Choroba Parkinsona

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „Choroba Parkinsona”: choroba Parkinsona, dawniej drżączka poraźna, należy do zespołów pozapiramidowych i powstaje w sytuacji deficytu dopaminy w istocie czarnej śródmózgowia, podczas blokady receptorów dopaminowych lub uszkodzenia skorupy. Rozróżnia się pierwotną (choroba Parkinsona oraz inne choroby zwyrodnieniowe układu nerwowego) i wtórną chorobę Parkinsona (polekową, waskularną, toksyczną, w chorobach metabolicznych, endokrynopatii, pourazowa, w wodogłowiu normotensyjnym). Objawia się zmniejszeniem zakresu, spowolnieniem i utrudnieniem rozpoczęcia ruchów, drżeniami, zaburzeniami chodzenia, ograniczeniem mimiki twarzy, problemami w pisaniu, mówieniu itp.

Wykorzystanie magnetoterapii

Leczenie rehabilitacyjne choroby Parkinsona przy użyciu magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości marki Biomag oraz sposób aplikacji jest podobny jak w przypadku wszystkich chorób zwyrodnieniowych ośrodkowego układu nerwowego (np. stwardnienia rozsianego). Aplikujemy na cały obszar kręgosłupa i głowy codziennie i kilkakrotnie programy „Zwyrodnienie OUN”, preferujemy niższe i średnie częstotliwości 2-25 Hz w celu złagodzenia sztywności oraz stosujemy na zmianę z częstotliwościami stymulacyjnymi.

Doświadczenie pacjenta

Żona korzysta z urządzenia na zdiagnozowanego Parkinsona. Jesteśmy z niego zadowoleni.

Pavel Pospíšil, Opava

Moja pacjentka cierpi na chorobę Parkinsona. Codziennie stosujemy masaż refleksyjny i aplikacje Biomag. Obecnie obserwujemy wyraźną poprawę - łatwiej jej się poruszać. Widać też poprawę psychiczną.

Dagmar Leneková, Bratislava

Z urządzenia korzystam w leczeniu Parkinsona, odczuwam ulgę.

Jan Maděrič, Lednice

Aplikacje magnetoterapii

W chorobie Parkinsona stosujemy codziennie programy w zakresie 2-25 Hz. Można aplikować 50-81 Hz na zmianę z działaniem wazodylatacyjnym, rozluźniającym mięśnie i stymulacyjnym. Odpowiedni jest solenoid na głowę i płaski aplikator na okolice kręgosłupa.

Możesz leczyć te choroby

  • Program INDYWIDUALNY
  • Regeneracja
  • Reumatyzm pozastawowy
  • Regeneracja chrząstek stawowych
  • Miorelaksacja – rozluźnienie mięśni szkieletowych
  • Cukrzyca

Magnetoterapia a choroba Parkinsona. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w chorobie Parkinsona? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych