Chroniczne zapalenie prostaty

Edytor: | 2. stycznia 2019

Chroniczne zapalenie prostaty oraz możliwość wykorzystania magnetoterapii w jego leczeniu badał na 21 pacjentach zespół lekarzy w klinice urologicznej w Hradcu Královym, w Republice Czeskiej.

Chroniczne zapalenie prostaty jest jednym z najczęstszych problemów urologicznych. Cierpi na nie 10-15% młodych mężczyzn i mężczyzn w średnim wieku. W badaniu wzięło zatem udział 21 pacjentów w wieku od 42 do 86 lat.

Plan leczenie opracowano na podstawie doświadczeń uzyskanych w leczeniu innych schorzeń zapalnych. Pojedyncza ekspozycja na pulsujące pole magnetyczne o częstotliwości 24 Hz trwała 30 minut. Następująca po ekspozycjach ocena efektów leczenia opierała się na subiektywnych odczuciach rejestrowanych za pomocą kwestionariusza Amerykańskiego Towarzystwa Urologicznego (AUA). Porównywano również wyniki testów laboratoryjnych: morfologii krwi, koncentracji mikroelementów (Na+, K+ Cl-), kreatyny, mocznika, antygenu PSA, fosfatazy, analizę mikrobiologiczną spermy oraz wydzieliny prostaty. Zestawieniu uległy także uroflowmetria i obraz USG gruczołu prostaty. Wszystkie badania przeprowadzono przed rozpoczęciem leczenia, po 10 ekspozycjach oraz 3 do 4 miesięcy po zakończeniu aplikacji magnetoterapii.

Wyniki eksperymentu wyraźne wskazały na kilka efektów wywołanych stosowaniem magnetoterapii. Badanie uroflowmetrem pokazało poprawę u 5 z 6 pacjentów. Spośród 13 pacjentów, u których stwierdzono obecność bakterii w moczu oraz którzy przyjmowali jednocześnie antybiotyki, u 8 bakterie zniknęły. Fakt ten potwierdza dobrze znaną zależność, że antybiotyki wzmagają oddziaływanie magnetoterapii.

Wyniki eksperymentu potwierdzają działanie przeciwbólowe terapii magnetycznej stosowanej w przypadku chronicznego zapalenia prostaty oraz wskazują na pozytywny wpływ na przebieg zapalenia, który został udowodniony już w przypadku innych, głównie reumatycznych schorzeń zapalnych.

Magnetoterapia pulsacyjna jest zatem bardzo efektywna w przypadku chronicznego zapalenia prostaty.

Źródło: Navrátil P., Novák I. & Šístek R. (2006). Chronické zánětlivé onemocnění prostaty a účinek NPMP, Urologická klinika v Hradci Králové.

Wpływ magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości na chroniczne zapalenie prostaty.

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Zapalenie gruczołu krokowego, przerost prostaty (łagodny rozrost stercza BPH)

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)