Borelioza

Edytor: | 1. grudnia 2020

Czy znalazłeś na swoim ciele kleszcza a na jego miejscu jest widoczna czerwona plama z bielejącym środkiem? Jeśli dodatkowo masz silny ból głowy, stawów i gorączkę, zgłoś się do lekarza. To może być borelioza. Niepodjęcie wczesnego leczenia może mieć poważne konsekwencje dla układu nerwowego, serca i układu mięśniowo-szkieletowego.

Lymská borelióza - popis diagnózy
Zdjęcie: Borelioza

Cierpisz na boreliozę i szukasz pomocy?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Borelioza – opis i przyczyny powstawania

Borelioza (zwana również chorobą z Lyme) to choroba zakaźna wywoływana przez co najmniej trzy gatunki bakterii z rodzaju Borrelia.

Najczęstszym przekaźnikiem na człowieka są kleszcze. Ze względu na zalanie środowiska przez populację kleszczy do zakażenie może dojść praktycznie wszędzie. Podejrzewa się, że inne owady z aparatem kłująco-ssącym, takie jak komary, mogą również przenosić bakterie z gatunku Borrelia.

Choroba przebiega w trzech etapach.

W pierwszym etapie, który trwa kilka tygodni, pojawiają się objawy grypopodobne.  Zarażona osoba jest zmęczona, ma gorączkę i źle się czuje.  Wokół ukąszenia pojawia się czerwona plama z białym środkiem (migrujący rumień).

W drugiej fazie pojawiają się bóle stawów, obrzęki, bóle mięśni.

Trzecia faza następuje po kilku miesiącach do roku i charakteryzuje się stanami zapalnymi stawów, chorobą zapalną mózgu, rdzenia kręgowego, serca czy oka.

Diagnozę stawia się na podstawie wyników klinicznych i badań laboratoryjnych, podczas których badane są przeciwciała przeciwko bakteriom Borrelia.

Borelioza – leczenie

Leczenie choroby wiąże się z podaniem antybiotyków. Ważne jest  wczesne rozpoznanie  i rozpoczęcie leczenia.  Nie dysponujemy profilaktyką w postaci szczepień, jak w przypadku kleszczowego zapalenia mózgu.

Zbyt późne lub niewystarczające leczenie może być powodem wystąpienia poważniejszych objawów, które w znaczący sposób mogą ograniczyć funkcjonowanie i sprawiać duże trudności w terapii.

W późniejszych stadiach choroby, nawet po antybiotykoterapii, utrzymuje się szereg problemów klinicznych, które mogą przejść do stadium przewlekłego. Dlatego ważne jest dalsze leczenie objawowe i długotrwała rehabilitacja.

Odpowiednia metodą wspierającą rehabilitację jest terapia pulsacyjna 3D firmy Biomag. Ma na celu złagodzenie przebiegu procesów zapalnych, złagodzenie bólu, poprawę sprawności ruchowej oraz ograniczenie postępu objawów klinicznych w przewlekłych następstwach zakażenia.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Rumień wędrujący – czerwona plama o wielkości nawet kilku centymetrów, pojawiająca się w miejscu ukąszenia kleszcza w ciągu 14 dni do miesiąca, jest typowym objawem boreliozy.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Wpływ terapii pulsacyjnej na leczenie boreliozy

 • Łagodzi przebieg procesów zapalnych.
 • Przyczynia się do łagodzenia bólu i poprawy sprawności ruchowej.
 • Wspomaga gojenie i dzięki działaniu immunostymulującemu łagodzi postępy choroby.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Najbardziej znaczącymi klinicznie efektami terapii pulsacyjnej Biomag 3D u pacjentów z boreliozą są działanie przeciwbólowe i regeneracyjne.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Mąż przeszedł boreliozę, był leczony antybiotykami. Bardzo go to osłabiło. Dzięki aplikacjom magnetoterapii stopniowo przestał brać leki i wrócił do wykonywania prac domowych.

Państwo Šmakal, Benešov

Przeszłam boreliozę i mam problemy z kręgosłupem i stawami. Magnesy przepisane przez rehabilitantkę zawsze mi pomagały. Kupiłam więc Biomag. Korzystam z urządzenia, kiedy boli i po urazach.

Hana Černiková, Staré Hradiště

Po ukąszeniu przez kleszcza zachorowałam na boreliozę. Następująca po niej polineuropatia przynosi mi silny ból. Codziennie korzystam z urządzenia Biomag. Oczywiście, że nie doszło do całkowitego wyleczenia, ale już nie czuję bólu w ręce i mogę robić prawie wszystko.

Pani Škarvadová, Pečky

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych