Dna moczanowa

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka programu „Dna moczanowa”: dna moczanowa to przewlekła choroba metaboliczna – zaburzenie przemiany materii, w którym wyniki badań krwi wskazują na podwyższone wartości kwasu moczowego. Kwas moczowy i kryształy jego soli gromadzą się zwłaszcza w mało ukrwionych tkankach, np. w chrząstkach stawowych, w okolicach stawów, ścięgien, a także w nerkach itp. Kryształki wywołują reakcję zapalną, która objawia się bólami, zaczerwienieniem, obrzękiem. Następnie dochodzi do zmian artretycznych, które mogą prowadzić do zniekształcenia i ograniczenia ruchomości stawów lub do uszkodzenia funkcji nerek.

Poza specjalną dietą z niewielką zawartością nukleoprotein i lekami obniżającymi tworzenie się kwasu moczowego oraz lekami przyspieszającymi jego wydalanie odpowiednia jest każda metoda terapeutyczna oddziałująca na dnę, która poprawia obieg krwi w zajętych stawach oraz w tkankach i działa przeciwzapalnie a także przeciwbólowo.

Wykorzystanie magnetoterapii

Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag spełnia wyżej wymienione wymogi i może stanowić dla chorych cierpiących na dnę moczanową ważną pomoc, która pozwala zapobiegać ostrym stanom i ogranicza uszkadzanie zajętych tkanek.

Doświadczenie pacjenta

Cierpię na artrozę 3 stopnia, reumatyzm mięśni i dnę. Po 5 miesiącach aplikacji ból ustąpił. Teraz wierzę, że będę mogła trochę lepiej żyć.

Jaroslava Linhartová, Nová Včelnice

Na dnę aplikuję "medical program". Nie spowodował całkowitego wyleczenia, ale działa przeciwbólowo.

Jiří Šuchman, Studená

Pomaga mi bardzo na astmę, stawy i dnę. Prawie codziennie aplikuję na ból kręgosłupa.

Bohuslav Broučková, Dubenec

Aplikacje magnetoterapii

W przypadku dny aplikujemy w celu złagodzenia bólu kilkakrotnie na dzień częstotliwości 4-10 Hz, a w celu doleczenia i utrzymania dobrego stanu 10-50 Hz.

Możesz leczyć te choroby

  • Borelioza
  • Regeneracja chrząstek stawowych
  • Choroba Alzheimera (tzw. Alzheimer)
  • Sport wyczynowy – zmęczenie i mikrourazy
  • Łuszczyca
  • Stany pooperacyjne

Magnetoterapia w dnie moczanowiej. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na dnę moczanową? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych