Dziecięce porażenie mózgowe

Edytor: | 2. lipca 2019
Dětská mozková obrna - popis diagnózy
Zdjęcie: Dziecięce porażenie mózgowe

Szukasz rozwiązania problemów zdrowotnych?

Zapytaj nas

Charakterystyka dziecięcego porażenia mózgowego: chodzi o zaburzenia ośrodka regulacji ruchu i rozwoju ruchu wynikające z uszkodzenia niedojrzałego mózgu we wczesnym okresie rozwojowym, tj. przed porodem, w trakcie porodu i we wczesnym okresie poporodowym. W niektórych przypadkach obserwuje się również zaburzenia mentalne, napady nerwowe, zaburzenia rozumienia, mowy, czucia itp. Te zaburzenia mogą współistnieć, jednak przeważnie jedno z nich dominuje.

Do dziecięcego porażenia mózgowego należą przeważnie przypadki, w których przeważa zaburzenie ruchomości. Dziecięce porażenie mózgowe objawia się w różnych postaciach i może pojawiać się stopniowo w 2-3 roku życia. Jest to spowodowane rozwojem mózgu i jego funkcji. Również po trzecim roku życia dziecka poszczególne postaci choroby mogą powodować inne objawy lub zamieniać się jedna w drugą. Dziecięcego porażenia mózgowego nie należy mylić z innym porażeniem dziecięcym – chorobą Heinego-Medina.

Stosowanie magnetoterapii

RRozpoznaje się postaci spastyczne i niespastyczne. Magnetoterapia pulsacyjna o niskiej częstotliwości marki Biomag prowadzi w tych stanach do normotonii. Niezbędne jest jej rozpoczęcie niezwłocznie po stwierdzeniu stanu, bardzo często już u niemowląt. Doskonałe wyniki magnetoterapii już w latach 80-tych opisał doktor Chvojka np. w zaniku jąder komórek nerwowych w przednich rogach rdzenia kręgowego.

Aplikacje magnetoterapii

Zalecamy aplikowanie magnetoterapii pulsacyjnej o niskiej częstotliwości firmy Biomag długofalowo i wielokrotnie na cały kręgosłup oraz głowę i wszystkie partie ciała, gdzie dochodzi do skurczów mięśni – częstotliwość 2-25 Hz. W przypadku postaci niespastycznych stosować na zmianę z częstotliwościami stymulacyjnymi 50-81 Hz. Odpowiednie aplikatory płaskie i solenoid.

Magnetoterapia z opatentowaną technologią pola pulsującego 3D Biomag. Jak to działa?

Podstawową zasadą działania terapii pola pulsującego 3D Biomag jest generowanie impulsów elektromagnetycznych. Impulsy te przenikają przez tkanki, aby dostać się do miejsca wymagającego aplikacji. Charakteryzują się właściwymi parametrami biotropowymi (np. frekwencją, kształtem, intensywnością), które zostały opracowane specjalnie z myślą o konkretnych problemach zdrowotnych.

W celu określenia terapii opartej na stosowaniu impulsów elektromagnetycznych wykorzystuje się ogólny termin magnetoterapia pulsacyjna (po angielsku określana zazwyczaj jako PEMF).

Opatentowana technologia 3D Biomag dodatkowo zapewnia dokładniejszy i stabilny kształt impulsów oraz ich wyższą moc, dzięki czemu impulsy mogą oddziaływać z różnych stron. Mamy więc do czynienia z całkowicie nową i unikatową technologią medyczną na rynku.

Działanie terapii 3D marki Biomag - przedstawia doktor Peter Bednarčík

Efekty terapii pulsacyjnej - badania naukowe

Pozytywne efekty aplikacji pulsującego pola magnetycznego (PEMF) potwierdzają badania kliniczne, przeprowadzane przez autorytety w renomowanych instytucjach. Przegląd najnowszych badań znajduje się na niniejszej stronie. Skontaktuj się z nami, aby łatwiej zorientować się w opracowaniach naukowych.

Na naszym oddziale aplikacje pulsującego pola magnetycznego są wykorzystywane bardzo efektywnie. Podoba nam się to, że możemy korzystać zarówno z gotowych programów, jak i tworzyć własne. Urządzenie jest niewielkie, łatwe w obsłudze i bardzo wydajne.

Uniwersytecki Szpital Kliniczny Na Bulovce w Pradze – Oddział Rehabilitacji

Terapię pulsującym polem magnetycznym stosujemy w naszym uzdrowisku już od ponad 10 lat. Z urządzeń Biomag korzystamy zarówno w procesie rehabilitacji, jak i podczas zabiegów uzdrowiskowych. Połączenie magnetoterapii z innymi metodami rehabilitacji przynosi bardzo dobre rezultaty, ponieważ dochodzi do sumowania się działania (działanie przeciwbólowe, przeciwobrzękowe, odprężające i efekt rozluźnienia napięcia mięśniowego).

Uzdrowisko Bělohrad

Z urządzeń jesteśmy zadowoleni. Pozytywnie oceniamy również obsługę aplikatorów i efekty leczenia. Pacjenci chwalą sobie efekty terapii. Częstotliwość użycia to około 50 aplikacji w tygodniu.

Szpital Miejski im. Masaryka w Jilemnicy

Jako masażysta polecam magnetoterapię swoim klientom. Świetne efekty obserwuję w przypadku mięśni pleców, które są zesztywniałe po przeziębieniach, przeciągach. Magnetoterapia sprawdza się również u noworodków z dziecięcym porażeniem mózgowym, po wylewach, zamrożonych barkach.

Lenka Vidurková, Vracov

Mój wnuk ma dziecięce porażenie mózgowe, korzysta z urządzenia na nogi, ręce i szyję - obserwujemy lekką poprawę ukrwienia górnych i dolnych kończyn oraz stóp.

Katarína Bocorová, Moravské Lieskové

Dodatkowe informacje: Wyniki terapii mogą być różne i nie zawsze muszą odpowiadać opisanym doświadczeniom.

Lekarza i inni klienci stosują terapię pulsacyjną Biomag również w przypadku:

  • Cukrzycy
  • Bólów kręgosłupa
  • Owrzodzeń żylakowych
  • Wysokiego ciśnienia
  • Zespołu cieśni nadgarstka
  • Choroby zwyrodnieniowej stawów
  • Innych dolegliwości

Zrób rezerwację i wypróbuj urządzenie do terapii pulsacyjnej 3D Biomag – aktualnie w promocyjnej cenie

Firma Biomag Medical s.r.o. oferuje za pośrednictwem swoich partnerów możliwość wypróbowania urządzeń do terapii pulsacyjnej 3D Biomag w całej Polsce.

Naszym celem jest, by każdy mógł osobiście wypróbować urządzenia oraz sprawdzić działanie terapii. Koszty takiej usługi to zazwyczaj około 70 euro, w zależności od lokalizacji najbliższego partnera Biomag.

Skorzystaj z okazji i wypróbuj działanie terapii pulsacyjnej 3D marki Biomag u nas lub u najbliższego partnera. Teraz całkowicie za darmo!

Zákazník

Pola oznaczone* są obowiązkowe.

reCAPTCHA
Zasady ochrony danych osobowychUzupełniające informacje o przetwarzaniu danych osobowych