Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka choroby niedokrwiennej serca: choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa) jest chorobą powstającą na tle niedostatecznego zaopatrzenia w krew niektórych obszarów mięśnia sercowego, spowodowaną przez zajęcie tętnic wieńcowych (zazwyczaj w postaci miażdżycy – stwardnienia tętnic). Pracujący mięsień sercowy cierpi z powodu braku tlenu. Stan prowadzi do bólów w okolicy serca i zmniejszenia wydolności serca z wieloma następstwami dla całego organizmu. W postaci ostrej jest to np. zawał mięśnia sercowego, do postaci przewlekłych należą stany pozawałowe, dławica piersiowa, różne zaburzenia przewodzenia i wiele zaburzeń rytmu serca. W chorobie niedokrwiennej serca podstawą leczenia jest poprawa ukrwienia mięśnia sercowego i odpowiednia podaż tlenu.

Wykorzystanie magnetoterapii

W chorobie niedokrwiennej serca magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag poprawia zaopatrzenie mięśnia sercowego w tlen, działa zapobiegawczo przeciw powstawaniu zakrzepów i w ten sposób może korzystnie wpłynąć na ogólny stan pacjenta. Tylko w przypadku wszczepionego rozrusznika serca nie zalecamy magnetoterapii pulsacyjnej, ponieważ poprzez indukcję może dojść do zmian w działaniu urządzenia, a w następstwie tego do zaburzeń rytmu. W wyżej wymienionych przypadkach chorób serca – jeśli pacjent nie ma wszczepionego rozrusznika serca – nie ma powodu do obaw odnośnie magnetoterapii. Wręcz przeciwnie – można oczekiwać zmniejszenia liczby ataków i bólów serca, poprawy rytmu i ogólnej poprawy stanu zdrowia. Choroba niedokrwienna serca nie stanowi przeciwwskazań co do zastosowania magnetoterapii również przy współistniejących chorobach stawów. Wykorzystuje się przede wszystkim efekt wazodylatacyjny – w przypadku działania magnetoterapii pulsacyjnej o niskich częstotliwościach firmy Biomag dochodzi do odpływu jonów Ca2, co prowadzi do rozluźnienia naczyń mięśnia (zwłaszcza zwieraczy przedwłosowatych), a następnie do wazodylatacji. Magnetoterapia o niskiej częstotliwości znajduje zastosowanie zwłaszcza w chorobie niedokrwiennej serca, ale także w niedokrwistości kończyn dolnych i górnych. Dochodzi do rozszerzenia przepływu w naczyniach pobocznych w skórze i tkance mięśniowej. Przyspieszenie przemiany materii umożliwia szybsze wchłanianie obrzęku a w danym obszarze dochodzi także do wyraźnego działania przeciwzapalnego, jak i przeciwobrzękowego.

Doświadczenia wskazują na znaczne zmniejszenie niedokrwienia, łagodzenie bólu i zwiększenie ogólnej wydajności. Zalecamy rozpoczynać aplikacje stopniowo, najlepiej od kończyn dolnych. W ten sposób minimalizujemy ewentualną silniejszą reakcję adaptacyjną.

Doświadczenie pacjenta

Z urządzenia korzystam od 2011 roku na problemy z prostatą, arytmią serca, tarczycą i stawami. Jestem zadowolony, aplikacje mi pomagają.

Konstantin Neumann, Hejnice

Z urządzenia Biomag korzystamy na bóle pleców, kłopoty ze śledzioną i wątrobą, sercem i krążeniem. Korzysta z niego cała rodzina z bardzo dobrymi efektami.

Alena Fišerová, Čepřovice

Często miewałem katar i przeziębienie zawsze na początku i końcu zimy. Odkąd korzystam z urządzenia te problemy zniknęły. Obecnie aplikuje magnetoterapię na płuca, serce, oskrzela, kark, stawy i kolana.

Stanislav Šiška, Dobříš

Aplikacje magnetoterapii

W chorobie niedokrwiennej serca początkowo raz dziennie aplikować programy o częstotliwościach 20-44 Hz (najlepiej na kończyny dolne w celu lepszej adaptacji reakcji układu krążenia) i następnie na klatkę piersiową 1-2x dziennie.

Możesz leczyć te choroby

  • Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)
  • Astma
  • Ból promieniujący od kręgosłupa piersiowego
  • Zapalenie oskrzeli
  • Wysokie ciśnienie tętnicze (nadciśnienie)

Magnetoterapia a choroba niedokrwienna serca. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w chorobie niedokrwiennej serca? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych