Dna moczanowa

Edytor: | 30. listopada 2020

Czy cierpisz na bóle stawów rąk lub nóg? Pojawiają się obrzęki? Możesz chorować na dnę moczanową (podagrę). Chorobę trudno wykryć w początkowym stadium. Często zwracają uwagę ból i zaczerwienione i opuchnięte duże palce u stóp. Jeśli zgłosisz się do lekarza, ten zleci pobranie krwi i moczu. Następnie oceni poziom kwasu moczowego i zaleci odpowiednie leczenie.

Dna - popis diagnózy
Zdjęcie: Dna moczanowa

Cierpisz na dnę moczanową i szukasz pomocy?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Dna moczanowa – opis i przyczyny

Dna moczanowa (podagra) jest przewlekłą chorobą metaboliczną. Należy do najczęstszych przejawów zaburzeń metabolizmu puryny.  Schorzenie wiąże się z zaburzeniami metabolicznymi, w wyniku których zwiększa się poziom kwasu moczowego we krwi.

Objawy kliniczne pojawiają się w wieku dorosłym: obrzęk stawów, zaczerwienienie i silny ból.  Najczęściej dotyczą stawu dużego palca stopy, a następnie pięty, kolana, nadgarstka lub stawów palców dłoni.

Zapalenie ustępuje po kilku dniach lub tygodniach a choroba wchodzi w okres bezobjawowy. Kolejny atak może nastąpić po miesiącach lub latach.

Jakie zmiany w ciele powoduje dna moczanowa?

Kwas moczowy i kryształy jego soli gromadzą się głównie w tkankach słabo perfundowanych (np. w chrząstce stawowej, wokół stawów, ścięgien, ale także w nerkach).

Wywołują stany zapalne, które objawiają się bólem, zaczerwienieniem, obrzękiem, a następnie zmianami zapalnymi stawów, które mogą prowadzić do deformacji i ograniczonej ruchomości stawów lub upośledzenia funkcji nerek.

Na rozwój dny wpływa kilka czynników: nadmierne spożycie pożywienia (zwłaszcza mięsa), alkoholu, a także zmęczenie, stres, nadwaga, genetyka, niezdrowy tryb życia czy stosowanie niektórych leków (diuretyków).

Leczenie dny moczanowej

Leczenie opiera się na ścisłej diecie ubogiej w nukleoproteiny.

Stosowane są leki zmniejszające produkcję kwasu moczowego i leki przyspieszające wydalanie kwasu moczowego.

Soda oczyszczona, woda cytrynowa lub ocet jabłkowy to naturalny sposób na wypłukanie kwasu moczowego z organizmu.

Pomocny jest każdy zabieg poprawiający krążenie krwi w stawach i tkankach oraz mający działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Terapia pulsacyjna 3D Biomag posiada powyższe właściwości i może być ważną metodą pomocniczą dla pacjentów z dną moczanową. Pomaga zapobiegać ostrym stanom i zmniejsza uszkodzenia dotkniętych chorobą tkanek.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Nukleoproteina – powstaje z połączenia kwasu nukleinowego i białka.
 • Leki moczopędne – lek wspomagający
 • Hiperurykemia – podwyższony poziom kwasu moczowego we krwi.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Efekty terapii pulsacyjnej w przypadku dny moczanowej.

 • Przeciwdziała stanom zapalnym, obrzękom i bólowi.
 • Poprawia mikrokrążenie, pomaga usprawnić rozkład kwasu moczowego w stawach.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Najbardziej znaczącym klinicznie efektem terapii pulsacyjnej Biomag 3D u pacjentów z dną moczanową jest działanie przeciwbólowe.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Na dnę aplikuję "medical program". Nie spowodował całkowitego wyleczenia, ale działa przeciwbólowo.

Jiří Šuchman, Studená

Pomaga mi bardzo na astmę, stawy i dnę. Prawie codziennie aplikuję na ból kręgosłupa.

Bohuslav Broučková, Dubenec

Cierpię na artrozę 3 stopnia, reumatyzm mięśni i dnę. Po 5 miesiącach aplikacji ból ustąpił. Teraz wierzę, że będę mogła trochę lepiej żyć.

Jaroslava Linhartová, Nová Včelnice

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych