Cellulit

Edytor: | 9. listopada 2020

Kiedy ściśniesz skórę na udach lub biodrach, widzisz nierówności, małe dołki? Najprawdopodobniej są to początki cellulitu. W tej chwili poprzez regularną pielęgnację skóry można jeszcze pozbyć się problemu.

Celulitida - popis diagnózy
Zdjęcie: Cellulit

Szukasz rozwiązania dla cellulitu?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Cellulit – opis i przyczyny powstawania

Cellulit (skórka pomarańczy), inaczej lipohipertrofia to choroba przebiegająca z postępującymi zmianami zwyrodnieniowymi podskórnego więzadła tłuszczowego.

Prowadzi do uszkodzenia włókien elastycznych i kolagenowych oraz do utraty elastyczności i jakości skóry. Tłuszcz gromadzi się w tkance podskórnej a jednocześnie zmniejsza się mikrokrążenie natlenionej krwi.  Następnie pojawiają się zmiany zwyrodnieniowe w tkance łącznej oraz zmiany zwłóknieniowe. Na skórze pojawia się efekt skórki pomarańczy.

Na początku jest to problem jedynie estetyczny. Ale stopniowo może prowadzić do poważniejszych problemów zdrowotnych, jak np. żylaki, wrzody bercowe oraz niedrożność naczyń krwionośnych i limfatycznych kończyn dolnych.

Zmiany pojawiają się głównie u kobiet obciążonych genetycznie, z gorszym krążeniem żylnym i limfatycznym. Bardziej podatne na cellulit są kobiety, cierpiące na zaparcia, problemy z wątrobą i nerkami oraz zaburzenia krążenia i układu chłonnego.

Wykazano związek między żylakami a cellulitem.

Oprócz złych nawyków żywieniowych i braku ruchu, do choroby u kobiet przyczyniają się zmiany hormonalne, ale także palenie!

Leczenie cellulitu – pozbądź się problemu

Istnieje wiele urządzeń i metod , jak np. radiofrekwencja, karboksyterapia, masaż limfatyczny czy kawitacja, które pomagają w walce z dolegliwością.

Większość z nich działa na podobnej zasadzie – wspomagają ukrwienie w miejscu cellulitu i przyspieszają metabolizm.

Możliwe jest również stosowanie różnych kremów i żeli, które obiecują rozpad podskórnej tkanki tłuszczowej w problematycznych miejscach.

Do poprawy sytuacji może przyczynić się również zdrowa dieta. Spalanie tłuszczu można zapewnić poprzez ćwiczenia, takie jak przysiady, wypady, zakroki i inne.

Do walki z cellulitem znacząco przyczynia się również terapia pulsacyjna 3D firmy Biomag. Jej celem jest poprawa mikrokrążenia w odsłoniętym więzadle podskórnym, poprawa zdolności transportowej układu limfatycznego oraz pomoc w przywróceniu naturalnych warunków fizjologicznych w tkance podskórnej.

Efektem jest ujędrnienie i poprawa kondycji skóry – efekt ten przyczynia się nie tylko do likwidowania cellulitu, ale również zmarszczek.

Ilość przyjmowanych dziennie płynów można uzupełnić magnetyzowaną wodą oraz ewentualnie zastosować aplikacje również na okolicę wątroby, w celu wsparcia detoksykacji całego organizmu.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • System limfatyczny – układ odpowiedzialny za odprowadzenie limfy z tkanek, w jego skład wchodzą żyły i węzły.
 • Tkanka łączna – tworzona przez komórki i istotę międzykomórkową; zapewnia wsparcie dla miękkich części ciała.
 • Fibrocyty – typy komórek, które najczęściej występują w tkankach łącznych.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści przynosi magnetoterapia w przypadku cellulitu?

 • Poprawę mikrokrążenia krwi w części ciała, na którą wykonujemy aplikacje.
 • Dzięki działaniu detoksykacyjnemu pomaga odprowadzać ze skóry produkty przemiany materii.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Wpływ terapii pulsacyjnej na cellulit jest poparty wieloma badaniami. Przykładem może być badanie kliniczne przeprowadzone w roku 2016 przez zespół prowadzony przez Maurizia Ceccarelli w rzymskim Aephymed (Międzynarodowe centrum badań nad medycyną estetyczną), które potwierdza, że wykorzystanie terapii 3D BIOMAG w leczeniu zaburzeń mikrokrążenia i warstwie podskórnej (zwłaszcza tłuszczowej) należy uważać za nowy i bardzo skuteczny środek zaradczy.  Więcej o badaniu klinicznym.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Regularnie korzystam z programu Regeneracja i Celulit. Jestem bardzo zadowolona.

Karin Císařová, Karlovy Vary

Chyba w połowie kwietnia 2007 rozpoczęłam leczenie celulitu. Pierwsze efekty zaobserwowałam już po 4-6 aplikacjach, skóra zrobiła się gładsza i wgłębienia płytsze. Bardzo się z tego cieszę, bo efekt jest zdecydowanie widoczny.

Agata K., Dąbrovy Górniczej

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych