Zespół Parkinsona

Edytor: | 24. czerwca 2021

Czy odczuwasz sztywność kończyn lub pleców, która powoduje spowolnienie chodzenia i pogorszenie mimiki? Kolejnym sygnałem ostrzegawczym wskazującym na zespół Parkinsona, może być spoczynkowe drżenie kończyn.  Jeśli zaobserwowałeś u siebie powyższe objawy, czas udać się do lekarza w celu ustalenia skutecznego leczenia.

Parkinsonův syndrom - popis
Zdjęcie: Zespół Parkinsona

Cierpisz na zespół Parkinsona i szukasz pomocy?

Chcesz się pozbyć dolegliwości?

Zespół Parkinsona – opis i przyczyny

Zespół Parkinsona to szereg objawów prowadzących do zmniejszonej sprawności ruchowej, sztywności i drżenia układu ruchu oraz do zaburzeń stania i chodzenia.  Typowy jest chód szurający z krótkimi krokami i zgiętą postawą ciała.

Schorzenie objawia się również trudnościami w rozpoczynaniu ruchów, redukcją mimiki, zaburzeniami pisania czy mowy.  Mogą pojawić się też depresja i urojenia. Choroba ta jest również nazywana zespołem sztywności hipokinetycznej lub parkinsonizmem i należy do grupy zaburzeń pozapiramidowych.

Przyczyną upośledzenia jest brak dopaminy, która jest przekaźnikiem sygnału między komórkami nerwowymi. W wyniku jej niedoboru pacjent nie jest w stanie kontrolować ruchów swojego ciała.

W zależności od przyczyn powstawania rozróżniamy  pierwotny  i  wtórny zespół Parkinsona.

Zespół pierwotny obejmuje:

 • chorobę Parkinsona – najczęstszą przyczynę parkinsonizmu,
 • inne choroby neurodegeneracyjne – takie jak  choroba Alzheimera.

Choroba Parkinsona ma 5 etapów. W pierwszym etapie pacjent zachowuje sprawność, pojawia się tylko jednostronna niepełnosprawność ruchowa, np. drżenie jednej dłoni.  W V stadium pacjent jest w stanie poruszać się jedynie na wózku inwalidzkim lub pozostaje w łóżku.

Wtórny zespół Parkinsona jest spowodowany chorobami zakaźnymi, lekami, toksynami, chorobami naczyń, urazami, wodogłowiem itp.

Zespół Parkinsona – leczenie

Konieczne jest skupienie się na przyczynie, która wywołuje objawy.  Jeśli nie można jej wykryć, np. w przypadku choroby Parkinsona, pozostaje leczenie objawowe.

Leczenie musi być kompleksowe i stanowić połączenie ćwiczeń terapeutycznych, masażu i fizjoterapii, terapii zajęciowej, psychoterapii, logopedii i farmakoterapii.

Leczenie farmakologiczne polega na podawaniu lewodopy (L-Dopa),  która dostarcza organizmowi potrzebną dopaminę, ale może mieć nieporządane skutki uboczne.

Terapia Biomag 3D znajduje pozytywne zastosowanie w ramach fizykoterapii. Ma na celu łagodzenie objawów choroby, zwłaszcza zaburzeń ruchowych, sztywności, drżenia oraz ewentualnego bólu narządu ruchu.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Hipokinezja – zmniejszona ruchomość ciała, niezdolność do wykonywania ruchów swobodnych i do odruchów.
 • Sztywność – sztywność mięśni, jest jednym z przejawów choroby Parkinsona.
 • Drżenie – mimowolne, rytmiczne ruchy mięśni.
 • Lewodopa (L-dihydroksy-fenylo-alanina) – lek stosowany w leczeniu choroby Parkinsona.
 • Terapia zajęciowa (ergoterapia) – metoda leczenia i rehabilitacji pacjentów poprzez uczestnictwo w specjalnych zajęciach, które umożliwiają poprawę ich kondycji fizycznej i psychicznej, a także zapewniają kontakty społeczne.
 • Zespół pozapiramidowy – upośledzenie układu pozapiramidowego (układu odpowiedzialnego za utrzymanie napięcia mięśniowego i koordynację ruchów).

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jakie korzyści wynikają ze stosowania terapii 3D Biomag w przypadku zespołu Parkinsona?

 • Terapia pomaga poprzez swoje właściwości rozszerzające naczynia krwionośne i zwiotczające mięśnie.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Najbardziej znaczące klinicznie efekty terapii pulsacyjnej Biomag 3D u pacjentów z zespołem Parkinsona to działanie rozszerzające naczynia krwionośne i zwiotczające mięśnie.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Z urządzenia korzystam w leczeniu Parkinsona, odczuwam ulgę.

Jan Maděrič, Lednice

Żona korzysta z urządzenia na zdiagnozowanego Parkinsona. Jesteśmy z niego zadowoleni.

Pavel Pospíšil, Opava

Moja pacjentka cierpi na chorobę Parkinsona. Codziennie stosujemy masaż refleksyjny i aplikacje Biomag. Obecnie obserwujemy wyraźną poprawę - łatwiej jej się poruszać. Widać też poprawę psychiczną.

Dagmar Leneková, Bratislava

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych