Grupa 121 pacjentów cierpiących na neuropatię cukrzycową

Edytor: | 2. stycznia 2019

Grupa 121 pacjentów cierpiących na neuropatię cukrzycową została przebadana na potrzeby eksperymentu klinicznego po aplikacjach magnetoterapii pulsacyjnej o częstotliwości 10 i 100 Hz. Badanie przeprowadził zespół naukowców (Musaev et al., 2003) a wyniki opublikował w czasopiśmie Neuroscience and Behavioral Physiology.

Ocena kliniczna i elektromiograficzna (ENMG) została wykonana przed i po zakończeniu magnetoterapii pulsacyjnej.

Z danych uzyskanych w badaniu wynika, że na skutek magnetoterapii następuje obniżenie poziomu bólu, wyraźne ograniczenie symptomów neuropatii cukrzycowej, poprawa kondukcji w nerwach obwodowych oraz poprawa aktywności neuronów motorycznych w rdzeniu kręgowym, które bezpośrednio lub pośrednio zarządzają mięśniami.

Wyniki badania wskazały jednocześnie, że pulsujące pole magnetyczne o częstotliwości 10 Hz w sposób znaczący wpływa przede wszystkim na stan pacjentów we wczesnych fazach neuropatii cukrzycowej oraz na stan pacjentów, którzy cierpią na cukrzycę nie dłużej niż 10 lat.

Źródło: Musaev, A. V. et al. (2003) The Use of Pulsed Electromagnetic Fields with Complex Modulation in the Treatment of Patients with Diabetic Polyneuropathy. Neuroscience and Behavioral Physiology. [Online] 33 (8), 745–752.

Wykorzystanie magnetoterapii pulsacyjnej z modulacją ogólną w leczeniu naurotopatii cukrzycowej / The use of pulsed electromagnetic fields with complex modulation in the treatment of patients with diabetic polyneuropathy
 
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/14635988

Skontaktuj się z nami przy pomocy poniższego formularza i sam przekonaj się, jakie efekty przynosi stosowanie opatentowanych urządzeń do magnetoterapii pulsacyjnej 3D marki Biomag.

Nasi konsultanci odpowiedzą tak szybko, jak to będzie możliwe i zaproponują rozwiązanie idealnie dostosowane do Twoich potrzeb.

Powiązana diagnoza: Polineuropatia

Dowiedz się więcej o magnetoterapii: Zasada działania magnetoterapii pulsacyjnej (PEMF)