Choroba Bechterewa

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka Choroby Bechterewa: choroba reumatyczna atakująca kręgosłup. Istnieją programy i sposoby aplikacji na każde stadium schorzenia.

Cel aplikacji magnetoterapii

W chorobie Bechterewa celem aplikacji jest łagodzenie bólu, umożliwienie rehabilitacji ruchowej, tłumienie stanów zapalnych oraz hamowanie kolejnych zmian chorobowych.

Doświadczenie pacjenta

Mnie i męża od dłuższego czasu męczyły bóle karku i stawów. Ból barku był tak duży, że miałam problemy z czesaniem. Po 6 miesiącach leczenia bark nie boli a ból karku wyraźnie zmalał.

Małżeństwo Sousedík, Zlín

Miałem problemy z odcinkiem lędźwiowym kręgosłupa i z hemoroidami. Po aplikacjach magnetoterapii bóle pleców ustąpiły a hemoroidy zniknęły. Żona w ciągu miesiąca odczuła poprawę stanu kolana, leczy się dalej.

Małżeństwo Babicov, Kojetín

Miałam problemy z karkiem. Jakikolwiek ruch głową sprawiał mi problemy. Po aplikacjach magnetoterapii sytuacja zaczęła się wyraźnie poprawiać. Najbardziej cieszę się, że mogę ruszać głową bez bólu.

Ladislava Martinková

Wykorzystanie magnetoterapii

Choroba Bechterewa – specyficzne zapalne schorzenie kręgosłupa z zaburzeniem układu odpornościowego, które ma długotrwały i stopniowo pogarszający się przebieg. Choroba ma charakter przewlekłego zapalenia zajmującego głównie stawy krzyżowo-biodrowe i krzyżowo-lędźwiowe, z postępującym zesztywnianiem do unieruchomienia kręgosłupa. Mamy do czynienia z kostnieniem przestrzeni międzykręgowej.

Z punktu widzenia terapii ważna jest zmiana środowiska życia i trybu życia, rehabilitacja, leczenie sanatoryjne oraz leki o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbólowym.

Możesz leczyć te choroby

  • Bóle kręgosłupa
  • Ucisk nerwów (przewlekły)
  • Przepuklina dysku międzykręgowego, ucisk nerwów, zespół korzeniowy
  • Zapalenie stawów kręgosłupa
  • Rwa kulszowa
  • Choroba Bechterewa

Aplikacje magnetoterapii

Dla magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag Choroba Bechterewa jest jednym z podstawowych wskazań. Pacjentom pomaga przede wszystkim działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, przeciwzapalne i gojące. Magnetoterapia pomaga w schorzeniach przewlekłych poprawiać ruchomość i spowalniać kolejne uszkodzenia stawów, przynosi ogólną ulgę w bólu.
Łagodzimy ból niskimi częstotliwościami 4-6 Hz a następnie łączymy z programami regenerującymi 25 – 50 Hz. Odpowiedni  aplikator wybieramy adekwatnie do miejsca bólu – najczęściej solenoid na małe stawy i duży, płaski lub stołowy na kręgosłup.

Magnetoterapia w Chorobie Bechterewa – Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w Chorobie Bechterewa? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych