Choroba niedokrwienna kończyn dolnych (niedokrwistość)

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka choroby niedokrwiennej kończyn dolnych: choroba niedokrwienna kończyn dolnych (niedokrwistość) to choroba atakująca tętnice, kiedy dochodzi do ich zwężenia lub zamknięcia. Najczęstszą przyczyną zamknięcia lub zwężenia tętnic jest miażdżyca (stwardnienie tętnic), zakrzep (skrzeplina krwi), choroba Bürgera i zwężenie tętnic na skutek uszkodzenia nerwów układu nerwowego autonomicznego, które regulują światło naczynia.

W pierwszej utajonej fazie chory chory nie odczuwa żadnych problemów, na kończynach występują chłodne miejsca. Druga faza objawia się chromaniem przestankowym – jeśli chory zatrzyma się i odpocznie, ból przechodzi i może kontynuować marsz. Mogą też występować zmiany troficzne. Stały ból kończyny oznacza trzecią fazę, a w ostatniej, czwartej fazie stan ukrwienia kończyny jest już krytyczny, pojawiają się drżenia mięśniowe i skurcze. Choremu zagraża obumarcie tkanki, które najpierw wystąpi na obrzeżach kończyny. Głównym czynnikiem ryzyka choroby niedokrwiennej kończyn dolnych jest palenie, nieodpowiednia aktywność fizyczna, starszy wiek, stresy psychiczne, otyłość, hipercholesterolemia, nadciśnienie, cukrzyca itp.

Choroba niedokrwienna kończyn dolnych wymaga specjalistycznego badania naczyń i rozpoczęcia leczenia w odpowiednim czasie zgodnie ze stadium i lokalizacją schorzenia (eliminacja czynników ryzyka, ćwiczenia, leczenie w odpowiednim czasie drobnych zranień, leczenie wazodylatacyjne, leczenie antykoagulacyjne, angioplastyka, embolektomia do amputacji chorej kończyny).

Wykorzystanie magnetoterapii

W przypadku choroby niedokrwiennej kończyn dolnych pulsacyjna magnetoterapia o niskiej częstotliwości marki Biomag uzupełnia leczenie skojarzone poprzez swoje wyraźne działanie wazodylatacyjne na naczynia włosowate i przedwłosowate, stymuluje mikrokrążenie utlenowanej krwi i substancji odżywczych w eksponowanej tkance i w ten sposób stwarza miejscowo lepsze warunki metaboliczne.

Doświadczenie pacjenta

Mam kiepskie ukrwienie kończyn dolnych, bóle w łydkach. Czuję, że magnetoterapia nam pomaga. Dodatkowo magnetyzuję wodę i miękkie owoce. Urządzenie mamy pod ręką, żeby móc go użyć w każdej chwili.

Danuše Sobotková

Jeśli ktoś ma problemy z krążeniem w nogach, niech włoży aplikator pod łydki i stopy - krążenie ulegnie niesamowitej poprawie.

Rudolf Blaščok, Stará Bělá

Aplikacje magnetoterapii

W chorobie niedokrwiennej kończyn dolnych aplikujemy częstotliwości wazodylatacyjne i stymulacyjne 36-44 Hz i 10-50 Hz na chory obszar.

Możesz leczyć te choroby

  • Owrzodzenie podudzi (wrzody bercowe) – proces gojenia
  • Ból podbicia i kostek, obrzęki kostek, stany po urazach
  • Żylaki
  • Endoprotezy
  • Choroba niedokrwienna kończyn dolnych (niedokrwistość)
  • Wrzody bercowe

Magnetoterapia a choroba niedokrwienna kończyn dolnych – Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w chorobie niedokrwiennej kończyn dolnych? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych