Gojenie się ran skórnych

Edytor: | 2. stycznia 2019

Gojenie się ran skórnych jest częstym problemem u pacjentów cierpiących na cukrzycę. Dlatego zespół Irana Goudarzego (2010) zbadał na modelu zwierzęcym możliwość wykorzystania pulsującego pola magnetycznego o częstotliwości 20 Hz i mocy 8 mT do przyspieszenie gojenia się takich ran.

Poranioną skórę poddano codziennym aplikacjom elektromagnetycznego pola o niskiej częstotliwości.

Skuteczność oceniano na podstawie zmian w wielkości poranienia, procentowym wygojeniu się powierzchni skóry i jakości tkanki łącznej.

Wyniki dzięki porównaniu z grupą kontrolną pokazały, że magnetoterapia pulsacyjna wyraźnie przyspiesza proces gojenia i podnosi jakość tkanki łącznej.

Źródło: Goudarzi, I. et al. (2010). Pulsed Electromagnetic Fields Accelerate Wound Healing in the Skin of Diabetic Rats. Bioelectromagnetics, 31(4), 318-323.

Pulsacyjne pole elektromagnetyczne przyspiesza proces gojenia się ran skórnych u szczurów z cukrzycą / Pulsed electromagnetic fields accelerate wound healing in the skin of diabetic rats

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/20082338

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Stopa cukrzycowa

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)