Gojenie się skóry (w diagnozie raka)

Edytor: | 2. stycznia 2019

Wspieranie magnetoterapią gojenie się skóry po operacji usunięcia komórek rakowych zostało zbadane w 2011 roku w studium przypadku pacjenta dochodzącego do zdrowia po operacji ślinianek przyusznych.

U pacjenta zdiagnozowano raka ślinianek. Przeszedł operację i terapię radiacyjną w sierpniu 2007 r. Policzek pacjenta jednak nie zagoił się mimo upłynięcia ponad 3 lat (patrz: zdjęcie w lewym dolnym rogu). W kwietniu 2011 roku rozpoczął aplikację pulsującego pola elektromagnetycznego. Fotografia w prawym dolnym rogu przedstawia jego twarz po 2 tygodniach i 5 aplikacjach pola magnetycznego.

Magnetoterapia przyspiesza gojenie się ran dzięki temu, że wspiera namnażanie się i migrację komórek. Dzięki szybszej poliferacji powstaje mniej blizn. Terapia magnetyczna wpływa również pozytywnie na fosforylację VEGFR-2, a więc aktywację VEGF (czynnik wzrostu śródbłonka naczyniowego), który między innymi działa antyapoptycznie, czyli hamuje zaprogramowaną śmierć komórkową genomu a więc spowalnia starzenie się komórek.

Wygląd twarzy pacjenta uległ znacznej poprawie po aplikacjach pulsującego pola. Terapia magnetyczna dzięki zdolności do przyspieszania gojenia jest zatem dobrym wyborem nie tylko dla pacjentów z ranami pooperacyjnymi.

 

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Stany pooperacyjne

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)