Cukrzyca

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „cukrzyca”: cukrzyca to choroba przewlekla z trwałym zaburzeniem przemiany glukozy, która prowadzi do jej podwyższonego stężenia i innych zmian metabolizmu białek, tłuszczów i cukrów. W wyniku tych zaburzeń mogą rozwinąć się zmiany chorobowe we włóknach nerwowych (neuropatia cukrzycowa) i drobnych naczyniach (mikroangiopatia cukrzycowa). Schorzenie jest wywołane przez niedobór insuliny lub insulinooporność oraz zmianę wydzielania insuliny. Długofalowe rokowanie i jakość życia cukrzyków zależy od rozwoju i nasilenia powikłań sercowo-naczyniowych.

Powikłania (wtórne upośledzenie) obejmują: retinopatię cukrzycową (która może prowadzić nawet do ślepoty), nefropatię cukrzycową (w następstwie której dochodzi do zajęcia nerek i ich uszkodzenia), neuropatię cukrzycową (naruszającą wszelkie funkcje sympatyczne i parasympatyczne), makroangiopatię (obejmującą chorobę naczyń obwodowych, naczyń mózgowych i  chorobę niedokrwienną serca). Na stan zdrowia mają też wpyw: nadciśnienie, zwiększone stężenie cholesterolu, nadwaga i palenie.

Wykorzystanie aplikacji magnetoterapii

W przypadku cukrzycy magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag nie wpływa na samą produkcję insuliny (może mieć jednak pozytywny wpływ na regenerację w przypadku częściowo funkcjonującej trzustki i częściowo przywrócić produkcję insuliny). Wbrew temu jej długofa- lowe stosowanieprzez osoby cierpiące na cukrzycę (zarówno w przypadku dzieci, jak i osób w podeszłym wieku) przynosi wyraźne korzyści. Magnetoterapia łagodzi wszelkie wtórne upośledzenia przez swoje działanie przeciwzwyrodnieniowe na tkankę nerwową, efekt wazodylatacyjny na drobne tętnice i naczynia włosowate, w ten sposób oddala oraz zmniejsza występowanie i nasilenie powikłań cukrzycowych oraz poprawia jakość życia. Doskonale sprawdziła się także w przypadku gojenia wrzodów bercowych i innych powikłań naczyniowych u cukrzyków. Aplikacje należy rozpoczynać stopniowo, najlepiej od kończyn dolnych. W ten sposób minimalizuje się ewentualną silniejszą reakcję adaptacyjną.

Doświadczenie pacjenta

Mam cukrzycę już 45 lat - konsekwencje są znane - polineuropatia cukrzycowa (ból stawów, zmęczenie, złe samopoczucie). Po aplikacjach bóle stawów prawie zniknęły, nie już wiem co to ból nóg i rąk w nocy.

Štefan Minarovič, Lozorno

Moja żona korzysta z urządzeń Biomag ze względu na cukrzycę i częste bóle nóg. Córka z kolei przy dolegliwościach związanych z astmą i migrenami. Korzystamy z nich codziennie.

Dušan Bača, Levice

Leczę się z cukrzycy, wysokiego ciśnienia oraz paradontozy. Korzystam z Biomag i jestem bardzo zadowolona. Ogólnie czuję się dobrze.

Oľga Horňáková, Tovarníky

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku cukrzycy aplikujemy codzienna na obszar brzucha (okolice trzustki, wątroby i nerek najlepiej dużym solenoidem lub składanym płaskim aplikatorem) z częstotliwością stymulacyjną 50-81 Hz, na polineuropatię cukrzycową i zaburzenia ukrwienia kończyn 2-25 Hz.

Możesz leczyć te choroby

  • Regeneracja chrząstek stawowych
  • Choroba Parkinsona
  • Ból – działanie przeciwbólowe – efekt analgetyczny
  • Borelioza
  • Miorelaksacja – rozluźnienie mięśni szkieletowych
  • Reumatyzm pozastawowy

Magnetoterapia w cukrzycy – Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii w przypadku cukrzycy? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych