Bolesne ostrogi piętowe

Edytor: | 2. lipca 2019
Patní ostruha - popis ostruhy na patách
Zdjęcie: Bolesne ostrogi piętowe

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka ostrogi piętowej: ostrogi na piętach to kostne umocnienie przyczepów więzadeł i mięśni do kości piętowej w stopie lub rzadziej w okolicy przyczepu ścięgna Achillesa. Ból w obszarze kości piętowej powstaje na skutek przeciążenia przyczepu więzadeł i ścięgien w efekcie działania mechanicznego, złego obuwia lub wadliwej pozycji stopy. Pięta boli w miejscu ostrogi, podeszwy lub na jej wewnętrznej krawędzi, ruchy kostki nie są ograniczone, brak objawów zapalenia i obrzęku wokół ostrogi.

Badanie RTG pozwala wykluczyć inne przyczyny bólu, takie jak np. uraz, artroza itp. Zapobieganie temu zaburzeniu to właściwe obuwie, dbałość o nogi – ćwiczenia, masaże, rozciąganie nogi i palców oraz korekta wadliwej postawy nogi przy użyciu odpowiedniego sprzętu rehabilitacyjnego (np. wkładek korekcyjnych). U sportowców przy trwalszych bólach zaleca się specjalistyczne badanie podologiczne i następnie opiekę. Leczenie lżejszych postaci ostrogi to miejscowa aplikacja kremów przeciwzapalnych, stosowanie wkładek ortopedycznych i rehabilitacja. W ciężkich przypadkach aplikacja akustycznej fali uderzeniowej. Od napromieniania miękkim RTG stopniowo się odchodzi.

Wykorzystanie magnetoterapii

W ramach rehabilitacji z powodzeniem stosuje się również magnetoterapię pulsacyjną o niskiej częstotliwości marki Biomag, która poprzez swoje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe i gojące umożliwia zwalczenie lekkich stanów. Przynosi dobre efekty również jako leczenie następne po akustycznej fali uderzeniowej i operacji, kiedy przyspiesza gojenie.

Aplikacje magnetoterapii

W przypadu osróg piętowych v fazie ostrej aplikujemy niskie częstotliwości przeciwbólowe 4-10 Hz, a w celu doleczania i zapobiegawczo 10-50 Hz najlepiej przy użyciu solenoidów.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Przetestowałam magnetoterapię na stawy i zapalenie zębów. Efekt świetny. Mąż na ostrogę - ból ustąpił. Magnetoterapia ma szerokie zastosowanie, czujemy się żwawsi i mamy więcej chęci do życia.

Blanka Petrášová, Diváky

Ciężko byłoby opisać wszystkie dolegliwości, na które stosuję aplikację, ale przede wszystkim całkowicie zlikwidowałem ból pięty - ostrogi, ból łokci i bioder.

Jiří Šidlo, Děpoltovice

Z urządzenia Biomag korzystam w celu leczenia ostrogi, obecnie problemy się zmniejszyły.

Martin Król, Praha

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych