Dziecięce porażenie mózgowe

Edytor: | 2. stycznia 2019

Charakterystyka dziecięcego porażenia mózgowego: chodzi o zaburzenia ośrodka regulacji ruchu i rozwoju ruchu wynikające z uszkodzenia niedojrzałego mózgu we wczesnym okresie rozwojowym, tj. przed porodem, w trakcie porodu i we wczesnym okresie poporodowym. W niektórych przypadkach obserwuje się również zaburzenia mentalne, napady nerwowe, zaburzenia rozumienia, mowy, czucia itp. Te zaburzenia mogą współistnieć, jednak przeważnie jedno z nich dominuje.

Do dziecięcego porażenia mózgowego należą przeważnie przypadki, w których przeważa zaburzenie ruchomości. Dziecięce porażenie mózgowe objawia się w różnych postaciach i może pojawiać się stopniowo w 2-3 roku życia. Jest to spowodowane rozwojem mózgu i jego funkcji. Również po trzecim roku życia dziecka poszczególne postaci choroby mogą powodować inne objawy lub zamieniać się jedna w drugą. Dziecięcego porażenia mózgowego nie należy mylić z innym porażeniem dziecięcym – chorobą Heinego-Medina.

Stosowanie magnetoterapii

RRozpoznaje się postaci spastyczne i niespastyczne. Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag prowadzi w tych stanach do normotonii. Niezbędne jest jej rozpoczęcie niezwłocznie po stwierdzeniu stanu, bardzo często już u niemowląt. Doskonałe wyniki magnetoterapii już w latach 80-tych opisał doktor Chvojka np. w zaniku jąder komórek nerwowych w przednich rogach rdzenia kręgowego.

Doświadczenie pacjenta

Mój wnuk ma dziecięce porażenie mózgowe, korzysta z urządzenia na nogi, ręce i szyję - obserwujemy lekką poprawę ukrwienia górnych i dolnych kończyn oraz stóp.

Katarína Bocorová, Moravské Lieskové

Jako masażysta polecam magnetoterapię swoim klientom. Świetne efekty obserwuję w przypadku mięśni pleców, które są zesztywniałe po przeziębieniach, przeciągach. Magnetoterapia sprawdza się również u noworodków z dziecięcym porażeniem mózgowym, po wylewach, zamrożonych barkach.

Lenka Vidurková, Vracov

Aplikacje magnetoterapii

Zalecamy aplikowanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości firmy Biomag długofalowo i wielokrotnie na cały kręgosłup oraz głowę i wszystkie partie ciała, gdzie dochodzi do skurczów mięśni – częstotliwość 2-25 Hz. W przypadku postaci niespastycznych stosować na zmianę z częstotliwościami stymulacyjnymi 50-81 Hz. Odpowiednie aplikatory płaskie i solenoid.

Możesz leczyć te choroby

  • Paradontoza
  • Neurodegeneracyjna choroba mózgu, rdzenia kręgowego
  • Zapalenie zatok
  • Jaskra
  • Migreny
  • Bóle stawu skroniowo-żuchwowego

Magnetoterapia a dziecięce porażenie mózgowe. Zadaj pytanie!

Chcesz wiedzieć więcej o stosowaniu magnetoterapii na dziecięce porażenie mózgowe? Skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania dotyczące stosowania pulsującego pola na tego typu schorzenia.

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych