Efektywność leczenia bólów pleców

Edytor: | 2. stycznia 2019

Efektywność leczenia bólów pleców magnetoterapią pulsacyjną testował u 40 pacjentów w randomizowanym i kontrolowanym techniką placebo świetny zespół badawczy R. N. Hardena (2007).

W pierwszych dwóch tygodniach trwania eksperymentu nie pojawiły się żadne różnice w wynikach grupy kontrolnej i aktywnej, poddawanej magnetoterapii pulsacyjnej o niskie częstotliwości. Zmiany pojawiły się po upływie tego czasu. Pacjenci poddawani aplikacjom pola magnetycznego odczuli wyraźną poprawę. Odczuwany przez nich ból zmniejszył się w stosunku do pacjentów z grupy kontrolnej o ponad 20%.

Wyniki eksperymentu potwierdzają więc przeciwbólowe działanie pulsującego pola magnetycznego o częstotliwości 2 Hz i mocy 15 mT.

Jednocześnie wyniki badania dowodzą, że efekty mogą pojawić się dopiero po dwóch tygodniach aplikacji. Nie ma to jednak, według autorów, wpływu na efektywność magnetoterapii, która powinna stać się częścią leczenia.

Źródło: Harden, R. N. et al. (2007) Prospective, Randomized, Single-Blind, Sham Treatment-Controlled Study of the Safety and Efficacy of an Electromagnetic Field Device for the Treatment of Chronic Low Back Pain: A Pilot Study. Pain Practice. 7 (3), 248–255.

Test kliniczny bezpieczeństwa i efektywności pola elektromagnetycznego w leczeniu bólów pleców / Prospective, Randomized, Single-Blind, Sham Treatment-Controlled Study of the Safety and Efficacy of an Electromagnetic Field Device for the Treatment of Chronic Low Back Pain: A Pilot Study
 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17714104

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Ból kręgosłupa

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)