Choroba Parkinsona - opis i zalecany sposób leczenia

Edytor: | 14. lutego 2020
Parkinsonův syndrom - popis
Zdjęcie: Choroba Parkinsona

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nasa

Charakterystyka programu „Choroba Parkinsona”: choroba Parkinsona, dawniej drżączka poraźna, należy do zespołów pozapiramidowych i powstaje w sytuacji deficytu dopaminy w istocie czarnej śródmózgowia, podczas blokady receptorów dopaminowych lub uszkodzenia skorupy. Rozróżnia się pierwotną (choroba Parkinsona oraz inne choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego) i wtórną chorobę Parkinsona (polekową, waskularną, toksyczną, w chorobach metabolicznych, endokrynopatii, pourazowa, w wodogłowiu normotensyjnym). Objawia się zmniejszeniem zakresu, spowolnieniem i utrudnieniem rozpoczęcia ruchów, drżeniami, zaburzeniami chodzenia, ograniczeniem mimiki twarzy, problemami w pisaniu, mówieniu itp.

Wykorzystanie magnetoterapii

Leczenie rehabilitacyjne choroby Parkinsona przy użyciu magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag oraz sposób aplikacji jest podobny jak w przypadku wszystkich chorób zwyrodnieniowych ośrodkowego układu nerwowego (np. stwardnienia rozsianego). Aplikujemy na cały obszar kręgosłupa i głowy codziennie i kilkakrotnie programy „Zwyrodnienie OUN”, preferujemy niższe i średnie częstotliwości 2-25 Hz w celu złagodzenia sztywności oraz stosujemy na zmianę z częstotliwościami stymulacyjnymi.

Aplikacje magnetoterapii

W chorobie Parkinsona stosujemy codziennie programy w zakresie 2-25 Hz. Można aplikować 50-81 Hz na zmianę z działaniem wazodylatacyjnym, rozluźniającym mięśnie i stymulacyjnym. Odpowiedni jest solenoid na głowę i płaski aplikator na okolice kręgosłupa.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Moja pacjentka cierpi na chorobę Parkinsona. Codziennie stosujemy masaż refleksyjny i aplikacje Biomag. Obecnie obserwujemy wyraźną poprawę - łatwiej jej się poruszać. Widać też poprawę psychiczną.

Dagmar Leneková, Bratislava

Z urządzenia korzystam w leczeniu Parkinsona, odczuwam ulgę.

Jan Maděrič, Lednice

Żona korzysta z urządzenia na zdiagnozowanego Parkinsona. Jesteśmy z niego zadowoleni.

Pavel Pospíšil, Opava

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych