Choroba Leśniowskiego-Crohna (bez stanów zaostrzonych)

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka choroby Leśniowskiego-Crohna: Choroba Leśniowskiego-Crohna to zapalne schorzenie w obrębie przewodu pokarmowego w różnych jego częściach od przełyku do odbytnicy. Ma wyraźną tendencję do nawrotów. Przyczyna choroby pozostaje niewyjaśniona. Za czynniki, które ją wywołują, uważa się urazy, zakażenia, alergie, reakcje układu odpornościowego, zaburzenia hormonalne, czynniki neurogenne i psychogenne oraz predyspozycje dziedziczne. Śluzówka zaburzonego odcinka jest silnie ukrwiona, nasiąknięta, z powłokami zwłókniałymi, polipami i owrzodzeniami. Proces zapalny ma tendencję do przenikania do okolicznych obszarów. Do objawów należy ból, biegunki lub zaparcia z nudnościami i wymiotami, krew w stolcu, podwyższona temperatura. Leczenie: niepodrażniająca dieta bezresztkowa, leki hormonalne i immunosupresyjne, antybiotyki, leki spazmolityczne, zabieg operacyjny (resekcja jelita). Nawroty choboy występują w przypadku 30-50% chorych.

Wykorzystanie magnetoterapii

Możliwości wykorzystania pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości: można w tym przypadku wykorzystać pozytywne działanie przeciwzapalne, immunostymulacyjne i stymulację procesów gojenia. Lepiej rozpocząć od aplikacji w stadium spoczynku choroby, przez dłuższy okres czasu. Rozpocząć 2x dziennie przez 20 min częstotliwościami 2-25 Hz i 21-25 Hz, a po ok. miesiącu przejść na 3x dziennie po 30-45 min w zakresie 10-50 Hz.

Magnetoterapia a choroba Leśniowskiego-Crohna. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w chorobie Lesniowskiego-Crohna? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych