Gojenie się wrzodów cukrzycowych

Edytor: | 2. stycznia 2019

Gojenie się wrzodów cukrzycowy było przedmiotem badania klinicznego opublikowanego w roku 2015 (Kwan et al.). Niegojące się wrzody są, oprócz wskazania do amputacji kończyny, również często przyczyną śmierci pacjentów cierpiących na cukrzycę.

Analiza wyników wykazała przyspieszenie przepływu krwi w naczyniach włosowatych w skórze o 28% w grupie pacjentów, która przyjmowała aplikacje magnetoterapii pulsacyjnej. Naczynia te dodatkowo poszerzyły swoje światło o 14%.

W grupie kontrolnej (bez aplikacji pola pulsującego) nie doszło do przyspieszenia przepływu krwi ani rozszerzenia naczyń włosowatych.

Randomizowane, podwójnie ślepe, kontrolowanego placebo badanie kliniczne potwierdziło zatem ponownie, że aplikacje magnetoterapii pulsacyjnej wpływają na znaczną poprawę mikrokrążenia i przyspieszenie procesów gojenia się wrzodów u pacjentów cierpiących na cukrzycę.

Źródło: Kwan, R. L.-C. et al. (2015) Pulsed electromagnetic field therapy promotes healing and microcirculation of chronic diabetic foot ulcers. Advances in Skin and Wound Care. [Online] 28 (5), 212–219.

Magnetoterapia pulsacyjna przyspiesza gojenie i poprawia mikrokrążenie w przewlekłych wrzodach cukrzycowych stopy / Pulsed electromagnetic field therapy promotes healing and microcirculation of chronic diabetic foot ulcers

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/25882659

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Stopa cukrzycowa

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)