Choroba Leśniowskiego-Crohna (bez stanów zaostrzonych) - przedstawia zalecane leczenie

Edytor: | 14. lutego 2020
Crohnova nemoc - popis diagnózy
Zdjęcie: Choroba Leśniowskiego-Crohna (bez stanów zaostrzonych)

Hledáte řešení zdravotních problémů?

Zeptejte se nás

Charakterystyka choroby Leśniowskiego-Crohna: Choroba Leśniowskiego-Crohna to zapalne schorzenie w obrębie przewodu pokarmowego w różnych jego częściach od przełyku do odbytnicy. Ma wyraźną tendencję do nawrotów. Przyczyna choroby pozostaje niewyjaśniona. Za czynniki, które ją wywołują, uważa się urazy, zakażenia, alergie, reakcje układu odpornościowego, zaburzenia hormonalne, czynniki neurogenne i psychogenne oraz predyspozycje dziedziczne. Śluzówka zaburzonego odcinka jest silnie ukrwiona, nasiąknięta, z powłokami zwłókniałymi, polipami i owrzodzeniami. Proces zapalny ma tendencję do przenikania do okolicznych obszarów. Do objawów należy ból, biegunki lub zaparcia z nudnościami i wymiotami, krew w stolcu, podwyższona temperatura. Leczenie: niepodrażniająca dieta bezresztkowa, leki hormonalne i immunosupresyjne, antybiotyki, leki spazmolityczne, zabieg operacyjny (resekcja jelita). Nawroty choboy występują w przypadku 30-50% chorych.

Wykorzystanie magnetoterapii

Możliwości wykorzystania pulsacyjnej magnetoterapii o niskiej częstotliwości: można w tym przypadku wykorzystać pozytywne działanie przeciwzapalne, immunostymulacyjne i stymulację procesów gojenia. Lepiej rozpocząć od aplikacji w stadium spoczynku choroby, przez dłuższy okres czasu. Rozpocząć 2x dziennie przez 20 min częstotliwościami 2-25 Hz i 21-25 Hz, a po ok. miesiącu przejść na 3x dziennie po 30-45 min w zakresie 10-50 Hz.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Urządzeń i aplikatorów Biomag nie muszę swoim bliskim reklamować, z biegiem czasu każdy przekonał się sam. Wszyscy go polubili ze względu na łatwość użycia i oszczędność czasu. W prospektach samodzielnie informacyjnych wyszukali kolejne zastosowania.

Jan Šrotíř, Vyškov

Z urządzenia korzystamy w leczeniu owrzodzenia podudzi, bólu ucha, szumów usznych. Owrzodzenie się zagoiło, szumy nie ustąpiły, ale najważniejsze, że nie ma pogorszenia. Największą poprawę zaobserwowaliśmy w przypadku trawienia u mojej żony, problemy zniknęły.

Antonín Sahula, Benešov

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia w warunkach domowych oraz doświadczyć działania terapii pulsacyjnej 3D Biomag. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 840 zł, na 14 dni. 

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. W obrębie Warszawy skorzystaj z bezpłatnej wizyty domowej lub przyjdź do naszego gabinetu. Teraz całkowicie za darmo!

 

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych