regularny przegląd dentystyczny (co pół roku).

Rzeczą oczywistą jest również regularne i właściwe mycie zębów. Podczas wizyty u higienistki stomatologicznej uzyskają Pastwo fachowe porady dotyczące przeciwdziałania próchnicy zębów – jakie środki są najlepsze, jakie przybory i preparaty należy stosować.

W zwalczaniu bólu przed wizytą u lekarza mogą pomóc środki przeciwbólowe (Valetol/Paracetamol, Nurofen, Ibalgin, …)

Z produktów naturalnych można polecić goździki, czosnek, olej z drzewa herbacianego oraz zimny okład.

Terapia polem pulsującym 3D Biomag przyniesie ulgę w ostrym bólu zębów, jako uzupełnienie środków przeciwbólowych, a po zabiegu przyspieszy redukcję obrzęku, stanu zapalnego i gojenie się.

Nie stosuje się przy krwawieniu dziąsła po ekstrakcji!

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści daje terapia w przypadku bólu zębów.

 • Pomaga uśmierzać ból.
 • Przyspiesza redukcję obrzęków, stanów zapalnych oraz gojenie się.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Z klinicznego punktu widzenia najważniejszymi efektami terapii pulsacyjnej 3D Biomag u pacjentów z bólem zębów jest działanie przeciwbólowe (analgetyczne), redukujące obrzęki (inaczej też zmniejszające opuchliznę) i przyspieszające gojenie.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Cierpiałam na intensywny ból kolan, mam artrozę. Po intensywnym leczeniu "Biomagem" ból zaczął się zmniejszać, a następnie zniknął. Urządzenie pomogło też na katar, przeziębienie i ból zębów.

Paní Pavlíková, Havířov

Z tego urządzenia jestem zadowolona. Używam go w domu do leczenia stawów, bólu zębów, kręgosłupa, czasem nawet bólów miesiączkowych.S

Zlatuše Zajíčková, Frýdek-Místek

Przetestowałam magnetoterapię na stawy i zapalenie zębów. Efekt świetny. Mąż na ostrogę - ból ustąpił. Magnetoterapia ma szerokie zastosowanie, czujemy się żwawsi i mamy więcej chęci do życia.

Blanka Petrášová, Diváky

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia w warunkach domowych oraz doświadczyć działania terapii pulsacyjnej 3D Biomag. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 840 zł, na 14 dni. 

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. W obrębie Warszawy skorzystaj z bezpłatnej wizyty domowej lub przyjdź do naszego gabinetu. Teraz całkowicie za darmo!

 

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych