Dysfunkcja mózgu

Edytor: | 27. listopada 2020

Choroba lub uraz głowy spowodował zmianę świadomości, dezorientację lub senność? Mogło dojść do uszkodzenia mózgu, które może powodować jedną lub więcej jego dysfunkcji. Należy w takiej sytuacji wybrać się do lekarza specjalisty.

Mozková dysfunkce - popis diagnózy
Zdjęcie: Dysfunkcja mózgu

Szukasz pomocy w porażeniu mózgowym?

Chcesz pozbyć się dolegliwości?

Opis i przyczyny powstawania lekkiej dysfunkcji mózgu

Mózg to centrum zarządzania twoim ciałem. Jego uszkodzenie może wpłynąć negatywnie na szereg jego funkcji. Może to być całkowita utrata przytomności, dezorientacja, paraliż, utrata koncentracji oraz wiele innych.

Dysfunkcja mózgu u dorosłych dzieli się na:

 • pierwotną – w przypadku chorób bezpośrednio uszkadzających mózg oraz urazów,
 • wtórną – w przypadku, kiedy uszkodzenie mózgu jest jednym z objawów ogólnej dysfunkcji innych układów w organizmie.

Najczęstszym powodem powstania dysfunkcji jest niedostateczny dopływ krwi do mózgu (np. po udarze) oraz zmiany zwyrodnieniowe, niedokrwienne, autoimmunologiczne, toksyczne lub inne.

Lekka dysfunkcja mózgu u dzieci (lub lekka dziecięca encefalopatia) to upośledzenie centralnego układu nerwowego dziecka, które nastąpiło w trakcie życia płodowego, pod wpływem urazu okołoporodowego, niedokrwienia lub szeregu innych czynników.

Wynika z niej również cała gama objawów patologicznych – od zaburzeń ruchu przez zaburzenia koncentracji (hyper i hypoaktywność), zaburzenia uczenia, czytania, pisania (dysleksja, dysgrafia) i wiele innych.

Leczenie dysfunkcji mózgu – pozbądź się dolegliwości

Leczenie początkowe jest dobierane w zależności od przyczyny dysfunkcji.

W wyniku urazu mózgu jest leczeniem zachowawczym polegającym na leżeniu do czasu leczenia operacyjnego.

W przypadku udaru jest to leczenie stanu ostrego. Skupia się na utrzymaniu funkcji życiowych, terapii przeciwobrzękowej, ewentualnej terapii trombolitycznej i stabilizacji ciśnienia krwi.

Podstawą leczenia jest  farmakoterapia zorientowana głównie na „odżywianie mózgu” oraz zwiększenie przepływu krwi przez naczynia zlokalizowane w mózgu, która ma na celu poprawę dostaw tlenu i glukozy do komórek nerwowych.

Duże znaczenie ma długoterminowa ukierunkowana rehabilitacja. Terapia pulsacyjna 3D Biomag stanowi optymalne rozwiązanie.

Zawiera w sobie z jednej strony pożądany efekt stosowania leków, z drugiej zaś poprawia mikrokrążenie natlenowanej krwi w centralnym układnie nerwowym. Jest odpowiednią metodą fizjoterapeutyczną, ponieważ prowadzi do poprawy napięcia mięśniowego oraz do ogólnej poprawy funkcji organizmu.

U dorosłych po udarze terapia pulsacyjna 3D jest wskazana jako element wczesnej rehabilitacji (zwykle po wypisaniu chorego ze szpitala).

Dla dzieci niepełnosprawnych jest to odpowiednia codzienna i długotrwała terapia w ramach kompleksowej opieki. W literaturze fachowej opisano doskonałe efekty w leczeniu nawet ciężkich schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego u dzieci.

Wyjaśnienie wybranych terminów:

 • Nadpobudliwość – jest stanem fizycznym objawiającym się nieprawidłową aktywnością, impulsywnością, drażliwością.
 • Hipoaktywność – stan fizyczny objawiający się nieprawidłowo obniżoną, upośledzoną aktywnością.
 • Dysleksja – zaburzenie umiejętności czytania.
 • Dysgrafia – zaburzenie umiejętności pisania.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Jak działa magnetoterapia w leczeniu dysfunkcji mózgu?

 • Stymuluje neurony, rozszerza naczynia włosowate i przedwłosowate w uszkodzonych rejonach CUN.
 • Poprawia mikrokrążenie, dostarczanie tlenu i wartości odżywczych.
 • Działa przeciwobrzękowo.
 • Urządzenie jest łatwe w obsłudze i może być stosowane w warunkach domowych.
 • Terapia nie wymaga przyjmowania dodatkowych leków.
 • Leczenie jest bezinwazyjne.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Z klinicznego punktu widzenia najważniejsze efekty terapii pulsacyjnej 3D Biomag spoczywają w poprawie metabolizmu i mobilizacji komórek nerwowy do normalnego funkcjonowania.

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Sym na dziecięce porażenie mózgowe, atetozę. Po roku od urodzenia nie obracał się, nie był w stanie nic utrzymać w ręce. Zastosowaliśmy metodę Vojty, magnetoterapię pulsacyjną, jeździliśmy na specjalne ćwiczenia do Pardubic. Kiedy syn miał 2 lata zaczął raczkować, kiedy skończył 3 zaczął sam wstawać.

Dita Olexová, Třemošnice

Mój wnuk ma dziecięce porażenie mózgowe, korzysta z urządzenia na nogi, ręce i szyję - obserwujemy lekką poprawę ukrwienia górnych i dolnych kończyn oraz stóp.

Katarína Bocorová, Moravské Lieskové

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

 • Cukrzycy
 • Bólów kręgosłupa
 • Owrzodzeń żylakowych
 • Wysokiego ciśnienia
 • Zespołu cieśni nadgarstka
 • Choroby zwyrodnieniowej stawów
 • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie.

Firma Biomag oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj jedno darmowe zastosowanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag bezpośrednio u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Zostaw proszę swoje dane kontaktowe naszemu specjaliście

Możesz wypróbować jedną aplikację bez żadnych zobowiązań

 • ✓ Uzyskasz wszystkie informacje na temat produktu
 • ✓ Specjalista przeprowadzi wywiad, oceni Twój stan zdrowia
 • ✓ Pomoże Ci wybrać najbardziej odpowiednie urządzenie
 • Umożliwia wypróbowanie i ewentualnie zorganizuje zamówienie urządzenia

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych