Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Edytor: | 2. lipca 2019
Ischemická choroba srdeční - popis diagnózy
Zdjęcie: Choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa)

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka choroby niedokrwiennej serca: choroba niedokrwienna serca (choroba wieńcowa) jest chorobą powstającą na tle niedostatecznego zaopatrzenia w krew niektórych obszarów mięśnia sercowego, spowodowaną przez zajęcie tętnic wieńcowych (zazwyczaj w postaci miażdżycy – stwardnienia tętnic). Pracujący mięsień sercowy cierpi z powodu braku tlenu. Stan prowadzi do bólów w okolicy serca i zmniejszenia wydolności serca z wieloma następstwami dla całego organizmu. W postaci ostrej jest to np. zawał mięśnia sercowego, do postaci przewlekłych należą stany pozawałowe, dławica piersiowa, różne zaburzenia przewodzenia i wiele zaburzeń rytmu serca. W chorobie niedokrwiennej serca podstawą leczenia jest poprawa ukrwienia mięśnia sercowego i odpowiednia podaż tlenu.

Wykorzystanie magnetoterapii

W chorobie niedokrwiennej serca magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag poprawia zaopatrzenie mięśnia sercowego w tlen, działa zapobiegawczo przeciw powstawaniu zakrzepów i w ten sposób może korzystnie wpłynąć na ogólny stan pacjenta. Tylko w przypadku wszczepionego rozrusznika serca nie zalecamy magnetoterapii pulsacyjnej, ponieważ poprzez indukcję może dojść do zmian w działaniu urządzenia, a w następstwie tego do zaburzeń rytmu. W wyżej wymienionych przypadkach chorób serca – jeśli pacjent nie ma wszczepionego rozrusznika serca – nie ma powodu do obaw odnośnie magnetoterapii. Wręcz przeciwnie – można oczekiwać zmniejszenia liczby ataków i bólów serca, poprawy rytmu i ogólnej poprawy stanu zdrowia. Choroba niedokrwienna serca nie stanowi przeciwwskazań co do zastosowania magnetoterapii również przy współistniejących chorobach stawów. Wykorzystuje się przede wszystkim efekt wazodylatacyjny – w przypadku działania magnetoterapii pulsacyjnej o niskich częstotliwościach firmy Biomag dochodzi do odpływu jonów Ca2, co prowadzi do rozluźnienia naczyń mięśnia (zwłaszcza zwieraczy przedwłosowatych), a następnie do wazodylatacji. Magnetoterapia o niskiej częstotliwości znajduje zastosowanie zwłaszcza w chorobie niedokrwiennej serca, ale także w niedokrwistości kończyn dolnych i górnych. Dochodzi do rozszerzenia przepływu w naczyniach pobocznych w skórze i tkance mięśniowej. Przyspieszenie przemiany materii umożliwia szybsze wchłanianie obrzęku a w danym obszarze dochodzi także do wyraźnego działania przeciwzapalnego, jak i przeciwobrzękowego.

Doświadczenia wskazują na znaczne zmniejszenie niedokrwienia, łagodzenie bólu i zwiększenie ogólnej wydajności. Zalecamy rozpoczynać aplikacje stopniowo, najlepiej od kończyn dolnych. W ten sposób minimalizujemy ewentualną silniejszą reakcję adaptacyjną.

Aplikacje magnetoterapii

W chorobie niedokrwiennej serca początkowo raz dziennie aplikować programy o częstotliwościach 20-44 Hz (najlepiej na kończyny dolne w celu lepszej adaptacji reakcji układu krążenia) i następnie na klatkę piersiową 1-2x dziennie.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia korzystam od 2011 roku na problemy z prostatą, arytmią serca, tarczycą i stawami. Jestem zadowolony, aplikacje mi pomagają.

Konstantin Neumann, Hejnice

Z urządzenia Biomag korzystamy na bóle pleców, kłopoty ze śledzioną i wątrobą, sercem i krążeniem. Korzysta z niego cała rodzina z bardzo dobrymi efektami.

Alena Fišerová, Čepřovice

Często miewałem katar i przeziębienie zawsze na początku i końcu zimy. Odkąd korzystam z urządzenia te problemy zniknęły. Obecnie aplikuje magnetoterapię na płuca, serce, oskrzela, kark, stawy i kolana.

Stanislav Šiška, Dobříš

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych