Bolesne ostrogi piętowe

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka ostrogi piętowej: ostrogi na piętach to kostne umocnienie przyczepów więzadeł i mięśni do kości piętowej w stopie lub rzadziej w okolicy przyczepu ścięgna Achillesa. Ból w obszarze kości piętowej powstaje na skutek przeciążenia przyczepu więzadeł i ścięgien w efekcie działania mechanicznego, złego obuwia lub wadliwej pozycji stopy. Pięta boli w miejscu ostrogi, podeszwy lub na jej wewnętrznej krawędzi, ruchy kostki nie są ograniczone, brak objawów zapalenia i obrzęku wokół ostrogi.

Badanie RTG pozwala wykluczyć inne przyczyny bólu, takie jak np. uraz, artroza itp. Zapobieganie temu zaburzeniu to właściwe obuwie, dbałość o nogi – ćwiczenia, masaże, rozciąganie nogi i palców oraz korekta wadliwej postawy nogi przy użyciu odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego (np. wkładek korekcyjnych). U sportowców przy trwalszych bólach zaleca się specjalistyczne badanie podologiczne i następnie opiekę. Leczenie lżejszych postaci ostrogi to miejscowa aplikacja kremów przeciwzapalnych, stosowanie wkładek ortopedycznych i rehabilitacja. W ciężkich przypadkach aplikacja akustycznej fali uderzeniowej. Od napromieniania miękkim RTG stopniowo się odchodzi.

Wykorzystanie magnetoterapii

W ramach rehabilitacji z powodzeniem stosuje się również magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag, która poprzez swoje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i gojące umożliwia zwalczenie lekkich stanów. Przynosi dobre efekty również jako leczenie następne po akustycznej fali uderzeniowej i operacji, kiedy przyspiesza gojenie.

Doświadczenie pacjenta

Przetestowałam magnetoterapię na stawy i zapalenie zębów. Efekt świetny. Mąż na ostrogę - ból ustąpił. Magnetoterapia ma szerokie zastosowanie, czujemy się żwawsi i mamy więcej chęci do życia.

Blanka Petrášová, Diváky

Ciężko byłoby opisać wszystkie dolegliwości, na które stosuję aplikację, ale przede wszystkim całkowicie zlikwidowałem ból pięty - ostrogi, ból łokci i bioder.

Jiří Šidlo, Děpoltovice

Z urządzenia Biomag korzystam w celu leczenia ostrogi, obecnie problemy się zmniejszyły.

Martin Król, Praha

Aplikacje magnetoterapii

W przypadu osróg piętowych v fazie ostrej aplikujemy niskie częstotliwości przeciwbólowe 4-10 Hz, a w celu doleczania i zapobiegawczo 10-50 Hz najlepiej przy użyciu solenoidów.

Możesz leczyć te choroby

  • Bolesne ostrogi piętowe
  • Endoprotezy
  • Choroba niedokrwienna kończyn dolnych (niedokrwistość)
  • Wrzody bercowe
  • Stopa cukrzycowa
  • Operacja stawu biodrowego (także endoproteza), sztuczny staw

Magnetoterapia a ostrogi piętowe – Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na ostrogi piętowe? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych